Skocz do zawartości

E46 N42 błędy Valvetronic'a


kris1973

Rekomendowane odpowiedzi

No więc, adaptacji po wymianie czujnika nie robiłem w ogóle ponieważ nie posiadam tych programów. Poza tym nigdzie nie wyczytałem, że trzeba coś takiego zrobić.


Czyli, żeby sprawdzić czy silniczek jest sprawny muszę zrobić adaptację. Jeśli się powiedzie, to wszystko będzie ok, błędy zniknął. Jeśli nie, to silniczek do wymiany. Dobrze zrozumiałem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nie pamiętam dokładnie w jakie zakładki trzeba wejść bo dawno temu to robiłem, ale jak już znajdziesz tą opcję to wtedy tylko klikasz na start i sam wykonuje, wszystko jest opisane w rheingoldzie. Poszukaj w necie gdzie dokładnie była ta opcja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę znaleźć tej adaptacji nigdzie. Jak wchodzę w "funkcje serwisowe" to mi się pokazują tylko pozycje Napęd, Podwozie, Nadwozie i Pomoc drogowa. Wchodzę w "Napęd" to mam tylko Blokada/udostępnianie kluczyka, Dopisanie daty produkcji, Kalibracja DME (DDE) - EWS-III, Status kluczyka, Zapis wariantów kluczyka, Zapisywanie doposażenia.


Nie ma tu żadnej adaptacji. Rozumiem, że też robiłeś to w ISTA? Ja mam wersję chyba ISTA+ po polsku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak do końca to nie wiem. Jak biorę identyfikację bez wpisywania VIN-u to wyskakuje mi komunikat "Pojazd nie mógł zostać prawidłowo zidentyfikowany. Sprawdzić dostęp do pojazdu i czy aktywna jest diagnostyka do analizy i kontroli." (nie wiem nawet gdzie sprawdzić tą diagnostykę..) Więc wpisuję VIN, wczytuje mi dane auta, mogę nawiązać połączenie i rozpocząć test auta. (Co dziwne robi mi ten test też bez podłączenia interfejsu do samochodu). Wyskakuje 14 błędów:


https://www.dropbox.com/s/pt2k2kh3552ynzd/Pamie%C4%87%20b%C5%82%C4%99d%C3%B3w.JPG?dl=0

https://www.dropbox.com/s/jzdrce9ayv1t5w5/Drzewo%20sterownik%C3%B3w.JPG?dl=0


Nie wiem czy on jest połączony prawidłowo, bo we wszystkich błędach jest jakiś brak komunikacji. Nie wiem o co chodzi, nie ogarniam tej ISTY..


Może interfejs od Dephi nie współpracuje z tym programem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mierzylem dzisiaj miernikiem ten silniczek i okazało się że jest sprawny, a napiecie na odlaczonej wtyczce to 4 V. Nie wiecie jakie powinno być prawidłowe? Bo wydaje mi sie, że on nie działa.. Po przekreceniu kluczyka slychac tylko takie klikanie. Tak powinno być? Bo wydawalo mi się ze powinno byc slychac mechanizm silniczka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

No to ewidentnie Rheingold nie łączy Ci się z kompem.

Co do silniczka, to powinien po przekręceniu zapłonu zapracować chwilę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, nie łączył mi się, ponieważ był nieodpowiedni interfejs. Zakupiłem kabel i już łączy mi się poprawnie. To jest drzewko sterowników u mnie:


https://www.dropbox.com/s/7hjssd33i9y0jbr/dme.JPG?dl=0


Na żółto mam dme i gm. GM to jest alarm więc pomijam ale błędy valvetronika mogą być także przez uszkodzony sterownik dme albo wiązkę, tak mi podpowiada ISTA. Wiązka jest w stanie bardzo dobrym, natomiast muszę jakoś sprawdzić ten sterownik czy działa poprawnie. ISTA mi podpowiada, że muszę zrobić coś takiego:


https://www.dropbox.com/s/v4yqranmatp7txu/DSC_0051.JPG?dl=0


Wie ktoś co to jest ten adapter?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

nie do końca jest tak jak piszesz.. kolor linii odpowiada za rodzaj szyny po jakich komunikują się sterowniki, ponizej w lewym dolnym rogu masz legende, i za bardzo Cię to nie interesuje, w tym przypadku jak pewnie w wielu innych nie jest Ci to potrzebne,


ogólnie to ze jest na zolto znaczy ze masz bledy w danym sterowniku. jesli bylby na czerwono znaczy ze nia ma z nim komunikacji..


odezwij się na pw to postaram się Ci pomóc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.