Skocz do zawartości

Czy trzeba "odświeżać" oprogramowanie w sterowniku


Marcus 1959

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

to twoje wyposażenie

Dane pojazdu
Art. Wartość
Numer podwozia WBAAM51080EZ41605
Kod typu AM51
Typ 328I (EUR)
Typoszereg E E46 (4)
Seria 3
Rodzaj konstrukcji LIM
Układ kierowniczy LL
Drzwi 4
Silnik M52/TU
Pojemność skokowa 2.80
Moc 142
Napęd HECK
Skrzynia biegów MECH
Kolor ORIENTBLAU METALLIC (317)
Tapicerka STOFF FLOCK RAUTE/ANTHRAZIT (E3AT)
Data prod. 1998-05-11
Wyposażenie
Kod Nazwa (interfejs) Nazwa (ETK)
S226A SPORTLICHE FAHRWERKSABSTIMMUNG Sportowe dostosowanie podwozia
S255A SPORT-LEDERLENKRAD Kierownica sportowa ze skóry z poduszką
S320A MODELLSCHRIFTZUG ENTFALL Brak napisu modelu
S354A GRUENKEIL-FRONTSCHEIBE Szyba przednia ziel. z klinem ziel.
S423A FUSSMATTEN IN VELOURS Dywaniki podłogowe Velours
S428A WARNDREIECK Trójkąt ostrzegawczy i apteczka
S441A RAUCHERPAKET Pakiet dla palących
S465A DURCHLADESYSTEM System załadunku
S534A KLIMAAUTOMATIK Klimatyzacja automatyczna
S640A AUTOTELEFONVORBEREITUNG Instalacja pod montaż tel. uniwers.
S661A RADIO BMW BUSINESS Radio BMW Business (C43)
S672A CD WECHSLER 6-FACH Zmieniarka CD na 6 płyt CD
L801A DEUTSCHLAND-AUSFUEHRUNG Wersja krajowa Niemcy/Austria
S863A SERVICE KONTAKT-FLYER EUROPA Spis dealerów, Europa
S879A DEUTSCH / BORDLITERATUR Literatura pokładowa, niemiecki
Wyposażenie seryjne
Kod Nazwa (interfejs) Nazwa (ETK)
S279A LM RAEDER/STERNSPEICHE 45 Obr. BMW, st. le. nie zd. do j. po uszk.
S305A FERNBEDIENUNG F.ZENTRALVERIEGELUNG Pilot do zamka centralnego
S411A FENSTERHEBER,ELEKTRISCH VORN/HINTEN Siłownik szyby elektryczny przedn/tylny
S473A ARMAUFLAGE VORN Podłokietnik przedni
S520A NEBELSCHEINWERFER Lampa przeciwmgłowa
S548A KILOMETERTACHO Licznik kilometrów
S550A BORDCOMPUTER Komputer pokładowy
S832A BATTERIE IM KOFFERRAUM akumulator w bagażniku

 

i zdjęcie z etk z twoim ZUSB numerem gdzie ty tam widzisz opcje bez katalizatora S199

cc0eeada4e2c.jpg

na końcu twój numer a wyżej opcja Dla samochodów przygotowanie katalizator TAK

Sterownik zostal zaprogramowany w 2009 roku i to już najnowszy soft dla twojego auta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • Odpowiedzi 351
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 1 miesiąc temu...
  • 5 miesięcy temu...
Witam

Poszukuje nr softu dme do e60 m54b25 automat, z góry dziękuję

Nie tam szukasz ))

A parafrazując twój post , to okazuje się tak - nie chce mi się szukać, znajdź ktos zamiast mnie.

Masakra

Szukałem na Realoem, bmwcats, bmwfans podając numer części ale niestety nie znajduje mi jednostki zaprogramowanej z numerem softu tylko sterownik do zaprogramowania..


Powiedzmy że znalazłem. Mam wgrany obecnie 7550107 a chce wgrać 7550109. Wybieram komfort Mode, enter zub i wpisuje nowy numer. Następnie wybieram sterownik, klikam done i program. Wyskakuje że mam 7550107 i do wgrania jest 7550107 czyli to samo co jest. Coś zrobiłem źle?

Edytowane przez pietrov
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jak chcesz miec 100% pewnosci to szukaj w pliku .HIS z danymi dla swojego sterownika.

W katalogu z plikami do programowania "data" masz foldery z nazwami sterownikow. Musisz odszukac kat. Dla swojego sterownika (w winkfp sie pokazuje). Wchodzisz w niego i edytujesz plik z rozszerzeniem .HIS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Witam, Pacjent to E39 M54 silnik 2,5 vin: GU91276. Z tego co znalazłem po przeczytaniu połowy forum wychodzi mi, że mogę zaktualizować do 7 545 440, ale nie mam pewności. czy moglibyście potwierdzić numer najnowszej aktualizacji sterownika DME?


Opisując trochę więcej, zmieniłem DME ews i pestkę w kluczyku, bo immobiliser przestał działać. Auto zaczęło chodzić po tej operacji, ale wyskakuje błąd pompy powietrza wtórnego (Ten egzemplarz nie ma takiej pompy od nowości...). Chciałbym wgrać nowy sterownik żeby ten błąd nie wyskakiwał, ale mam trochę wątpliwości czy to pomoże bo do obu DME wychodzi mi że powinna być ta sama aktualizacja... Na naklejce starego uszkodzonego DME jest numer 7 512 238 a nowego włożonego do samochodu 7 511 725.


