Skocz do zawartości

BMW E60 2006 2.0 163 KM VIN WBANC310X0CP59229


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ostatnio trafiłem na wydaję mi się dosyć ciekawą ofertę sprzedaży E60 mam jednak pewne wątpliwości i dlatego też bardzo bym Was prosił o pomoc za którą z góry dziękuję


1. Jaka jest różnica między silnikiem 2.0 163 KM a tym bodajże 177 KM, tylko to że 163 KM ma rozrząd z przodu ?

2. Zauważyłem że w egzemplarzu z ogłoszenia jest kierownica z wersji M pakiet, ale... tylko kierownica jest z tego pakietu, reszta auta wydaję się być " w standardzie " Myślicie że mogłoby być tak że auto było powypadkowe, w kierownicy wywaliły poduszki i podczas naprawy ktoś zamontował sobie kierownice z M pakietu ? gałka zmiany biegów też jest dziwne podejrzana.

3. Co sądzicie o cenie auta ? i jakie jest Wasze ogólne wrażenie ? Warto się zainteresować ?


Oto link do ogłoszenia


https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-5-2-0d-163km-oryginal-xenon-skora-kubelki-2xpdc-grzane-fotele-ID6E2Fg4.html#gallery-open


Bardzo dziękuję za pomoc i Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

1. To całkowicie inne generacje silników, 163 KM to m47n2 i jest praktycznie taki sam jak w e46 (150 KM), 177 KM to n47, który zasłynął właśnie z rozrządu od strony skrzyni, który należy wymieniać co ok 200 tys. km, jest bardziej ekonomiczy, bardziej dynamiczny, łagodniej pracuje ale jest niestety mniej wytrzymały.

2. Kierownicę wiele osób zmienia, ponieważ podstawowa w e60 jest lekko mówiąc nieestetyczna. Tu zmian jest więcej, są sportowe fotele w skórze a były klasyczne płaskie materiałowe.

3. Kwestia stanu, to wyjdzie na miejscu, jak wygląda koło pasowe, w jakim stanie są wtryskiwacze, dpf, jak działa turbina, co z dwumasą, czy przebieg jest oryginalny. To wszystko ma duży wpływ na wartość auta, to sprawy czysto eksploatacyjne ale początkowy serwis może przekroczyć spokojnie 10 tysięcy jeżeli tych kilka kluczowych elementów będzie wymagało wymiany. Nie wspominam nawet o hamulcach, zawieszeniu czy oponach.


WBANC310X0CP59229

Type NC31

Model 520d

Market Europe

Development Code E60

Chassis Sedan

Steering left

Doors 4

Engine M47/T2

Displacement 2.00 l

Power 120 kW

Drivetrain Rear-Wheel Drive

Transmission manual

Color Titan-grau 2 Metallic - A36

Upholstery Stoff "fluid" Oder "linea"/anthrazit - ALAT

Manufacturer BMW AG

Production Plant Dingolfing, Germany

Production Date 2006-05-05

1CA Selection Cop Relevant Vehicles Selektion Cop Relevanter Fahrzeuge

216 Servotronic Servotronic

2RA Lt/aly Wheels Trapeze Styling 134 Lm Raeder Trapezstyling 134

320 Model Designation, Deletion Modellschriftzug Entfall

403 Glas Roof, Electric Glasdach, Elektrisch

423 Floor Mats, Velour Fussmatten In Velours

428 Warning Triangle Warndreieck

441 Smokers Package Raucherpaket

442 Cupholder Getraenkehalter

465 Through-load System Durchladesystem

494 Seat Heating F Driver/front Passenger Sitzheizung Fuer Fahrer/beifahrer

4AL Interior Trim Finish. Titanium Dark Interieurleisten Titan Dunkel

502 Headlight Washer System Scheinwerfer-waschanlage

508 Park Distance Control (pdc) Park Distance Control (pdc)

522 Xenon Light Xenon-licht

534 Automatic Air Conditioning Klimaautomatik

540 Cruise Control Geschwindigkeitsregelung

548 Speedometer With Kilometer Reading Kilometertacho

663 Radio Bmw Professional Radio Bmw Professional

698 Area-code 2 Area-code 2

7RP Advantage Package Advantage Paket

801 Germany Version Deutschland-ausfuehrung

851 Language Version German Sprachversion Deutsch

863 Europe/dealer Directory Service Kontakt-flyer Europa

879 German / On-board Documentation Deutsch / Bordliteratur

8SA Country Spec. Release Of Navigation Laenderspez. Navi.-freischaltung

8SP Cop Control Cop Steuerung

Edytowane przez maniek21112

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ostatnio trafiłem na wydaję mi się dosyć ciekawą ofertę sprzedaży E60 mam jednak pewne wątpliwości i dlatego też bardzo bym Was prosił o pomoc za którą z góry dziękuję


1. Jaka jest różnica między silnikiem 2.0 163 KM a tym bodajże 177 KM, tylko to że 163 KM ma rozrząd z przodu ?

2. Zauważyłem że w egzemplarzu z ogłoszenia jest kierownica z wersji M pakiet, ale... tylko kierownica jest z tego pakietu, reszta auta wydaję się być " w standardzie " Myślicie że mogłoby być tak że auto było powypadkowe, w kierownicy wywaliły poduszki i podczas naprawy ktoś zamontował sobie kierownice z M pakietu ? gałka zmiany biegów też jest dziwne podejrzana.

3. Co sądzicie o cenie auta ? i jakie jest Wasze ogólne wrażenie ? Warto się zainteresować ?


Oto link do ogłoszenia


https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-5-2-0d-163km-oryginal-xenon-skora-kubelki-2xpdc-grzane-fotele-ID6E2Fg4.html#gallery-open


Bardzo dziękuję za pomoc i Pozdrawiam.

 

Ludzie często wymieniają w BMkach kierownice podstawowe na MPakietowe bo ich zdaniem są ładniejsze (moim też;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.