Skocz do zawartości

[F10] Programowanie komputera. Odblokowanie tv/dvd free itp.


monogramus

Rekomendowane odpowiedzi

Z pomocą tych tematów na bimmerfest:

http://www.f30post.com/forums/showthread.php?t=696777

http://www.bimmerfest.com/forums/forumdisplay.php?f=175

 

udało mi się zrobić dvd/tv/internet free w F10 (dotyczy wszystkich FXX), czyli można oglądać filmy w czasie jazdy. Dodatkowo odblokowałem sobie wskaźniki sportowe (moc max mam dokładnie taką jak w katalogu, natomiast mam o 20Nm więcej momentu :lol: , zdjęcie poniżej)

W powyższym temacie wszystko jest ładnie opisane krok po kroku, jeśli się wszystko zrobi dokładnie to działa bez problemu. Nie chce mi się tłumaczyć wszystkiego na PL, zakładam, że właściciele bmw to światowi ludzie i znają ang ;) Natomiast jeśli nie wiecie jak coś zrobić to pytajcie w tym temacie, postaram się pomóc. Jeśli nie chcę się komuś bawić samemu to w Warszawie za dobrą flaszkę mogę pomóc (priv).

Można zaprogramować takie rzeczy jak:

- kamery przy każdej prędkości,

- otwieranie/zamykanie okien, dachu, bagażnika pilotem

- Różne opcje oświetlenia, powitalne, dzienne, także stroboskopy w lampach dla policji :).

- Można wyłączyć brzęczenie pasów.

- Kierunkowskazy w HUD.

- Można odblokować asystenta pasa (jeśli mamy kamerę w lusterku wstecznym).

- Import POW przez usb

I wiele innych.

Mnie interesowało tylko dvd free i wskaźniki sportowe, ale sprawdzałem kilka innych, też działają.

W Stanach chłopaki pracują nad aktywowaniem HUD'a od M power, jeśli ktoś odkryje jak to zrobić to niech pisze w tym temacie :)

 

http://img40.imageshack.us/img40/2888/20120706100249.jpg

Edytowane przez monogramus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Token i pin jest w dokumentacji do ściągnięcia w powyższym temacie.

ASO na pewno nie pochwala takich modów, jeśli zmienisz parametry których nie jesteś pewien, to ASO na gwarancji na pewno ich nie przywrócą. Wszystko robisz na własną odpowiedzialność. Samochód nie wybuchnie, ale jest jakieś ryzyko, że jak coś sknocisz to auto pojedzie na lawecie do ASO na wgranie softu od początku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem 4 miesiące po. Ale gdybym miał gwarancje to i tak bym to odblokował. Po prostu mam jeden z pierwszych egzemplarzy, a dopiero teraz ktoś wrzucił do sieci Esys'a z pinem i tokenem. Wcześniej wszyscy chcieli spore pieniądze za to.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Probowaliśmy odpalić zegary w F11 520d i bez powodzenia ....

 

Musimy pogrzebac jeszcze ale nie było czasu..

 

Zastanawiałem sie czy nie jest to kwestia samochodu benzynowego only ! :roll:

Bimmer Retrofit Polska


Zajmujemy się diagnostyką, kodowaniem, programowaniem, naprawą sterowników, doposażenia moduły BMW, konwersją BMW z importu, DVD FREE, CIC seria F i E, BMW APPS, imp. naprawczych kodów FSC


Nasza firma posiada w BMW AG status External Service Partner

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega się chyba trochę rozpędzil ponieważ jeszcze nie ma opcji potwierdzonej : internet in montion :)

 

DVD jak najbardziej w ramach uscislenia....

Bimmer Retrofit Polska


Zajmujemy się diagnostyką, kodowaniem, programowaniem, naprawą sterowników, doposażenia moduły BMW, konwersją BMW z importu, DVD FREE, CIC seria F i E, BMW APPS, imp. naprawczych kodów FSC


Nasza firma posiada w BMW AG status External Service Partner

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie niestety tez wskazniki sportowe nie ruszyły z miejsca.

 

Masz rozszerzone liczniki czy zwykle ?

Bimmer Retrofit Polska


Zajmujemy się diagnostyką, kodowaniem, programowaniem, naprawą sterowników, doposażenia moduły BMW, konwersją BMW z importu, DVD FREE, CIC seria F i E, BMW APPS, imp. naprawczych kodów FSC


Nasza firma posiada w BMW AG status External Service Partner

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykłe. Czyli tu jest pies pogrzebany ?

 

 

Jutro będę próbował w 530d. Z rozszerzonymi zegarami.

 

Dziś sprawdziłem u kolegi w 525 z rozszerzonymi zegarami ale miał soft 42.2 i niestety nie ma jeszcze w kombi tych funkcji..

 

Może po podniesieniu do 46,3 w zegarach będzie już ten parametr ...

 

Napisze co i jak

 

Jeśli okaże się problem w tym miejscu będziemy robić swap zegarków w naszej demowce...

Bimmer Retrofit Polska


Zajmujemy się diagnostyką, kodowaniem, programowaniem, naprawą sterowników, doposażenia moduły BMW, konwersją BMW z importu, DVD FREE, CIC seria F i E, BMW APPS, imp. naprawczych kodów FSC


Nasza firma posiada w BMW AG status External Service Partner

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zegary normalne, stare. I działają. Ale wiem, że nie we wszystkich silnikach działają, np w 550i nie działają. Natomiast w 520d ktoś w UK chyba aktywował, ale nie mogę tego wątku znaleźć.

W najstarszym sofcie też działają tylko pojawiają się suwaki mocy, a nie zegary analogowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś sprawdziłem w 530d z dużymi zegarami i niestety ...

 

W starym sofcie są suwaki w nowym zegary....

 

 

Podejrzewam ze działa to w benzynie ... Ale jutro będę szukał ...

 

W CIC nie możemy dokonać wyboru jednostek do wskazań tj. Kw km itp nie przyjmuje zmian :mad2:

Bimmer Retrofit Polska


Zajmujemy się diagnostyką, kodowaniem, programowaniem, naprawą sterowników, doposażenia moduły BMW, konwersją BMW z importu, DVD FREE, CIC seria F i E, BMW APPS, imp. naprawczych kodów FSC


Nasza firma posiada w BMW AG status External Service Partner

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • 8 miesięcy temu...

Przeczytałem wszystko co w wątku i pobocznych i ... nic...

 

Chodzi oczywiście o F10. Czy ktoś może podać co i gdzie powinienem kupić / ściągnąć, żeby móc sobie pozmieniać ukryte opcje, przejrzeć/skasować błędy, ewentualnie coś więcej za umiarkowane pieniądze. Z oprogramowaniem na ekranie powinienem sobie poradzić, ale kwestii rozkminiania połączenia nie chce mi się ogarniać. Interesuje mnie plug and play.

Głowix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.