• Reklama

Problem ze skrzynią e91

Oprogramowanie, hardware, kodowanie, diagnoza, FAQ. inpa, ncs, nfs, winkfp, dis, sss.

Moderatorzy: Din76, nerwus, dziqsek

Problem ze skrzynią e91

Postprzez Scooby07 » 23 Maj 2020 21:50

Witam.
Mam problem ze skrzynią przełączyła mi się w tryb awaryjny. Po zatrzymaniu się i przełączeniu na P nie mogę wbić już żadnego biegu. Błąd kasuje ale po dotknięciu hamulca wyskakuje na nowo.
https://ibb.co/xhmpbp7
Może ktoś rozkmini o co chodzi auto to E91 2007
Scooby07
Zanim zapytasz - POSZUKAJ!

Dołączenie: 30 Sty 2020 21:17
Moje BMW: E91 320d 2007

Re: Problem ze skrzynią e91

Postprzez bsbs » 23 Maj 2020 22:34

1. Perform electrical check (check wiring) on selector lever position switch, wiring harness, shiftlock solenoid and transmission plug, inspecting for loose sockets (Pin 7 / 11) and repair as indicated.
2. If fault is passive: Clear fault memory and conduct road test under monitored conditions (apply brake repeatedly in Position P and N). If fault code is not registered, vehicle is OK
3. If fault code is entered repeatedly: Recheck peripheral elements. If problem is still present, replace Mechatronic.
1. 1. Przeprowadzić kontrolę elektryczną (sprawdzić okablowanie) przełącznika pozycyjnego dźwigni zmiany biegów, wiązki przewodów, elektromagnesu blokady zmiany biegów i wtyczki przekładni, sprawdzić, czy nie ma luźnych gniazd (bolce 7 / 11) i naprawić zgodnie ze wskazówkami.
2. Jeśli usterka jest bierna: Skasować pamięć błędów i przeprowadzić kontrolę drogową w kontrolowanych warunkach (kilkakrotnie zaciągnąć hamulec w pozycji P i N). Jeśli kod błędu nie jest zarejestrowany, pojazd jest w porządku
3. Jeżeli kod błędu jest wprowadzany wielokrotnie: Ponownie sprawdzić elementy peryferyjne. Jeśli problem jest nadal obecny, wymienić Mechatronic.
BŁĄD P0982 4E87 EGS: Zawór elektromagnetyczny 4 (Shiftlock)
Przetłumaczono z www.DeepL.com/Translator (wersja darmowa)
bsbs

Dołączenie: 23 Wrz 2011 11:45
Moje BMW: X3 E83

Re: Problem ze skrzynią e91

Postprzez Scooby07 » 24 Maj 2020 15:18

Udało mi się skasować błąd i po krótkiej przejażdżce zauważyłem że strasznie grzeje się ta część i dochodziły odgłosy jakby było zwarcie
https://ibb.co/q7kmpTS
I po chwili znowu ten sam błąd
Scooby07

Dołączenie: 30 Sty 2020 21:17
Moje BMW: E91 320d 2007

Powróć do Diagnoza komputerowa

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 20 gości