Skocz do zawartości

adaptacja akumulatora DIS-em


knopers1

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

wiec BMW E60 rok 2004, 525d 130 KW i bardzo slaby akumulator.

Zabudowany jest orginal 90 Ah, 720 A.

 

Moge taniej nabyc akumulatorek AGM takze o wartosci 90 Ah i tu mam pare pytan do fachowcow.

Posiadam Dis-a i za bata nie moge znalesc opcji dla adaptacji akumulatora w E60! Gdzie to szukac panowie bo mnie juz szlak trafia.... ?????

 

Pozatym mam male pytanko co do akumulatora AGM. Trzeba w tym przypadku przekodowac cos w sterowniku ???

 

Widzialem takze ze gostek posiada AGM akumulatory z 110 Ah. Jaka jest procedura przekodowania sterownika Dis-em dla 110 Ah i gdzie tego szukac ???

 

Panowie pmocy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 52
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 3 tygodnie później...

Pisalem tez zebys sprawdzil na bmwecu, pojawil sie nie dawno podobny problem i jest wyjasnione co i jak zrobic.

Jesli wymieniles aku na zwykly wiekszy to musisz zmienic FA numer z B090 na B110, a jesli nowy aku jest w technologi AGM to zmieniasz na numer A090. Po zmianie kodujesz CAS. Rejestracje noweg aku, jak juz pisalem mozna zrobic disem. Na bmwecu pisza ze da sie tez zrobic inpa, w twoim przypadku powinno to byc w engine/dde/F5-status/F5-ibs-powermanagement/F5-battery reg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po to żeby moduł IBS (intelligent battery sensor) wiedział że jest nowa bateria. Poprzez rejestracje akumulatora kasuję się statystczne wartości mierzone przez IBS napięcia, natężenia, stanu naładowania, temperaturę akumulatora, pojemność w zależności od temperatury otoczenia. Jeśli się tego nie zrobi to w początkowym okresie, zanim IBS zbierze i uśredni nowe dane nowy akumulator może byc np. przeładowywany bo stary był bardzo kiepski i wymagał ciągłego doładowywania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

no może ścislej nie tyle serwis co ktoś kto może połaczyć sie z komputerem auta, bo tylko tak to można zrobic prawidłowo, tak?

a pewnie żaden sklep sprzedający akumulatory i wymieniający je takiego sprzętu nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a adaptacje akumulatora robimy wtedy gdy mamy kupiony orginalny aku z ASO czy też robi się adaptacje akumulatora takiego z np. sklepu z akumulatorami lub sklepy typu auto-cześci ??

Następne pytanie : na jakiej zasadzie adaptuje się nowy akumulator koduje sie go jakimś kodem czy tylko zaznacza że aku został wymieniony na nowy ?

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

W związku z tym, że zbliża się zima czas na zmianę akumulatorów :)

A chciałem sie zapytać czy w każdym e46 i e39 jest ten "intelligent battery sensor". Jeśli nie to w których to było?

Dzięki z góry.

Skorup

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisalem tez zebys sprawdzil na bmwecu, pojawil sie nie dawno podobny problem i jest wyjasnione co i jak zrobic.

Jesli wymieniles aku na zwykly wiekszy to musisz zmienic FA numer z B090 na B110, a jesli nowy aku jest w technologi AGM to zmieniasz na numer A090. Po zmianie kodujesz CAS. Rejestracje noweg aku, jak juz pisalem mozna zrobic disem. Na bmwecu pisza ze da sie tez zrobic inpa, w twoim przypadku powinno to byc w engine/dde/F5-status/F5-ibs-powermanagement/F5-battery reg.

 

 

Sprawdzone przy mojej E61. Rejestracja wymiany aku się udała :)

http://img30.imageshack.us/img30/5268/minie61.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 9 miesięcy temu...
Odświeżę temat. A co w przypadku jak ktoś kiedyś wymienił akumulator i go nie rejestrował? Sprawdzałem u siebie akumulator miernikiem wychodzi sprawność 88% czyli akumulator ma około roku czasu. Pytam, bo alternator mi ładuje nie tak jak powinien. Muszę sprawdzić w ogóle czy jest zakodowany 110 Ah, bo taki mam teraz założony.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka sama pojemność była. Jak się robi adaptację? Wystarczy nacisnąć na register battery change? W takim razie przypadkowo to zrobiłem. Myślałem, że będzie trzeba jeszcze zaakceptować.

http://img824.imageshack.us/img824/2572/aku5.jpg

 

Jesli wymieniles aku na zwykly wiekszy to musisz zmienic FA numer z B090 na B110, a jesli nowy aku jest w technologi AGM to zmieniasz na numer A090. Po zmianie kodujesz CAS.

 

Gdzie to znaleźć? Ja u siebie sprawdziłem tylko pojemność w CAS i była 110 Ah. Akumulator aktualnie założony, to Bosch Silver Plus 110Ah 920A, czyli ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Panowie jest ktoś w stanie w miarę szczegółowo opisać jak NCSem zwiększyć rozmiar baterii? W jaki moduł wejść i co dokładnie zmienić, bo sama rejestracja nowej baterii jest trywialnie banalna :wink: Można dokonać tego również chociażby za pomocą np KTS Boscha...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jest ktoś w stanie w miarę szczegółowo opisać jak NCSem zwiększyć rozmiar baterii? W jaki moduł wejść i co dokładnie zmienić, bo sama rejestracja nowej baterii jest trywialnie banalna :wink: Można dokonać tego również chociażby za pomocą np KTS Boscha...

 

musisz znaleźć coś takiego

Klasse_batterie i tam zmienić pojemność aku czyli jak masz np 80 a wsadzasz aku 95 to zmieniasz na 95.

ale nie mam pojecia w którym module

 

chyba inpa tez mozna to zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
  • 1 miesiąc temu...

witam

 

a jest ktos w stanie dokładnie napisac jak zmienic wartosc Ah ncs-em ??

 

przeszukałem wszystkie fora i nie ma ani jeden raz konkretnie wytłumaczone krok po kroku do konca jak to zrobic.Sa rzucane słowa wyrwane z kontekstu "poszukaj klasse battery" albo"masz to w FA "

 

doszedłem do READ ECU i nie wiem co dalej mam robic :/ moze ktos pomoc ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.