Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym kupić mój pierwszy BMW, padło na serię 3 (potrzebuje kombi) i zastanawiam się czy dolna granica cenowa w ogóle może być brana pod uwagę. Jest trochę aut w ogłoszeniach, silnik który mnie interesuje to 2.0 diesel. Co myślicie? Przykładowe ogłoszenie, którym jestem zainteresowany: https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-bmw-f31-ID6Fmi34.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troszkę wersja okrojona ale i cena niższa tak mi się wydaje, na plus że info o rozrządzie ale to i tak do zweryfikowania bo nigdy niewiadomo ale jak by był zmieniony to myślę że spoko PLUS, szkoda za to że wersja Efficient Dynamics wiec ma kaganiec na moc bo tylko 163konie - trzeba by myśleć nad "szybszą mapką'' silnika :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, szukam modelu dla siebie żeby pojeździć kilka lat, uważam że płacąc za jednak już 10 letnie auto tej klasy ponad 40 tys, da się coś znaleźć. Boje się jednak, że okaże się że powinienem za chwilę włożyć w coś np 10tys bo okaże się, że był problem którego nie zdiagnozował mechanik przed zakupem. Proszę o podpowiedź czy łatwo się nadziać na taką minę i popłynąć. (Zawsze pozostaje mi zakup skody Octavii albo Focusa, ale zdecydowanie wolę trochę dołożyć do 2-3 lata starszej BMW)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, szukam modelu dla siebie żeby pojeździć kilka lat, uważam że płacąc za jednak już 10 letnie auto tej klasy ponad 40 tys, da się coś znaleźć. Boje się jednak, że okaże się że powinienem za chwilę włożyć w coś np 10tys bo okaże się, że był problem którego nie zdiagnozował mechanik przed zakupem. Proszę o podpowiedź czy łatwo się nadziać na taką minę i popłynąć. (Zawsze pozostaje mi zakup skody Octavii albo Focusa, ale zdecydowanie wolę trochę dołożyć do 2-3 lata starszej BMW)

 

Ogólnie to utrzymanie auta tej marki raczej nigdy nie było tanie i tanie nie będzie, raczej musisz sobie odpowiedzieć na pytanie czy Cię stać i czy lubisz dokładać pewne kwoty w auto, bo jak totalnie nie lubisz wrzucać kasy w naprawy czy wymiany w aucie to polecał bym Ci kupić coś pospolitego, randomowego co nie wymaga dokładania dużo kasy na coś co się zepsuje. Ja przez dłuższy czas miałem tak że jak coś trzeba było wymienić czy naprawić to spoko nawet się cieszyłem że w aucie będzie coś nowego itp ale ogólnie z czasem mi przeszło hehe. Na pewno trzeba mieć dobry serwis który się zna konkretnie na tych bmkach i tam jeździć bo taki starszej daty mechanik to tylko popsuje Ci takie auto. Tu w dieselku trzeba odpowiednio zadbać o serwis do przodu, tak aby zapobiec pewnym tematom które mogą wyjść z niewiedzy użytkowania takiego samochodu, a później jest narzekanie że kupiło się złe auto. Radość z jazdy BMW na pewno Cię nie rozczaruje, tylko trzeba mieć do nich dużo cierpliwości miłości no i też monety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.