Skocz do zawartości

E46 318Ci N46 - błąd wałków + wskazania sondy lambda INPA


Bialy-

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

podpiąłem się dzisiaj INPĄ pod sterownik silnika i postanowiłem poszperać trochę głębiej w ustawieniach :) Niestety natrafiłem na dwie opcje, których za bardzo nie potrafię rozszyfrować, więc zwracam się z prośbą o pomoc.

Odnośnie wskazań sond lambda: czy pierwsza sonda nie powinna mieścić się w zakresie 0-1 V? Czy te 1.50 V to nie jest poza normalnym zakresem jej pracy?

Natomiast pozycja "camshafts adaption" zupełnie nic mi nie mówi. Zauważyłem, że pierwszy wskaźnik nie mieści się w normie, więc mnie to trochę zaalarmowało. Nie odnotowałem jednak żadnych błędów w sterowniku silnika, więc teoretycznie czujniki położenia wałków powinny być sprawne.

 

http://i.imgur.com/qAaKn.jpg

http://i.imgur.com/ES5gMl.jpg

 

Silnik to N46B20, przebieg ok. 81 tys. km. Dodam, że często mam problem z płynnym, delikatnym ruszeniem np. w korku. Po prostu auto "szarpie napędem" i muszę dać więcej gazu, strzelić ze sprzęgła, itp. Wydaje mi się jednak, że to bardziej wina sprzęgła albo wciąż nie mogę wczuć się w samochód, ale trochę mi się to już wydaje zbyt podejrzane ;)

 

Będę bardzo wdzięczny za pomoc, pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te parametry które podglądasz nie są odpowiedzialne za brak mocy w niskim zakresie prędkości obrotowej , tutaj jest wszystko OK

specjalizacja napędy X-drive , posiadamy oryginalne łańcuchy do X3 X5

kodowanie , diagnostyka

531 967 978

dla klubowiczów 10% zniżki na części , piszcie na private nie zawsze mam czas odpisać na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...
  • 4 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.