Skocz do zawartości

[EXX, FXX] Carly (dawniej BMWhat) Android, IOS


wafeltom

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
Z pewnością aplikacja nie może się równać z fabrycznymi programami bmw ale do podstawowych rzeczy sprawdza się bardzo dobrze, jeśli chodzi o kodowanie to większe możliwości posiada bimmercode ze względu na expert mode, bimmerlink służy do diagnostyki podobnie jak bimmer-tool, carly obsługuje diagnostykę i kodowanie ale każą sobie płacić co rok za dostęp i dodatkowo trzeba kupić ich adapter bo z innym nie działa a to wszystko generuje dość sporą kwotę. Według mnie najlepszym i najtańszym wyborem jest bimmercode do kodowania i bimmer-tool do diagnostyki, obydwie aplikacje mogą działać na jednym adapterze bluetooth.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 838
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Z pewnością aplikacja nie może się równać z fabrycznymi programami bmw ale do podstawowych rzeczy sprawdza się bardzo dobrze, jeśli chodzi o kodowanie to większe możliwości posiada bimmercode ze względu na expert mode, bimmerlink służy do diagnostyki podobnie jak bimmer-tool, carly obsługuje diagnostykę i kodowanie ale każą sobie płacić co rok za dostęp i dodatkowo trzeba kupić ich adapter bo z innym nie działa a to wszystko generuje dość sporą kwotę. Według mnie najlepszym i najtańszym wyborem jest bimmercode do kodowania i bimmer-tool do diagnostyki, obydwie aplikacje mogą działać na jednym adapterze bluetooth.

 

Jakoś powiem szczerze że kodowanie WiFi/BT mnie nie przekonuje, zrywka sygnału i w serii F CAFD może pacnąć. Fizyczne podłączenie (jeszcze najlepiej z pamięcią) to jednak bynajmniej dla mnie bardziej pewny temat.


Co do BimmerCode to on za opłatą te ok. 100zł w zestawie? Przez problem ze znalezieniem Bimmer Linka już nie zacząłem zastanawiać czy nie wykupić. Mimo że mam ISTE na kompie do auta + BToola Full i DeepOBD to jednak jestem gadżeciarz, a niestety jak chodzi o BL to tak jak niżej... (może ma ktoś sprawdzoną wersję przy And9)


BTW Wszystkie wersje BimmerLinka przy próbie połączenia przestają mi działać, z BimmerCode nie mam żadnego problemu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Z pewnością aplikacja nie może się równać z fabrycznymi programami bmw ale do podstawowych rzeczy sprawdza się bardzo dobrze, jeśli chodzi o kodowanie to większe możliwości posiada bimmercode ze względu na expert mode, bimmerlink służy do diagnostyki podobnie jak bimmer-tool, carly obsługuje diagnostykę i kodowanie ale każą sobie płacić co rok za dostęp i dodatkowo trzeba kupić ich adapter bo z innym nie działa a to wszystko generuje dość sporą kwotę. Według mnie najlepszym i najtańszym wyborem jest bimmercode do kodowania i bimmer-tool do diagnostyki, obydwie aplikacje mogą działać na jednym adapterze bluetooth.

 

Jakoś powiem szczerze że kodowanie WiFi/BT mnie nie przekonuje, zrywka sygnału i w serii F CAFD może pacnąć. Fizyczne podłączenie (jeszcze najlepiej z pamięcią) to jednak bynajmniej dla mnie bardziej pewny temat.


Co do BimmerCode to on za opłatą te ok. 100zł w zestawie? Przez problem ze znalezieniem Bimmer Linka już nie zacząłem zastanawiać czy nie wykupić. Mimo że mam ISTE na kompie do auta + BToola Full i DeepOBD to jednak jestem gadżeciarz, a niestety jak chodzi o BL to tak jak niżej... (może ma ktoś sprawdzoną wersję przy And9)


BTW Wszystkie wersje BimmerLinka przy próbie połączenia przestają mi działać, z BimmerCode nie mam żadnego problemu...

 

Witam. Do DeepOBD jakiego dokładnie adaptera używasz, bo na moim od Btoola nie chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • Zasłużeni forumowicze

Czy jest jakaś inna sensowna aplikacja która będzie działać na adapterze z Carly?

Aktualnie w nie abonamentowej wersji nawet nie można zczytać błędów silnika Albo ja jestem ślepy.

Ten koledze sprawdzić i nie widzę a nie używałem jakiś czas.

Ogólnie ta aplikacja to straszne dziadostwo się zrobiła. W pierwszej wersji była naprawdę fajna chętnie kupiłbym coś innego ale oby adapter pasował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 9 miesięcy temu...
  • Zasłużeni forumowicze
Witam może ktoś napisze czy przez carly można zakodować funkcję tak aby przy włączonych długich światłach wyłączały się automatycznie kiedy ktoś nadjeżdża z nad przeciwka.

 

Lepiej zakodować w ten sposób, żeby nie wyłączało długich, tylko żeby wycinało strumień światła na nadjeżdżający pojazd :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam może ktoś napisze czy przez carly można zakodować funkcję tak aby przy włączonych długich światłach wyłączały się automatycznie kiedy ktoś nadjeżdża z nad przeciwka.

To się nazywa asystent świateł drogowych. Musisz mieć odpowiednie wyposażenie auta, żeby to działało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jakie wyposażenie chodzi.? Pewnie o jakiś rodzaj lamp i moduł. Lampy mam bixenon skrętny co do modułu nie jestem pewny.


Mam inne pytanie czy w Carly mogę ustawić tak by xenony nie włączały się w pochmurny dzień. Tylko świeciły się ringi.


I jeszcze jedno e ustawieniach idrive mam funkcję adaptive headlights sport comfort normal do czego ona jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.