Chciałbym też zaktualizować sterownik skrzyni biegów. Teraz jest 7 512 061 a wygląda na to, że można zaktualizować do 7 529 030. Moglibyście mi to też potwierdzić?


Ma ktoś z Was w ogóle e39 z pompą powietrza wtórnego?


Bardzo bym prosił o pomoc. Wiem że to jeden z moich pierwszych postów, ale to dlatego że wszystko prawie mogłem znaleźć, więc nie pisałem.. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Cześć, czy pomoże ktoś z odszukaniem najnowszego Softu do BMW e61 2.5 D? Numer sterownika silnika to 7796637 numer vin WBANJ510X0B406612. Prawdopodobnie ktoś mieszał w dde i jest tam Soft z aktywnym tempomatem przez co manualny nie działa. Proszę o poradę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prośba o pomoc w ustaleniu jaka jest ostatnia aktualizacja dla sterownika N46/MEV9 nr VIN "KS54445". Naklejka na DME 7531848 Jeśli ktoś byłby tak miły i rzucił okiem w ETK bo nie mam pewności.

 

Dla Twojego NR VIN najnowszy soft dla MEV9/EKV946 to 7563942

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Usuń z FA kod aktywnego tempomatu $541 (jak jest wpisany )

podłącz pod istap , zaproponuje poprawny zbnr (ZUSB) i możesz wtedy sobie winkfpt zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Cześć wszystkim ! Zabieram się za aktualizacje sterowników DDE,KOMBI,EGS,DWA,CAS,KLIMA i CID ,próbę zrobiłem na PDC i poszło :lol: Zakupiłem prostownik Magnum InverterXL 0-840 do podtrzymania stałego napięci ( tak doradziliście ) i niby jestem gotowy do ZABAWY a jednak mam wciąż mało wiedzy :cry: Więc zwracam się do Was z pytaniem : mój ster DDE nr. soft. 7581234 WinKF pokazuje 18 aktualizacji to mam wgrać tę ostatnią czy wszystkie pokolei ?? Pomożecie ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Nie, mając taką wiedzę lepiej nie rób nic sam, masz tylko 1 numer ZUSB (ZBnr) prawidłowy i tylko taki masz wybrać ,

a w zasadzie , winkfpt sam sobie wybierze prawidłowy , zobacz masz filmy z YouTube jak inni programują

i oczywiście jak pdc poszła to nie znaczy że wszystkie sterowniki tak samo się programują ,

jednak do programowania należny używać ICOM mam nadzieję ze go masz, a nie zwykłym kabelkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zwykły kabel od Viaken :cry: Doczytałem że tym kablem mam nie ruszać sterowników po MOST a pozostałe niby dam rade ?? Chcę aktualizować :

-DDE - 18 aktualizacji

-EGS - 4 akt.

- KOMBI -20 akt

- CID - 16 akt

- klima - 7 akt

- CAS - 3 akt ?????

DIN76 za co mogę się zabrać a co lepiej odpuścić ? Coś muszę zaktualizować bo umrę !! he he

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Zaktualizuj sobie co chcesz ale radzę bez icom omiń DDE i EGS (oczywiście wszystkie most)

tylko nie wszystkie numery ZB (ZUSB) jakie są , ma być prawidłowy (opcja F2 CChoose ZUSB jest dla zaawansowanych który wiedzą co robią )

a ty masz wybierać po nazwie sterownika tylko F3 Update ZUSB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dięki Din76 :D Narazie wziąłem się z kodowanie i tak:

kierunki w HUD

afbb7647ebe3f04c.jpg


M-HUD

d0be4d7e8c10ce9c.jpg


w CCC MDrive

080bb0fedf3412dc.jpg


Mam pytanko : w menu MDrive jest skrzynia SMG a ja mam zwykly automat , mogę używać tych ustawień ?

Po zakodowaniu M-HUD musialem zaznaczyć w HUD menu opcje M i pokazała się na wyswietlaczu "tęcza obrotomierza" natomiast w CCC Mdrive napis był blady nie można było wejść w te menu, po przejechaniu paru km lub po aktywacji M w HUD mogę wejść w to menu ale czy mogę z niego korzystać?? Dodam że auto po samym kodowaniu M-HUD bez aktywacji( bo nie umiałem) wkręca się jak na DS a na DS jak turbo DS :lol: nie jest to placebo bo na codzień jade jak emeryt a teraz jest szybsza reakcja na gaz. Masz może wiedze jak z tego korzystac bo można tam wybrac 5 ustawień dla D i S (automat) w Drivelogic a w POWER jak no focie .

c40bd16e0499cd10.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ista P aktualizacja po usb śmiga. Wszystko sobie zaktualizowałem.

:D :D :D

Jak ktoś lubi ryzyko

jak by co to mogę większości zastąpić uszkodzone sterowniki , lub naprawić soft ,

Nawet DDE, DME, CAS , z EGS w wersji ZF trudno sterownik zintegrowany z mechatroniką , tu gorzej , a jescze gorzej w modelacj e7x tam sterownik skrzyni automatycznej (6hp i 8hp) ma kod ISN i nie można zastąpić używanym .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
w modelacj e7x tam sterownik skrzyni automatycznej (6hp i 8hp) ma kod ISN i nie można zastąpić używanym .

Słyszałem, że resetują już ISN w EGS i można to zrobić. To prawda?

BMW Schnellservice

Mechanik

Elektronik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.