• Reklama

F13 Deska rozdzielcza odbicie w szybie oraz szum z nadkoli

N55 (640i, 640iX), N57Z (640d, 640dX), N63 (650i, 650iX), N63N (650i, 650iX)
S63N (M6)

Moderator: BMK

F13 Deska rozdzielcza odbicie w szybie oraz szum z nadkoli

Postprzez --==maly==-- » 12 Lut 2019 12:41

Witam
Chciałem zapytać czy tylko ja widzę ten problem czy inni użytkownicy również.
Mianowicie od pół roku odkąd mam ten samochód strasznie drażni mnie refleks deski rozdzielczej odbijajacy się w szybie zwłaszcza wyświetlacza hud który odbija się w przedniej szybie i przeszkadza podczas jazdy. Największy problem jest podczas nocnej jazdy gdzie światła latarni oraz mijających aut odbijają się od head upa i na szybie mam piękne cienie ale nawet za dnia widzę całą deskę odbitą w szybie. Uprzedzam pytania deska w skórze ale czyszczona matowymi środkami po prostu szyba nie jest antyrefleksyjna i jej duże pochylenie powoduje te odbicia. Jak tylko kupiłem ten samochód to w nocy szmatkowałem szybę myśląc że jest brudna w polu widzenia.

Druga sprawa to słabe wyciszenie nadkoli jak w japońskich autach na małych prędkościach słychać wyraźnie szum opon a jak na drodze są kamyczki pięknie słychać jak odbijają się od nadkoli. W żadnym bmw nigdy tak nie miałem za to często taki efekt jest w japończykach. Przy szybkiej jeździ już nic się nie zmienia i nie przeszkadza. Jak jeżdżę tym autem dłużej też się przyzwyczajam i nie zwracam uwagi ale jak przesiadam się do f13 z innych aut zawsze zwraca to moją uwagę.

Jeździłem kolegi f06 i również ma te obydwie przypadłości.
--==maly==--

Dołączenie: 18 Kwi 2005 18:01
Miejscowość: Warszawa
Moje BMW: C63 AMG Coupe

Re: F13 Deska rozdzielcza odbicie w szybie oraz szum z nadko

Postprzez Ponta » 12 Lut 2019 13:16

Szyba może mieć od wewnątrz nalot od a/c. Wyczyść szybę od wew. mikrofibrą i środkiem do szyb.
Deskę ze skórą pokryj jakimś poorboy's world natural lookiem. Jak nie pomoże, to ten typ tak ma.
Awatar użytkownika
Ponta

Dołączenie: 02 Gru 2017 03:06
Moje BMW: E85

Postprzez BMK » 12 Lut 2019 13:53

U mnie też się deska odbija w szybie, zwłaszcza biała nić. Myślę że można się do tego przyzwyczaić jak np do podgrzewanej przedniej szyby w Fordzie. Jedni widzą te mikro druciki inni nie.
Awatar użytkownika
BMK
Site Admin
Site Admin

Dołączenie: 25 Lis 2009 15:50
Moje BMW: M6 F13 LCI

Postprzez --==maly==-- » 12 Lut 2019 14:38

Też mam białą nitkę i najbardziej odbija się właśnie nitka head up i głośnik centralny od audio.
--==maly==--

Dołączenie: 18 Kwi 2005 18:01
Moje BMW: C63 AMG Coupe

Postprzez krzynio20052 » 02 Mar 2019 21:04

Racja, zauważyłem odbijający się headup i część deski. Ostatnio na okresowym czyszczeniu pokrywali mi czymś deskę co w sumie zmatowiło skórę ponieważ wcześniej świeciła się bardziej.
Moi spece używają Gtechniq więc może coś znajdziesz na ich stronie.
krzynio20052
Zanim zapytasz - POSZUKAJ!
Zanim zapytasz - POSZUKAJ!

Dołączenie: 26 Lis 2016 16:31
Moje BMW: nie powiem

Powróć do F06, F12, F13

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości