Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam seerdeecznie użytkowników tego forum.

Jestem nowym użytkownikiem i chciałbym się przywitać :-)


Przy okazji...

Chcę kupić E46 cabrio i znalazłem taki egzemplarz:

https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-ladny-stan-2005-rok-ID6Dc2ws.html#c0f5aea1d1

Czy może jest ktoś, kto zna to auto, albo może powiedzieć coś na temat tego silnika, jakie są jego bolączki, może lepiej poszukać 2,5l?

W ogłoszeniu jest napisane "320", ale patrząc po vinie, to jest to 318ci. Data pierwszej rejestrracji 22.06.2005

Może jest ktoś z Rumii lub okolicy, kto mógłby olookać to auto zanim się wybiorę w podróż w nieznane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakim celu jechać w nieznane.

Zleć sprawdzenie np. Bimmer Check.

Niema starych BMW, są tylko zaniedbane :(

Archiwum moich poprzednich BMW http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=26&t=107364

Obecne e60 http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=155&t=298589

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
W jakim celu jechać w nieznane.

Przesadzasz odrobinkę.

Akurat w tej sprawa jest jasna.

Przecież jeśli Sprzedający nie zaznaczył opcji "bezwypadkowy" na 0T0M0T0 - to pewne jest, że walona.

SAAB ready for take off.

codzienność:
- fajna Octavia Elegance Combi 2.0 TDI+ Sportline (DE)
- dobry Touran 2.0 TDI+ CUP (F)
- praktyczne Caddy 2.0 TDI+ Edition35 (F)
czas wolny:
- nerwowe  BMW M140i 340KM RWD shadow finale edition (PL)
weekendy:
- przyjazny Lexus GS-F Sport 477KM (PL)
zabawki:
- zaskakujący SAAB 9-5 Aero 2.3T manual MY2001 MapTun Stage3 (L)

plany:
- ostre BMW M8 Competition Coupé (PL)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Zdecydowanie nie zależy mu na sprzedaży. Szukaj r6, nawet 2.2 (320i po 06.2000) wystarczy do przyjemnej jazdy, w r4 n42/46 tego nie będzie i nie chodzi tu o osiągi oraz dźwięk, tylko o spokojną głowę :wink:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem inna bmke- ładna, ale sprowadzona 3 mce temu, akcyza nieopłacona, posiada instalacje LPG, ale sprzedający mówi, ze trzeba kwity wysłać do dozoru technicznego i oni odeślą polski atest. Twierdzi ze akcyzę może opłacić wiec poprosiłem aby tez wysłał kwity butli do dozoru i wtedy już chyba będzie komplet dokumentów do rejestracji?

Czy jakoś szczególnie uważać na takie sytuacje, czy jest to standardowa procedura? Dlaczego nie opłacił akcyzy? Poprosiłem o opłacenie tak, by umowę kupna podpisać z nim, a nie z Hansem. To się wiąże z większym podatkiem dla sprzedającego?

Wole dmuchać na zimne bo nigdy nic nie wiadomo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
W ogóle z podatkiem :wink: jak miałby coś płacić skoro auto nie jest jego tylko hansa? Jakiś miękki egzemplarz Ci się trafił :mrgreen:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale on zdecydował się opłacić akcyzę. Nie wiem czy powinien mieć umowę z Hansem czy jak opłaci akcyzę to wtedy spisuje umowę z nim? Jaki w ogole powinien mieć dokument żebym mógł podpisać umowę z nim a nie z Niemcem? Jak to wyglada przy sprowadzaniu aut z Niemiec? Żeby mi nikt tego nie zakwestionował... Wiadomo, ze auto sprowadził, nikt go nie spisywał na granicy i raczej na lawecie. Wydaje mi się ze powinien mieć umowę sprzedaży z Niemcem l, opłacić akcyzę i dopiero sprzedawać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Zasada jest taka, że umowę podpisujesz z osobą któej wręczasz pieniądze, co najlepiej potwierdzić dokumentem. Jak z firmą to niech dokumenty da do wglądu i kseruj albo foto zrób, bo w urzędzie czasem o to się czepiają, żeby było (mimo, że mogą sobie w systemie wklepać, ale nie może być za łatwo).

Jak ktoś Ci oferuje umowę na "niemca" olej typa, bo jak będziesz miał problemy w urzędzie, czy po zakupie coś się sypnie, to nie masz się o co złapać.


Jeśli ktoś wystawił i napisał, że bez opłat, to możesz podpisać umowę wstępną z zaliczką jakąś symboliczną 5-10% kwoty umówić się na cenę za całość po opłatach przy podpisaniu umowy.


No i najważniejsze - nie kupuj ani nie zaliczkuj fury jak jej solidnie nie sprawdzisz, żeby nie było niespodzianek po zakupie - lub jak najmniej.

Po VIN możesz sprawdzić przebieg

http://www.auto-records.com/

Dokłądniejsza i zlecenie przeglądu masz tutaj:

http://www.bimmer-check.com/


A jeśli nie masz kompa z INPA conajmniej i nie wiesz czego szukać to warto zapłącić, żeby się na minę nie wpakować.


I nie kupuj BMW z tych lat z R4 - strasznie awaryjną opinię mają, w rodzinie jedna e46 z tym silnikiem była 1.9 beznyzna r4 - 2 razy silnik wymieniany, głowice już nie pamiętam ile w ciągu 3 lat były podmieniane i planowane,

Jak szukasz to moim zdaniem tylko rzędowe 6 cylindrów, nawet 2.0 150km będzie w miarę jechać.



