Skocz do zawartości

[EXX, FXX] Carly (dawniej BMWhat) Android, IOS


wafeltom

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 838
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dostałem wczoraj ok

Odpowiedź od Carly i napisali że niedługo wypuszcza aktualizację i dziś mi ją zainstalowało i jest poprawa :cool2: błędy kasuje w około 5 minut :cool2: także już jest git :norty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

od kilku dni bawię się Carly,wczoraj podczas jazdy w mieście w zakładce DPF zobaczyłem w "request regeneration" cyferkę 5.

Przełączyłem na podgląd parametrów i zauważyłem że po ruszeniu ze świateł i przekroczeniu 2000 obr.temperatura przed DPF rośnie,

a że było w miarę pusto jechałem dalej utrzymując powyżej 2000 obr.jazda na 2 i 3-cim biegu.

Wniosek taki że jeżeli są ku temu warunki to nie trzeba gonić auta po autostradach nie wiadomo ile km.żeby wypaliło DPF.

Może już Ktoś o tym pisał,ale temat jest na tylu stronach że zapomniałem o czym czytałem na początku.

Pozdrawiam.

e9f754835d37ea34med.png

34eb5ff98f7d6110med.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Carly nie da rady. Musisz dodać wyposażenie przez ncs expert wpisując odpowiednie FA

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co ja mam za wersje programu, ale za cholere nie widze wartosci temperatury w automatycznej skrzyni biegow.

Moze ktos to sprawdzic na swoim programie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co ja mam za wersje programu, ale za cholere nie widze wartosci temperatury w automatycznej skrzyni biegow.

Moze ktos to sprawdzic na swoim programie?

 

Może to ci coś podpowie:


Transmission Parameters

The reading of the parameters(temperature, etc) for all popular E, F & G Models from 2004 onwards, are under Development. More will follow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to niestety wersja jaka dysponuje, tego nie ma, ale bardzo dziekuje za odpowiedz.

 

Sorki zapomniałem przetłumaczyć,

parametry takie jak temperatura itp automatycznej skrzyni dla najpopularniejszych modeli E,F,G od roku prod.2004 jest w fazie rozwojowej,w tej chwili są na etapie jakichś 80%.

Dlatego nie masz tego w swojej wersji.

Nr.wersji znajdziesz w ustawieniach,na samym dole jest info(w IOS nie wiem ja w androidzie)

najnowsza dla IOS to 35.2.7


Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie mam dwa pytania. (może ktoś się orientuję)


1. Czy jest możliwość zakodowania radia aby załączało się przy otworzeniu auta z pilota ? (Teraz mam tak że wyłącza radio przy zamknięciu auta).


2. Obecnie jak wjadę do tunelu itp włączą mi się światła mijania, natomiast po wyjechaniu, światła nie gasną od razu jak to jest w grupie VAG, dopiero po paru minutach. Czy jest do zakodowania (jakaś opcja czasowa, czy ten typ tak ma ?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam dwa pytania. (może ktoś się orientuję)


1. Czy jest możliwość zakodowania radia aby załączało się przy otworzeniu auta z pilota ? (Teraz mam tak że wyłącza radio przy zamknięciu auta).


2. Obecnie jak wjadę do tunelu itp włączą mi się światła mijania, natomiast po wyjechaniu, światła nie gasną od razu jak to jest w grupie VAG, dopiero po paru minutach. Czy jest do zakodowania (jakaś opcja czasowa, czy ten typ tak ma ?)

 

ad. 1. Carly tego nie da się zrobić. Być może jakiś magik umiałby to ustawić aby włączało się po otwarciu, a nie dopiero po odpaleniu auta ...


ad. 2. Światła włączają się i wyłączają na podstawie informacji z czujnika światła pod/przy/za lusterkiem. Jak dostaje wystarczającą ilość światła to wyłącza. (czasem wystarczy wymyć szybę by inaczej działało ;)

Gdzieś pamiętam widziałem możliwość zmiany ustawień czujnika (mniej, bardziej czuły) ale nie pamiętam czy to w Carly było czy w jakimś ukrytym menu.

