Skocz do zawartości

X3 aktywacja swiatel do jazdy dziennej


Uniek

Rekomendowane odpowiedzi

Witaj

 

W mojej mam światła do jazdy dziennej, ja nie programowałem tylko zaufany mechanik .

Ustawione mam około 65% świateł drogowych które sie cały czas pala niezależnie co jest ustawione na przełączniku , jedynie kiedy zapala sie Xeony to drogowe gasną :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo chętnie bym pomógł i sprawdził tylko poinstruuj mnie jak :) ( trochę zielony jestem w tym temacie :oops: )

jaki powinienem mieć program lub kabel ( nie mów tylko że GT1 ;p ) mam tylko nieszczęsne ELM 1.4 :mad2:

chętnie bym kupił jakiś interfejs np z alledrogo tylko nie wiem którym mógłbym coś pomodzić :8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • Zasłużeni forumowicze

Nie ten numer sterownika zamiast C34 wybierz C35 i tak po kolei na którego zadziała w ENTER SGET data w polu CBD name

tutaj pokazane jak to się robi viewtopic.php?f=48&t=260787

Uruchomienia na win 8 lub 8.1 całego pakietu jest takie same ja na windows 7 64bit

instalujemy Standard tool2.12 cały pakiet EDIABAS INPA NCS WINKFPT/NFS tylko przed instalacją klikamy na właściwoście tego instalatora zaznaczamy w zakłdce zgodność

uruchom ze starszą wersją windows XP SP3 i odznaczamy tez uruchom jako administrator

instalujemy póżniej trzeba uzupełnić biblioteki w INPA EDIABAS/ECU i oczywiście NCSEXPER ze SP-daten dla danego modelu najlepiej za pomocą aplikacji Coding tool 240 lub nowszej 250 oczywiście potrzebne są też profile do ncs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Witam,

mi również udało się uruchomić światła do jazdy dziennej wg receptury :-)

...ale...

-przy włączonych pozycjach - światła długie o zmniejszonej mocy nadal świecą (również tak macie??), przy wylaczonym zaplonie - pozostaja jedynie pozycje

-mam czujnik zmierzchu - i w pozycji na Auto - natychmiast zapalają się xenony (dodam tylko, że również mam je skrętne - i tylko w tej pozycji silniczki reaguja).

auto jak w opisie - a zmiany wprowadzone jak w e46 po lifcie...

poza tym wszystko jest jak bylo czyli ok :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
Odgrzeję trochę. Też robiłem wg instrukcji dla e46 po lifcie. Owszem światła dzienne działają ale...przy A działa ok, przy ustawieniu pokrętła na 0 dalej świecą, przy pozycyjnych też świecą, przy przełączeniu na mijania zapala się xenon. Co zrobić, żeby zapalały się tylko przy pozycji A? Ktoś ogarnął temat?:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Koledzy to że DRL świecą przy włączonym zapłonie to akurat normalne bo tak zaprogramowany jest sterownik i tego nie da się zmienić. Koduje starsze jak i najnowsze BMW i we wszystkich jest tak samo. Natomiast co do ich świecenia przy włączonych pozycjach to w nowszych BMW tak wygląda kodowanie DRL dla aut na rynek USA. W tych nowszych jest już w parametrach kodowania wyraźne rozgraniczenie na kodowanie USA i ECE. Natomiast przeglądając pliki dla modeli o których piszecie nie ma czegoś takiego parametry są bardziej rozrzucone i nie tak bardzo sprecyzowane. Dlatego uważam, że albo jest to problem z kodowaniem albo w tych latach nie brano pod uwagę tworząc soft dla tych sterowników przepisów jakie obecnie obowiązują czyli, ze DRL mogą swiecić tylko same bez żadnych innych świateł. Mam akurat do ogarnięcia perę rzeczy w E46 z 2000 roku więc postaram się to sprawdzić i dam wam odpowiedz co wyszło z moich prób.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
Witam, próbuje zakodowac znajomemu drl do e83. W ncs zmieniam: drl_dimmung wert 02, tagfahrlicht ece aktiv i ged fl als drl na aktiv. Po zapisaniu zmienionego pliku i wcisnieciu execute nic sie jednak nie dzieje... Moze ktos pomoc
Inpa, ncs expert, chętnie pomogę okolice Konina
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam, próbuje zakodowac znajomemu drl do e83. W ncs zmieniam: drl_dimmung wert 02, tagfahrlicht ece aktiv i ged fl als drl na aktiv. Po zapisaniu zmienionego pliku i wcisnieciu execute nic sie jednak nie dzieje... Moze ktos pomoc

Ustawienia profilu patrz - milion razy już omówione. Może nic się nie zmienia w fsw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
  • Zasłużeni forumowicze

Jak włączyć ringi na dzienne? DRL włączyłem, to nie był problem ale do ring ów się nie dokonałem. Trochę inaczej x3 wygląda względem kodowania.

Ma ktoś jakąś listę do x3 LCI? BFD też by mnie interesowało

 

Tak jak tutaj ale tu jakaś przeróbka była

http://fs5.directupload.net/images/170801/zjyxwnm6.jpg

 

Ps. Już znalazłem jak przerobić instalacje bez ingerencji w oryginalne okablowanie. Jak zrobimy to opiszę.

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
speed1211 jak wyszło z tymi ringami? Też chciałbym w e83 2008 rok Xenon skrętny ustawić ringi jako światła do jazdy dziennej, podobno kodowaniem się nie da, obecnie są sciemnione długie jako drl ale efekt słaby Edytowane przez Anonymous
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Kolega zdążył sprzedać samochód bo zaczął mu się sypać ale jak znajdę chwilę to podrzucę stronę gdzie to znalazłem

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
Można.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Oczywiście, przy:

TAGFAHRLICHT_ECE

masz aktiv czy nicht_aktiv? Masz drl włączone?

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, przy:

TAGFAHRLICHT_ECE

masz aktiv czy nicht_aktiv? Masz drl włączone?

Ok.

TAGFAHRLICHT_ECE dałem na activ i wysłałem plik, ale nic to nie dało, światła nie włączają się automatycznie.

Drl nie aktywowałem, bo nie chcę.

Chcę mieć automat, czyli po włączeniu zapłonu światła mijania mają się automatycznie włączać, bez potrzeby wajchowania przełącznikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.