Skocz do zawartości

Problem z uruchomieniem Night Vision


Zdzichu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich !

 

Zachciało mi się doinstalować do auta kamerę Night Vision. Zdobyłem kamerę i moduł - według zapewnień z jednego auta.

Żeby nie trenować na aucie poryłem trochę w schematach auta i doszedłem, żeby odpalić to wszystko na stole.

Złożyłem zestaw z KGM z E60 i sprzęt z grubsza mi pod INPA zagadał. Moduły mi po kolei odpowiadają : i Night Vision Steuergerat i Night Vision Camera.

Niestety kamera nie chce się włączyć, ani wystawić na wyjście FBAS żadnego z ekranów testowych : wystawia komunikat ERROR_ECU_CONDITIONS_NOT_CORRECT_OR_REQEST_SEQUENCE_ERROR.

Na wyjściu pojawia się prawidłowa ramka sygnału wideo – ale jest tylko czarny ekran, bez żadnych pasów itp.

Kamera zwraca tylko jeden błąd :

 

0xA790 Camera not adjusted.

 

Za to moduł NVE zwraca mi kilka błędów, w tym jeden niepokojący :

 

0xA74B Diebstahlschutz

1= wrong FSC 2= mismatched VIN (CAS) 4=wrong serial number (camera) 4.00

 

Co by znaczyło, że NVE ma prawdopodobnie zakodowany inny numer seryjny kamery. Moduły są niby z jednego auta, ale jak jest naprawdę to nie wiem. Przypuszczam, że moduł NVE gryzie się z kamerą i stąd kamera nie pozwala się włączyć do normalnej pracy.

 

I tu moja prośba : czy ktoś z Was próbował opanować kamerę Night Vision lub ma doświadczenie ze zgraniem modułów od beemki, żeby chciały ze sobą współpracować i mógłby się tym doświadczeniem podzielić. Ja nie zajmuję się takimi sprawami na co dzień, jestem jedynie użytkownikiem kilku aut BMW, korzystam z kabelka diagnostycznego tylko do własnych potrzeb serwisowych, żeby z każdym drobiazgiem nie latać do serwisu.

 

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam

 

Czy jest na forum osoba której udało się w taki zestaw doposażyć swój samochód lub wie coś więcej na ten temat? Pytam ponieważ sam chcę wykorzystać taką kamerę i zmusić ją do pracy poza elektroniką samochodu do jakiego była przystosowana. Aby to wykonać najpierw muszę wiedzieć jak wygląda sam proces programowania i jakie problemy trzeba rozwiązać. Pomocna była by też osoba która ma np. fabrycznie na wyposażeniu taką kamerę i jest chętna aby w celach eksperymentalnych ( całkowicie nieinwazyjnie ) podłączyć się miedzy kamerę a oryginalna wiązkę specjalną przejściówką podłączoną do komputera w celu podsłuchania transmisji między kamerą a sterownikiem. Dzięki temu może się udać wychwycić komendę która włącza kamerę i wystawia na wyjście sygnał Video.

Z góry dziękuję za każdy odzew w sprawie...

ps.

Może ktoś ma kontakt do autora wątku, na PW nie odpowiada...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W fabrycznej konfiguracji pomiędzy kamerą a reszta pojazdu jest sterownik kamery, do niego podlaczony jest przycisk NV. Sterownik komunikuje sie z kamera przy pomocy LIN BUS. Podejrzewam że dzieki temu można by ożywić kamere i podejrzeć transmisje na LIN. Tak zeby napisać program i sterować kamerą. Swoją drogą ciekawy pomysł na tanią termowizje:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witajcie,

podłączę się pod temat, chciałbym zamontować w moim e61 kamerę night vision. Czy ktoś mógłby podpowiedzieć co muszę skompletować? Domyślam się, że muszę mieć: kratkę w zderzaku dostosowaną do kamery, kamerę, wiązkę kabli, przycisk uruchamiający przy światłach. Czy coś jeszcze? Może wiecie kto się zajmuje sprzedażą/montażem tego sprzętu?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

a ja mam pytania do uzytkowników night vision

 

czy wasze kamerki czy jak to w sumie nazwać są tez takie wypiaskowane sklepane od kamieni??i czy to ma jakiś wpływ na działanie??bo u mnie jest jakas kicha :?

http://img641.imageshack.us/img641/1580/p9130417.jpg

http://www.bmw5er.pl/


http://img201.imageshack.us/img201/4793/p5010131.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytania do uzytkowników night vision

 

czy wasze kamerki czy jak to w sumie nazwać są tez takie wypiaskowane sklepane od kamieni??i czy to ma jakiś wpływ na działanie??bo u mnie jest jakas kicha :?

