Skocz do zawartości

INPA po POLSKU


trandolf

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym podzielić się z wami moją pracą, gdyż nikt do tej pory tego nie zrobił. Zostałem zmuszony przetłumaczyć skrypt DDE3.0 ponieważ nie lubię i nie znam niemieckiego, wybrałem więc polski. Później postanowiłem tłumaczyć kolejne na razie tylko to co widać poniżej, ale mam nadzieje, że będzie więcej. Proszę o pisanie swoich uwag, dajcie też znać jeśli znajdziecie jakiś błąd, bądź jeśli będziecie mieć pomysł na inne tłumaczenie danego słowa. Oczywiście w pierwszej kolejności tłumaczone są skrypty do E46, ponieważ takie posiadam. Jeśli ktoś chciałby się przyłączyć do projektu zapraszam na PW. Kolejne pliki będę dodawał na bieżąco.

 

Instrukcja instalacji:

1. Ściągnij spakowany skrypt bądź skrypty.

2. Rozpakuj to co ściągnąłeś.

3. Zrób kopie bezpieczeństwa oryginalnych plików - skopiuj w bezpieczne miejsce oryginalne pliki skryptów które chcesz spolszczyć z katalogu "C:\INPA\SGDAT" (oczywiście jeśli inpa jest zainstalowana na dysku "C:" )

4. Przenieś rozpakowane w punkcie 2 pliki do katalogu "C:\INPA\SGDAT"

5. Ciesz się diagnozą po polsku skryptów które zainstalowałeś.

 

Oto dostępne na tą chwile pliki:

 

DDE3.0 - http://rapidshare.com/files/426869627/dde30.rar

ASCDSC46 - http://rapidshare.com/files/426869816/ascdsc46.rar

AIRBAG - http://rapidshare.com/files/426869837/airbag.rar

Edytowane przez trandolf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 62
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze
Kolego mozesz napisac w jakim katalogu znajduja sie te pliki zeby je podmienić z tymi co przetłumaczyłeś

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=161201 Zapraszam do galerii

Sprzedam

Przekaźniki modułu komfortu do E46 3-Seria, M3, E83 X3, E52 Z8 , Z4 E85, E53 X5 E39, M5 E38 - centralny zamek, podnośniki szyb)

Zdjęcia przekaźników w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego mozesz napisac w jakim katalogu znajduja sie te pliki zeby je podmienić z tymi co przetłumaczyłeś

 

3. Zrób kopie bezpieczeństwa oryginalnych plików - skopiuj w bezpieczne miejsce oryginalne pliki skryptów które chcesz spolszczyć z katalogu "C:\INPA\SGDAT" (oczywiście jeśli inpa jest zainstalowana na dysku "C:" )

 

nelson

--

pozdrawiam

nelson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ASCDSC46 i AIRBAG wyskakuje jakiś błąd. Nie zrobilem screena ale coś z nie pełną bazą bodajże nie wiem czy tylko u mnie? Jutro wrzuce screena.

I moja mała uwaga ;)

Jeszcze lepiej by było jakby nazwy były i pl i ang ;) oczywiscie wiem że mało miejsca w niektórych momentach ale ja wróciłem do ang jakoś lepiej (poza niemieckim dde :) )

Nie żebym sie jakoś czepiał bo i tak podziwiam za chęci :cool2: :cool2:

Pozdrawiam

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki to na prawdę nic trudnego wystarczy zwykły edytor hex, ale wystarczy najmniejszy błąd i cały plik szlag trafia. Aha i najważniejsze bardzo wygodnie tłumaczy się jak się ma screen-y z INPA wtedy tłumaczy się konkretne wyrazy, ale ze zdobyć screeny jest trudno szczególnie wtedy jak chcesz przetłumaczyć skrypt do xenonów, a ich nie masz więc o screenach można zapomnieć
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

Koledzy proszę was o pomoc bo mam ten program ale za dużo nie wiem co gdzie sprawdzać. Wiem tylko tyle:

1.Engine -silnik

2.Transmision-skrzynia biegów

- sequential Gearbox SSG

- Sequential M-Gearbox

3.Chassis-podwozie

- ASC/DSC no tak jak nazwa

- DSC MK60

- Steering angle sensor

- Tire pressure control - czujnik ciśnienia w kołach

- Deflation warning syste

4.Body - Nadwozie

- Airbag - poduszki powietrzne

- Convertible soft top module CVM II

- Electronic vehicle immobilization EWS -imobilajzer

- Air conditioning IHAK - klima

- Instrument cluster - zegary

- Light swich center LSZ

- Adaptive light control

- Multi function steering wheel MFL - kierownica multi funkcyjna

- Park distance control PDC - parktronik

- Rain sensor AIC - czujnik deszczu

- Rain and Light sensor RLS - czujnik deszczu i świateł

- Midle console center switch

- Sunroof module SHD - szyberdach

- Seat memory driver -fotel kierowcy z pamięcią

- Seat memory passenger - fotel pasażera z pamięcią

- Mirror memory driver - lusterko kierowcy

- Miror memory passenger - lusterko pasażera

- Cruise control GR2

- Roll over sensor

- Xenon light left

- Xenon light right

- Central body electronics ZKES

- Additional heater diesel - webasto

5.Communication system - system komunikacji i navigacji

- On bord monitor Topnavigation

- On bord monitor Radionavigation

- Control panel MIR

- Widescren monitor

- CD changer

- Navigation computer

- Navigation computer Japan

- Radio- radio

- Speech imput system SES

- Telephone - telefon

- Video module

 

Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc.

