Skocz do zawartości

błąd w centralnym zespole sterowania


nikola-k1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Po diagnostyce inpą w centralnym zespole sterowania mam dwa błedy: anti-theft alarm system siren,radio interior protection tilt alarm sensor of wire STDWA short circuit to grund or open circuit , nie mozna go wykasować ani nie wiem co to jest za błąd , zaś drugi zwiazany jest z centralnym zamkie który zacina się przy otwieraniu tz. mozna tylko otworzyc bagażnik a kluczykiem tylko dzwi kierowcy i brzmi: realy doesn't switch to on at unlocking.Prosze o pomoc w rozwiazaniu tego problemu .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Witam, u mnie też INPA wyświetla błąd "anti-theft alarm system siren,radio interior protection tilt alarm sensor of wire STDWA short circuit to grund or open circuit".

 

Proszę o jakieś porady jak to wogóle ugryźć, gdzie szukać przewodu STDWA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tego właśnie dokładnie nie wiem. Czy jest i nie działa czy w ogóle go niema.

 

Nie mam na wyposażeniu ani czujnika ruchu wewnątrz pojazdu ani (chyba) czujnika przechyłu. Więc wygląda na to że alarmu nie ma, więc skąd ten błąd w INPIE?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie,jeśli auto nie ma fabrycznego alarmu,a mrugają kierunki przy otwieraniu i zamykaniu,to będzie wywalać te błędy,więc albo wyłączyć

QUIT_OPT_ENTSCH : optical Acknowledge remote un-locking (two flashes)

QUIT_OPT_SCHAERF : optical Acknowledge remote locking (one flash)

albo olać sprawe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 lat później...
Witajcie u mnie pojawił się właśnie pierwszy raz ten błąd. Mianowicie wymieniałem moduł komfortu i znalazłem z takimi samymi oznaczeniami, numerami itp jak miałem fabryczny. Ktoś gdzieś pisał, że nie będzie trzeba kodować wtedy kluczyka - no u mnie było trzeba. Nie miałem sygnalizacji kierunkami na starym sterowniku a na tym się pojawiła przy zamykaniu auta. Alarmu też nie posiadałem fabrycznego. Także może kolega też wymieniał moduł i dopiero po czasie zauważył dany błąd. Dzisiaj podepnę jeszcze raz kompa i sprawdzę czy pojawił się po wczorajszym skasowaniu. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.