 

Pewnie że ma to znaczenie, w koncu to kamera optyczna, tylko troche inna dlugośc fali. Trzeba by to jakoś wyszlifować i wypolerować. Lub jeśli się da to wymienić to szkło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym że to nie kamera optyczna i nie jest to szkło niestety,może wypowie sie ktoś to ma i w jakim ma stanie

 

To jest kamera, tylko reagująca na światło podczerwone, a nie widzialne, i tyle. Ale skoro uważasz że to nie optyka, to wyszpachluj i pomaluj sobie czarna farba i będzie ładnie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyszpachluj i pomaluj sobie czarna farba i będzie ładnie!

 

 

Z takimi fachowymi radami zmień forum,lub swoje E61 tak modyfikuj!

Ja ten termowizor rozebrałem i od wewntrz jest peknięte szkło od uderzenia kamienia,interesuje mnie tylko opinia kogoś kto ma night vision i czy ma aż tak wypiaskowane jak moja na zdjęciu a jesli ma czy działa poprawnie mimo tego.

http://www.bmw5er.pl/


http://img201.imageshack.us/img201/4793/p5010131.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z takimi fachowymi radami zmień forum,lub swoje E61 tak modyfikuj!

Ja ten termowizor rozebrałem i od wewntrz jest peknięte szkło od uderzenia kamienia,interesuje mnie tylko opinia kogoś kto ma night vision i czy ma aż tak wypiaskowane jak moja na zdjęciu a jesli ma czy działa poprawnie mimo tego.

 

Nie wiem po co się tak napinasz, w końcu to ty masz problem nie ja. Dlaczego zakładasz że nie mam, miałem NV w takim stanie? A na koniec odpowiedz sobie sam na pytanie, czy przez szkło w takim stanie będzie coś widać? Albo szukaj sobie kogoś kto ma aż tak skatowane NV zeby potwierdził że tak uszkodzone szkło będzie totalnie rozmywało obraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz lub miałeś to w jakim stanie miałeś front tej kamery??Bo uzywane sa w stanie podobnym,umiejscowienie tego w zderzaku bez żadnego zabezpieczenia to tylko kwestia krótkiego czasu zeby tak wygladała jak na fotce.

http://www.bmw5er.pl/


http://img201.imageshack.us/img201/4793/p5010131.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Witam Wszystkich !

 

Zachciało mi się doinstalować do auta kamerę Night Vision. Zdobyłem kamerę i moduł - według zapewnień z jednego auta.

Żeby nie trenować na aucie poryłem trochę w schematach auta i doszedłem, żeby odpalić to wszystko na stole.

Złożyłem zestaw z KGM z E60 i sprzęt z grubsza mi pod INPA zagadał. Moduły mi po kolei odpowiadają : i Night Vision Steuergerat i Night Vision Camera.

Niestety kamera nie chce się włączyć, ani wystawić na wyjście FBAS żadnego z ekranów testowych : wystawia komunikat ERROR_ECU_CONDITIONS_NOT_CORRECT_OR_REQEST_SEQUENCE_ERROR.

Na wyjściu pojawia się prawidłowa ramka sygnału wideo – ale jest tylko czarny ekran, bez żadnych pasów itp.

Kamera zwraca tylko jeden błąd :

 

0xA790 Camera not adjusted.

 

Za to moduł NVE zwraca mi kilka błędów, w tym jeden niepokojący :

 

0xA74B Diebstahlschutz

1= wrong FSC 2= mismatched VIN (CAS) 4=wrong serial number (camera) 4.00

 

Co by znaczyło, że NVE ma prawdopodobnie zakodowany inny numer seryjny kamery. Moduły są niby z jednego auta, ale jak jest naprawdę to nie wiem. Przypuszczam, że moduł NVE gryzie się z kamerą i stąd kamera nie pozwala się włączyć do normalnej pracy.

 

I tu moja prośba : czy ktoś z Was próbował opanować kamerę Night Vision lub ma doświadczenie ze zgraniem modułów od beemki, żeby chciały ze sobą współpracować i mógłby się tym doświadczeniem podzielić. Ja nie zajmuję się takimi sprawami na co dzień, jestem jedynie użytkownikiem kilku aut BMW, korzystam z kabelka diagnostycznego tylko do własnych potrzeb serwisowych, żeby z każdym drobiazgiem nie latać do serwisu.

 

Pozdrawiam !

A robiłeś to może z retrofitu - Genuine BMW Accessories. Installation Instructions. NightVision retrofit .pdf? Może tam jest odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A robiłeś to może z retrofitu - Genuine BMW Accessories. Installation Instructions. NightVision retrofit .pdf? Może tam jest odpowiedź

 

Kolega Zdzich był ostatnio na forum: Ostatnia wizyta: 18 Kwi 2011 16:46 więc chyba już zapomniał o temacie. ALe swoja droga mógłby próbować zmian VIN za pomocą tool32...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam !

