Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Hej.

Kontynuuję poszukiwania swojego wymarzonego BMW (a właściwie wymarzonej iks jedynki). Powiedzcie proszę co sądzicie o tym:

https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-x1-bezwypadkowy-serwisowany-ID6FjTnN.html


Cena, jak na ten rocznik wydaje się w porządku, a poza tym auto jest blisko mojego miejsca zamieszkania, więc kusi, żeby się bliżej zainteresować.

Czy warto inwestować w ogóle w raport? Co myślicie na pierwszy rzut oka?


Z góry dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponta +1


w takim aucie turbiny do sprawdzenia, rozrząd za chwilę do wymiany. Na miasto DPF będzie irytujący

Samochody które były złe jak były nowe, odradzają się w Polsce jako używane BMW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Wymarzone auto, to po co w ogóle szukać diesla z manualem w SUVie?

Naprawdę szukaj tylko automatu.

 

Zwłaszcza że w tym roczniku będzie już 8hp :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Najpierw się dzwoni do sprzedającego i pyta co i jak. Równolegle można sprawdzić w darmowej, rządowej historii pojazdu czy AutoDNA, Car Vertical albo Carfax ma w ogóle coś odnotowanego. Płatny raport kupuje się dopiero jeśli oględziny auta wypadły dobrze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że jesteś nowy na forum, tylko autobaza i drey mają dokladne dane o szkodach i serwisach ASO, reszta portali co wymieniłeś nie ma nic poza podstawami.


Raport Autobaza dla podanego numeru VIN.

https://www.autobaza.pl/historia-pojazdu-autobaza/640f2a13-0830-49ec-b776-470e0a095814/4098


A w zapewnienia handlarzy przestałem wierzyć jak po paru latach mi zabrali auto bo x lat temu ktoś zrobił jakiś wałek i ja jako posiadacz stałem się ofiarą, tylko droga rozprawa sądowa że zakup był w dobrej wierze itd. albo auto na złom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nie podważam tego, że autobaza czy Drey mają dobre raporty, może nawet najlepsze. Tylko po co od razu płacić, jeśli z darmowej historii pojazdu gov pl, można się dowiedzieć m.in. czy auto miało szkodę i czy była to szkoda całkowita?, o liczbie właścicieli, przebiegu, aktualności OC i PT. To pozwala wstępnie wyrobić sobie zdanie co do oględzin. Co nam z płatnego raportu jeśli na miejscu okaże się, że auto miało niezgłoszoną ubezpieczycielowi szkodę, albo ma jakąś poważną usterkę np. przegrzany silnik? Zanim się kupi używane auto ogląda się ich często kilka, po co płacić po 50 złotych ileś tam razy? Jeśli chcemy mieć dokument, który nas ochroni w przypadku nabycia samochodu kradzionego, najlepszym wyjściem jest wizyta na Policji i prośba o sprawdzenie pochodzenia. Dostaje się wówczas dokument, który uzna każdy sąd. Edytowane przez Borsuczek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co oglądać kilka sztuk tego samego, tracić czas i robić sobie wycieczki ?

Dużo widać po zdjęciach, opisie i wiele można wywnioskować po rozmowie ze sprzedającym.

Oglądanie to ostateczność.

Wycieczki to były za czasów ogłoszeń sprzedaży w anonse etc.

X1 to nie gtr czy m5 competition, chociaż w ich przypadku też wiele sztuk można odrzucić bez wychodzenia z domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Oczywiście, część ofert odrzuca się w trakcie rozmowy telefonicznej, bądź po zdjęciach ale później i tak często okazuje się na miejscu, że samochód ma wady, o których się nie miało pojęcia przed wyjazdem i trzeba szukać dalej. Jeśli oględziny są tylko formalnością to dlaczego pracownicy firm oferujących wyszukanie auta na zamówienie odrzucają tyle aut podczas oględzin? Przecież mają doświadczenie i dostęp do baz danych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli oględziny są tylko formalnością to dlaczego pracownicy firm oferujących wyszukanie auta na zamówienie odrzucają tyle aut podczas oględzin? Przecież mają doświadczenie i dostęp do baz danych.

 

Odpowiedź jest raczej prosta - na tym zarabiają i z tego żyją, najpewniej również oględzin oczekuje klient bez względu na to co wykaże research zza kompuera.

Nie wiem dokładnie bo korzystałem z Bimmer Check ale tylko w kwestii info zza komputera i tylko raz. Rzadko zmieniam samochody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Na gov pl masz wg, mnie najgorsze czyli DNA i Carverical. Spróbuj u nich na stronie wstawić negatywną opinię to zobaczysz jak są wiarygodni ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.