Skocz do zawartości

BMW F11 520d auto start/stop


minio22he

Rekomendowane odpowiedzi

Autko BMW F11 520d 2012.Interesuje mnie możliwość dezaktywacji irytującego w polskich warunkach dla wielu użytkowników systemu "Auto Start Stop"; po jego wyłączeniu przez użytkownika z poziomu samochodu będzie to "zapamiętane" przez auto przy ponownym rozruchu, a nie jak do tej pory, gdzie system aktywował się sam na nowo.Znalazłem kilka informacji jak zaprogramować tą funkcje kabelkiem e-net i programem e-sys. Więc nabyłem kabelek e-net i oprogramowanie e-sys 3.26.10 i psdzdata 3.55.0.100. Więc podpinam kabelek, łącze się z autkiem a gdy otwieram kodowanie CAS 3000 nie moge znaleść TC_MSA_DEFAULT_OFF ,są same nie opisane bukiety.Nie wiem czy to problem z psdzdata czy coś innego . Proszę o pomoc. Dziękuje za pomoc. :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zacznij od psdzdata, 3.55 trochę stare skoro poniżej dostępna jest wersja 58.2(wersja LITE Ci wystarczy).

( linki do programów proszę sobie na pv wymieniać )

 

btw: znajomemu chciałem też przekodować ASS w F11 i też nie mogłem znaleźć w CAS --> TC_MSA_MEMORY & _DEFUALT_OFF(może to kwestia aktualizacji sterowników w samochodzie), u mnie w F25 bez problemu udało sie przekodować :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Lepiej zacznij od starszej PSDZDATA z ESYS 3.26.1 to najlepiej chodzi PSDAZDATA z isty P 3.54.0 lub 3.54.1 to max później zostały usunięte z

Psdzdaty pliki CAFD potrzebne do kodowania, trzeba mieć specjalny dodatek do ESYS aby uzupełnić pliki CAFD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się chuć troszkę było problemów ponieważ pobrałem złą psdzdata a potem miałem problemy z tokengenerator esys bo nie zapisywał hasła. Użyłem esys 3.27.1 i psdzdata 58.2 lite tak jak pisali koledzy wyżej. :D :D :D :D :D :D

Dziękuje wszystkim za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • Zasłużeni forumowicze

Witam. Chcę włączyć funkcje zapamiętania pozycji przycisku auto start/stop ale nie mogę znaleźć TC_MSA Memory w CAS, czy ktoś mógł by podpowiedzieć gdzie tego szukać ?

 

http://s5.ifotos.pl/mini/1jpg_aqxqwsw.jpg

 

http://s5.ifotos.pl/mini/2jpg_aqxqwsq.jpg

 

http://s5.ifotos.pl/mini/3jpg_aqxqwap.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Poczytałem trochę i wyglada na to że muszę dodać OMSA do HO-Wort i nawet znalazłem instrukcję jak to zrobić ale że jestem laikiem w tych sprawach to proszę kogoś o pomoc w dodaniu OMSA. Poniżej wklejam instrukcje którą znalazłem w necie, zatrzymałem się na punkcie nr. 2 a konkretnie Name FA "OMSA.xml" co mam tu konkretnie zrobić ?

 

http://s2.ifotos.pl/mini/6jpg_aqxqqex.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Przyslij mi zapisany FA to ci edytuje według tej instrujcji

1 wybiesz connect przez psdzdata z F10

2 Expert mode > coding > Read (vehicle order FA ) > Save nazwij plik OMSA zapisze się w DATA/FA , zamknij ESYS skopuj plik i podeślij mi na poczte

adks5x@interia.pl przerobie ci i dam kończącą insrukcje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • Zasłużeni forumowicze
Cześć odkopuję temat :).

Od niedawna mam F11 2015 535d Xdrive.

Mam ENET + Esys 3.27.1 + psdzdata 50.3 czy to mi styknie do zmiany start/stop aby pamiętał ostatnie ustawienie czy szukać nowszych wersji?

Psdzdata 50.3 to poziom integracji F010-14-07-503 czyli minimum 2014 rok 07 miesiąc

a Ty masz 2015 poziom podstawowy to od psdzdata 55.0 F010-15-03-501 czyli 2015 rok 03 miesiąc , żadko jest poziom podstawowy szukaj minimum

2017 rok od psdzdata 61.1 F010-17-03-502 (z istap 3.61 w górę ) do psdzdata z istap 3.64 potem juz zaczeły się dane sdp z ista+ 4.06 ito do dzisiaj ista+ 4.19.40

plusem w psdzdata 3.61 że masz pełne dane CAFD nie wymaga launchera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Witam

Mam podobny problem (BMW f10 2.0d, 2010). W esys (2.7) brak jest w CAS plików tc_msa_memory i tc_msa_default_off.

Próbowałem już PSDZDATA 3.54, 3.58.2 i 3.61 i nic.

Próbowałem też BMWAICODER 4.6 i przy zapisywaniu zmiany start/stop wyskakuje błąd access verification.


Inne kodowanie- wyłączenie przypomnienia pasów poszły


Ma ktoś jakiś pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Dzień dobry, czy ktoś mógłby mnie pokierować w stronę działającego Esys z bazą (najlepiej lite), która posiada wszystkie pliki CAFD i nie wywala błędu C155 (No EST file chosen). Próbowałem już wielu różnych opcji i wciąż nie mogę tego start/stopu wyłączyć :?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.