Galeria: E91 320D LCI M-Pakiet 2009r.



2010-2016 E46 Touring 320D 136km 2000r.

2016-2017 E91 318i LCI 143km 2008r.

2017 E91 320d LCI 206km|393Nm 2009r.


kod zniżkowyna 5€ do Carly: XAZHF8

http://yanosik24.pl/widget/64583.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam oryginalną apkę i nie - oryginalny adapter. Aplikacja łączy się z autem i skanuje błędy ale nie wykrywa nic. To samo z kodowaniem - nie wykrywa żadnych sterowników.

Zastanawiam się czy to przez nieoryginalny adapter czy przez coś innego. Trochę szkoda 60 euro na oryginał jeśli też nie będzie działał

Samochód to e46 2005r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie generalnie z E46 jest problem (czy bezpośrednio adapter podłącze, czy w starszych jak podłącze poprzez przejściówkę), czyta mi w najlepszym wypadku DDE (silnik) i czasem jakiś jeden inny sterownik

Galeria: E91 320D LCI M-Pakiet 2009r.



2010-2016 E46 Touring 320D 136km 2000r.

2016-2017 E91 318i LCI 143km 2008r.

2017 E91 320d LCI 206km|393Nm 2009r.


kod zniżkowyna 5€ do Carly: XAZHF8

http://yanosik24.pl/widget/64583.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
A jaką masz wersję apki do tego nie oryginalnego kabla. Podbno w nowej wersji CARLY od wersji 28.50 jest problem, bo działa tylko z oryginalnym kablem. Nie sprawdzałem tej informacji, ale takie info się pojawiło. Wcześniej jak sprawdzałem, zanim weszło nowe CARLY, moje E46 bez problemu diagnozował i kodował wszystkie moduły na zwykłym kablu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Panowie mam oryginalną apkę i nie - oryginalny adapter. Aplikacja łączy się z autem i skanuje błędy ale nie wykrywa nic. To samo z kodowaniem - nie wykrywa żadnych sterowników.

Zastanawiam się czy to przez nieoryginalny adapter czy przez coś innego. Trochę szkoda 60 euro na oryginał jeśli też nie będzie działał

Samochód to e46 2005r

 

Miałem ten sam problem 3 lata temu z nieoryginalnym adapterem, po zakupie adaptera Carly 2 generacji nie ma żadnych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam carly wersję full z oryginalnym adapterem. Na wstępie dwa pytania:

1.Jak sprawdzić korekty wtryskiwaczy ?

2.Aplikacja pokazuje ile paliwa zostało zużyte od ostatniej regeneracji DPF, ale nie pokazuje przebiegów przy ostatnich wypaleniach, czy tak ma być?

Pacjent: 318d F30

***** ***
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam carly wersję full z oryginalnym adapterem. Na wstępie dwa pytania:

1.Jak sprawdzić korekty wtryskiwaczy ?

2.Aplikacja pokazuje ile paliwa zostało zużyte od ostatniej regeneracji DPF, ale nie pokazuje przebiegów przy ostatnich wypaleniach, czy tak ma być?

Pacjent: 318d F30

 

na podstawie e91

Ad.1. musisz dodać sobie wtryski w zakładce Parametr w Carly. W BTool'u masz już to zrobione przez autora i jest wygodniej.


Ad.2. w parametrach możesz także dodać "Distance traveled since the last successful regeneration" będziesz mieć info ile minęło od ostatniej regeneracji. Również podgląd tych informacji jest wygodniejszy dzięki autorowi BTool'a.

Informacji ile zostało zużyte paliwa od wypalania u siebie nie zauważyłem, a przebiegów w e9x nie zapisuje jakie były podczas wypalania ... może w f3x jest inaczej.

Galeria: E91 320D LCI M-Pakiet 2009r.



2010-2016 E46 Touring 320D 136km 2000r.

2016-2017 E91 318i LCI 143km 2008r.

2017 E91 320d LCI 206km|393Nm 2009r.


kod zniżkowyna 5€ do Carly: XAZHF8

http://yanosik24.pl/widget/64583.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.