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=161201 Zapraszam do galerii

Sprzedam

Przekaźniki modułu komfortu do E46 3-Seria, M3, E83 X3, E52 Z8 , Z4 E85, E53 X5 E39, M5 E38 - centralny zamek, podnośniki szyb)

Zdjęcia przekaźników w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dopisałem co wiem :

 

Koledzy proszę was o pomoc bo mam ten program ale za dużo nie wiem co gdzie sprawdzać. Wiem tylko tyle:

1.Engine -silnik

2.Transmision-skrzynia biegów

- sequential Gearbox SSG - sekwencyjna skrzynia Gearbox SSG

- Sequential M-Gearbox -

3.Chassis-podwozie

- ASC/DSC no tak jak nazwa

- DSC MK60

- Steering angle sensor - czujnik kąta skrętu

- Tire pressure control - czujnik ciśnienia w kołach

- Deflation warning system - czujnik przebitego koła

4.Body - Nadwozie

- Airbag - poduszki powietrzne

- Convertible soft top module CVM II - moduł miękkiego dachu w kabrio

- Electronic vehicle immobilization EWS -imobilajzer

- Air conditioning IHAK - klima

- Instrument cluster - zegary

- Light swich center LSZ - przełącznik świateł

- Adaptive light control -

- Multi function steering wheel MFL - kierownica multi funkcyjna

- Park distance control PDC - parktronik

- Rain sensor AIC - czujnik deszczu

- Rain and Light sensor RLS - czujnik deszczu i świateł

- Midle console center switch

- Sunroof module SHD - szyberdach

- Seat memory driver -fotel kierowcy z pamięcią

- Seat memory passenger - fotel pasażera z pamięcią

- Mirror memory driver - lusterko kierowcy

- Miror memory passenger - lusterko pasażera

- Cruise control GR2 - tempomat

- Roll over sensor - czujnik dachowania?

- Xenon light left

- Xenon light right

- Central body electronics ZKES

- Additional heater diesel - webasto

5.Communication system - system komunikacji i navigacji

- On bord monitor Topnavigation

- On bord monitor Radionavigation

- Control panel MIR

- Widescren monitor - 16:9

- CD changer - zmieniarka CD

- Navigation computer

- Navigation computer Japan

- Radio- radio

- Speech imput system SES

- Telephone - telefon

- Video module

 

Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...
  • 7 miesięcy temu...
Cruise control GR2 - kontrola trakcji

Criuse Controle to TEMPOMAT (jak już zresztą ktoś wyżej przetłumaczył. Kontrola trakcji - o której tak wypaliłeś - to będzie ASC (automatic stability control) lub DSC (dynamic stability control).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
Który plik w folderze SGDAT odpowiada za sterownik silnika DDE 5.0 new w e46? Po nazwie jakoś nie mogę dojść (inpa ea90-x)? Chętnie podejmę się próby tłumaczenia na polski, chyba że już ktoś mnie uprzedził :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Witam Koledzy mam pytanko... czy istnieje jakis plik ktory tłumaczy w inpie raport błedów bo mi po anglielsku wyswietla i [BAD] ;/ nic nie kumam ;/ a oto to co mi wyswietla moze ma ktos plik do zrobienia tego :

 

 

E R R O R M E M O R Y R E P O R T -------------------------------------

Date: 05/26/12 18:07:38 ECU: BMS46DS1 JobStatus: OKAY Variant: BMS46DS1-------------------------------------------------------------

RESULT: 9 errors in error memory !-------------------------------------------------------------

121 Signal Intake air temperature

Error frequency : 22 Logistic counter: 40

Error occured 1. times at:

Motordrehzahl 0.00 1/min Wahre Regelgroesse Last 0.00 mg/AS/Z Batteriespannung 11.66 V aufgetreten vor (abs. KMZ) 187440.00 km

Error occured 2. times at:

Motordrehzahl 240.00 1/min Wahre Regelgroesse Last 174.00 mg/AS/Z Batteriespannung 11.00 V aufgetreten vor (abs. KMZ) 188350.00 km

Error occured 3. times at:

Motordrehzahl 800.00 1/min Wahre Regelgroesse Last 189.00 mg/AS/Z Batteriespannung 13.46 V aufgetreten vor (abs. KMZ) 188370.00 km

Kurzschluss gegen Ubatt oder Unterbrechung Fehler steuert MIL an Fehler momentan nicht vorhanden Fehler gilt als sporadisch-------------------------------------------------------------

120 Signal air flow meter

Error frequency : 22 Logistic counter: 40

Error occured 1. times at:

