Skocz do zawartości

BMW F30 318i B38 WBA8E31030A059670


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,


zastanawiam się nad tym egzemplarzem f30 318i https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-zadbany-sport-line-od-lekarza-salon-pl-serwis-bmw-polift-ID6F8xvl.html


Właściciel wymieniał olej co 25kkm, aktualnie przebieg to 88k, więc auto miało tylko 3 wymiany oleju silnikowego, do aktualnej wymiany zostało 10k, więc by się pokrywały dane.


Co sądzicie o tych wymianach oleju, nie będzie z tym silnikiem niespodzianek w przyszłości przy takich wymianach, osobiście mam trochę mieszane odczucia.

Edytowane przez ListeR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściciel wymieniał olej co 25kkm, aktualnie przebieg to 88k, więc auto miało tylko 3 wymiany oleju silnikowego, do aktualnej wymiany zostało 10k, więc by się porywał dane.

Co sądzicie o tych wymianach oleju, nie będzie z tym silnikiem niespodzianek w przyszłości przy takich wymianach, osobiście mam trochę mieszane odczucia.

 

To chyba i tak wymieniał o 5k wcześniej niż podaje interwał co 30tkm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

VIN: WBA8E31030A059670

Wpisz nr VIN do tytułu.


Zbyt wielu miłośników silnika B38 na forum nie znajdziesz.

Dlaczego?

Bo ten napęd nie koresponduje z wyobrażeniem o marce.

Tak, Wiem. Że ekologia, że mało pali, że zaraz wszystko będzie 3-cylindrowe, hybrydowe, elektryczne.

To wszystko STEREOTYPY.


B38 jest na rynku wtórnym po prostu tańsze i ma deklarowane mniejsze przebiegi.


Ta sztuka teoretycznie wygląda dobrze.

Ale dobrze radzę - nie posługuj się tymi stereotypami i jak kochasz motoryzację oraz chcesz BMW? - dołóż i poszukaj B48 lub diesla.


A jak chcesz jeździdełko? - poszukaj w innej marce.

Edytowane przez miczek.mk

SAAB ready for take off.

codzienność:
- fajna Octavia Elegance Combi 2.0 TDI+ Sportline (DE)
- dobry Touran 2.0 TDI+ CUP (F)
- praktyczne Caddy 2.0 TDI+ Edition35 (F)
czas wolny:
- nerwowe  BMW M140i 340KM RWD shadow finale edition (PL)
weekendy:
- przyjazny Lexus GS-F Sport 477KM (PL)
zabawki:
- zaskakujący SAAB 9-5 Aero 2.3T manual MY2001 MapTun Stage3 (L)

plany:
- ostre BMW M8 Competition Coupé (PL)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Właściciel wymieniał olej co 25kkm, aktualnie przebieg to 88k, więc auto miało tylko 3 wymiany oleju silnikowego, do aktualnej wymiany zostało 10k, więc by się porywał dane.

Co sądzicie o tych wymianach oleju, nie będzie z tym silnikiem niespodzianek w przyszłości przy takich wymianach, osobiście mam trochę mieszane odczucia.

 

To chyba i tak wymieniał o 5k wcześniej niż podaje interwał co 30tkm?

 

Interwał nie jest sztywny, im więcej miejskiej jazdy tym bliżej do 20tkm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miczek.mk dzięki za opinie, ale ja szukam auta do typowej jazdy miejskiej, dojazdy do pracy, przedszkola itd. Nie widzę potrzeby dokładania 20k zł do B48, nie poczuje tej radości i różnicy z jazdy o której mówisz stojąc w korku czy jadąc od światłe do świateł.


Uważam, że F30 z B38 i AT to może być fajne "jeździdełko" Oczywiście mam na orbicie też inne auta, w sumie to jedno, ale każde ma swoje plusy i minusy.


B38 jest z tej samej rodziny co B48, stąd też złożyłem pytanie odnośnie wymian oleju tutaj, może ktoś przez pryzmat B48 coś powie, myślę głownie tu o kondycji rozrządu przez tak rzadkie wymiany oliwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Kolega Miczek ma rację. Trójka z tym silnikiem to jest porażka. Z taką mocą do miasta lepiej wziąć np. minivana serii 2. Jest praktyczniejszy, łatwiej dzieciaka przypiąć, wrzucić wózek i zakupy. Gdybyś chciał odsprzedać tą trójkę, to ja nie wiem kto to kupi i za ile?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.