 

Kolega Zdzich był ostatnio na forum: Ostatnia wizyta: 18 Kwi 2011 16:46 więc chyba już zapomniał o temacie. ALe swoja droga mógłby próbować zmian VIN za pomocą tool32...

O temacie nie zapomniałem, tylko z pomocą fachowców od BMW udało się go pokonać. Po połączeniu na stole kamery, NVE, KGM i CAS-a oraz ich 'sparowaniu' wszystko zagadało i śmiga do dzisiaj aż miło. Całość, z akumulatorami zmieściła się do niedużego pudełka. Na wyjściu mam sygnał wideo podawany do kompa przez USB. Rozdzielczość obrazu i jakość jest fantastyczna, porównywalna z profesjonalnymi kamerami za kilkadziesiąt tyś. zł. Za koszty stanowiące mały procent tej kwoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A tak a propo fotografi "wypiaskowanego" obiektywu z poprzedniej strony.

Czy ta kamera jest rozbieralna i mozna wymienic to "szklo" na np. szafirowe?

 

U mnie kamerka chodzi kulawo, generalnie ciemno na ekranie, od czasu do czasu cos jasnego sie pokaze, ale musi byc cos na prawde blisko.

Jak podratowac ten sprzet?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak a propo fotografi "wypiaskowanego" obiektywu z poprzedniej strony.

Czy ta kamera jest rozbieralna i mozna wymienic to "szklo" na np. szafirowe?

 

U mnie kamerka chodzi kulawo, generalnie ciemno na ekranie, od czasu do czasu cos jasnego sie pokaze, ale musi byc cos na prawde blisko.

Jak podratowac ten sprzet?

 

Rozebrać można, z dorobieniem takiej szybki może być problem, to nie zwykle szkło. Ja bym szedł w kierunku wyszlifowania i wypolerowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chodzi o moją kamerę z fotki na poprzedniej str to tak,rozebrałem kamerę i się okazało że szkło jest od wewntrz pęknięte od strzała kamienia tak myslę więc złom.Udało mi się kupić kamerę z idealnym szkłem jak nowe ale numery kamerki się nie zgadzały,sprzedawca zapewniał że będzie OK,nie było.Nie zadziałała.Więc ostre narzedzia w rekę i rozpoławiam kamerkę kupioną z idealnym szkłem,nalezy to robic mega precyzyjnie ,potem podmiana samego szkła tzn górnej obudowy kamery,do szkła dochodzi tasma z płytki i jest wpinana także wpiołem nowe szkło,montaż wszystkiego.Taka ciekawostka chciałem uruchomic juz kamerę bez założonego zderzaka tzn podpietych PDC i halogenów i lipa :? po złożeniu wszystkiego do kupy sukces.Kamera smiga bajkowo .

 

Oto widoczek z kamerki koleszka i jego piesek :wink: naprawdę widac z bardzo daleka ciepłe postacie lub rzeczy w deszczu i przy mijaniu się rewelacja.

http://img841.imageshack.us/img841/4166/dsc02441bn.jpg

http://www.bmw5er.pl/


http://img201.imageshack.us/img201/4793/p5010131.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wie ktos moze jakie zadanie jest tego zewnetrznego "szkielka" ktore sie tak piaskuje od kamieni? Pytam o aspekt fizyczny. Podlaczone sa do niego kable, wiec mnie to zaciekawilo.

 

Sciagnalem ten element i powiem szczerze, ze obraz wkoncu sie pojawil i w dodatku duzo ostrzejszy niz normalnie powinien byc.

Jestem wlasnie na etapie szlifowania. Jak skoncze wkleje foto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie to jest to filtr dla promieni z zaresu widzialnego dla czlowieka.

Kamera pracuje na zakres fal podczerwonych.

Gdyby go nie bylo, kamera bylaby oslepiana przez reflektory nadjezdzajacych samochodow i wszelakie inne zrodla swiatla.

Przewody moga byc podlaczone do cieklokrystalicznego "sciemniacza", podobnego do tego w lusterkach.

Ma to na celu nie nasycic detektora wewnatrz kamery (reguluje jak duzo promieniowania dociera do detektora).

Z czego jest ta "soczewka" wykonana?

Tworzywo sztuczne czy szklo-podobne?

 

Z ciekawosci, ile kosztuje taki zestaw, uzywany oczywiscie?

 

Pozdrawiam!

Mam angielsko-jezyczny system = brak polskich znakow diakrytycznych - przepraszam :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.