Motordrehzahl 0.00 1/min Kuehlmitteltemperatur 53.25 Grad C Drosselpotispg 0.47 V aufgetreten vor (abs. KMZ) 187440.00 km

Error occured 2. times at:

Motordrehzahl 1120.00 1/min Kuehlmitteltemperatur 78.00 Grad C Drosselpotispg 0.49 V aufgetreten vor (abs. KMZ) 188350.00 km

Error occured 3. times at:

Motordrehzahl 800.00 1/min Kuehlmitteltemperatur 54.75 Grad C Drosselpotispg 0.49 V

 

aufgetreten vor (abs. KMZ) 188370.00 km

Kurzschluss gegen Masse oder Unterbrechung Fehler steuert MIL an Fehler momentan nicht vorhanden Fehler gilt als sporadisch-------------------------------------------------------------

125 Signal Lambda probe before KAT

Error frequency : 2 Logistic counter: 40

Error occured 1. times at:

Motordrehzahl 1960.00 1/min Kuehlmitteltemperatur 99.75 Grad C Lambdasondenspannung vor KAT 0.36 V aufgetreten vor (abs. KMZ) 187980.00 km

Error occured 2. times at:

Motordrehzahl 2640.00 1/min Kuehlmitteltemperatur 114.75 Grad C Lambdasondenspannung vor KAT 0.33 V aufgetreten vor (abs. KMZ) 188360.00 km

Unterbrechung oder kein Signal Fehler steuert MIL an Fehler momentan nicht vorhanden Fehler gilt als sporadisch-------------------------------------------------------------

108 control electric fan

Error frequency : 3 Logistic counter: 40

Error occured 1. times at:

Motordrehzahl 1080.00 1/min Kuehlmitteltemperatur 102.75 Grad C Batteriespannung 13.37 V aufgetreten vor (abs. KMZ) 188280.00 km

Error occured 2. times at:

Motordrehzahl 2800.00 1/min Kuehlmitteltemperatur 111.00 Grad C Batteriespannung 13.37 V aufgetreten vor (abs. KMZ) 188330.00 km

Error occured 3. times at:

Motordrehzahl 0.00 1/min Kuehlmitteltemperatur 16.50 Grad C Batteriespannung 11.66 V aufgetreten vor (abs. KMZ) 188360.00 km

Unterbrechung Fehler momentan nicht vorhanden Fehler gilt als sporadisch-------------------------------------------------------------

146 misfire by Cylinder 2

Error frequency : 2 Logistic counter: 40

 

Error occured 1. times at:

Motordrehzahl 880.00 1/min Wahre Regelgroesse Last 501.00 mg/AS/Z Geschwindigkeit 51.00 km/h aufgetreten vor (abs. KMZ) 188350.00 km

Error occured 2. times at:

Motordrehzahl 800.00 1/min Wahre Regelgroesse Last 591.00 mg/AS/Z Geschwindigkeit 53.00 km/h aufgetreten vor (abs. KMZ) 188370.00 km

Aussetzer Fehler steuert MIL an Fehler momentan vorhanden Fehler gilt als sporadisch-------------------------------------------------------------

123 Signal cooling water exit temperature

Error frequency : 1 Logistic counter: 18

Motordrehzahl 0.00 1/min Kuehlmitteltemperatur 19.50 Grad C Batteriespannung 11.94 V aufgetreten vor (abs. KMZ) 188360.00 km

Kurzschluss gegen Ubatt oder Unterbrechung Fehler momentan nicht vorhanden Fehler gilt als sporadisch-------------------------------------------------------------

115 control grid-controlled cooling

Error frequency : 1 Logistic counter: 40

Motordrehzahl 800.00 1/min Kuehlmitteltemperatur 114.00 Grad C Batteriespannung 13.84 V aufgetreten vor (abs. KMZ) 188360.00 km

elektrischer Fehler Fehler momentan vorhanden-------------------------------------------------------------

151 Sekundaerluftsysstem Plausibilitaet

Error frequency : 1 Logistic counter: 40

Motordrehzahl 1000.00 1/min Kuehlmitteltemperatur 26.25 Grad C Batteriespannung 13.56 V aufgetreten vor (abs. KMZ) 188360.00 km

unplausibel Fehler momentan vorhanden-------------------------------------------------------------

169 Heizleistung Sonde vor Kat

Error frequency : 3 Logistic counter: 40

 

Error occured 1. times at:

Motordrehzahl 1000.00 1/min Kuehlmitteltemperatur 25.50 Grad C Batteriespannung 13.75 V aufgetreten vor (abs. KMZ) 188370.00 km

Error occured 2. times at:

Motordrehzahl 960.00 1/min Kuehlmitteltemperatur 42.00 Grad C Batteriespannung 13.65 V aufgetreten vor (abs. KMZ) 188370.00 km

Error occured 3. times at:

Motordrehzahl 840.00 1/min Kuehlmitteltemperatur 77.25 Grad C Batteriespannung 13.75 V aufgetreten vor (abs. KMZ) 188370.00 km

unplausibel Fehler steuert MIL an Fehler momentan nicht vorhanden Fehler gilt als sporadisch =============================================================

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 4 miesiące temu...
  • 8 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.