A w tej furze coś nie gra po prawej stronie, ale to tylko fotka i do tego słabej jakości:


yYH8ZIs.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za wszelkie wskazówki. Dzisiaj kolega podjedzie obejrzeć auto- zobaczymy jakie wnioski wysnuje...

Właściciel twierdzi ze auto nie jest malowane- ale tylko na oko bo czujnikiem nie mierzył... Sam pomalował tylko zderzaki (u lakiernika) bo niby dla odświeżenia. Mówi ze z tego , co widzi to tylko jest lekki podciek w podporze tylnej wału. To jest kosztowna naprawa czy normalka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Oj Zib1973... :?

Podejrzewam, że nabijesz sobie guza... :|

Oczywiście ja to czuję teraz, a Ty się dowiesz o tym prawdopodobnie za jakiś niedługi czas... :|

SAAB ready for take off.

codzienność:
- fajna Octavia Elegance Combi 2.0 TDI+ Sportline (DE)
- dobry Touran 2.0 TDI+ CUP (F)
- praktyczne Caddy 2.0 TDI+ Edition35 (F)
czas wolny:
- nerwowe  BMW M140i 340KM RWD shadow finale edition (PL)
weekendy:
- przyjazny Lexus GS-F Sport 477KM (PL)
zabawki:
- zaskakujący SAAB 9-5 Aero 2.3T manual MY2001 MapTun Stage3 (L)

plany:
- ostre BMW M8 Competition Coupé (PL)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, co chcesz przez to powiedzieć, ale jeśli ci o to chodzi, to na minę się nie dam wsadzić...

Auto jest po oględzinach i niestety- nie przeszło testu. szukamy dalej...

Dokładnie ten egzemplarz kolega testował:

https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-142tys-przebiegu-zadbany-ID6Dd1Jd.html#ed13e6af44

Malowany tył mimo zapewnień, że tylko zderzaki malowane. Wyciek przy głowicy, niby z węża, ale chyba jednak nie... Hamulce umarły, opony M+S i zimówki, czujnik lakieru wariował, z wałem na tyle problem, LPG bez papierów, umowy z Hansem brak- niby u mamy daleko gdzieś leży, skóry po jakiejś nibyrenowacji- chyba malowane farbą do skór, klapa bagażnika źle spasowana, w briefie po Hansie występuje dwóch dżentelmenów z dziwnie brzmiącymi z turecka imionami i nazwiskami. Auto przygotowane tylko na jedno uruchomienie, po wyłączeniu brakło prądu na kolejne uruchomienie... Generalnie do doopy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

NIe wiem kolego, na co Ty liczysz, ale jak z ciekawości wybrałem kilka opcji, które biorę ża każdym razem jak szukam fury, to mi coś tkiego wyszło:

https://www.otomoto.pl/osobowe/bmw/seria-3/seg-cabrio/?search%5Bfilter_enum_generation%5D%5B0%5D=gen-e46-1998-2007&search%5Bfilter_enum_fuel_type%5D%5B0%5D=petrol&search%5Bfilter_float_engine_power%3Afrom%5D=150&search%5Bfilter_enum_damaged%5D=0&search%5Bfilter_enum_rhd%5D=0&search%5Bfilter_enum_no_accident%5D=1&search%5Bfilter_enum_service_record%5D=1&search%5Border%5D=filter_float_price%3Aasc&search%5Bbrand_program_id%5D%5B0%5D=&search%5Bcountry%5D=


Czyli masz całe 5 samochodów na Polskę godnych uwagi. Jak szukasz za 15 koła, to faktycznie jak Ci koleś napisał - szkoda jego czasu najakieś fotki, Twojego na szukanie, chyba że chcesz w szrotach przebierać, albo zamiast cabrio poszukasz sobie jakiegoś sedana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na co liczę?... Chyba na to samo co każdy potencjalny kupiec... Żeby nie okazało się po 700km podróży, ze auto jest szrotem, niezgodne z opisem i jednak malowane mimo zapewnień właściciela, ze nie.

Dzieki za link do ogłoszeń, ale są mi one znane- kryteria wyszukiwania mamy widzę podobne. Budżet jest 20009, ale jak trzeba to w granicach rozsądku może zostać podniesiony. Nie jest to auto dla mnie tylko dla syna jako drugie jego auto w życiu wiec nie musi to być auto z 2002r za 37000... No i jak mi ktoś mówi ze auto nie było malowane, a po oględzinach okazuje się ze cały tył aż do połowy auta malowany, to przepraszam bardzo- można się lekko wku...ć? No można...

A jak by to było, gdybym pojechał te 450km po auto i by wyszło to co wyszło? Chyba każdy by dostał wścieka...

Ja tu nie szukam porady czy kupić dane auto i czy ewentualnie zamienić obiekt poszukiwań z cabrio na sedana- ja pytam czy jest ktoś kto to auto zna lub ma blisko żeby podjechac i oblookac a potem dal znać co o tym aucie sądzi...

Na innym forum samochodowym tak robiliśmy, sam kilka razy jechałem oglądać auto dla kogoś i tak to wyglądało. Po co ktoś ma jechać 500km po auto jak ja mogę podjechac 50 czy 80km i pomoc koledze? Tylko tyle...

Dziekuje za wszelkie porady i podpowiedzi- wiele się już nauczyłem na tym forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę śmieszne jest szukanie ideału E46 w Cabrio za 17 koła tak dla zrobumienia sytuacji.

Za te pieniądze już po paru oględzinach widzisz co możesz znaleźć.

Chcesz Cabrio w tych pieniądzach i w dobrym stanie, to raczej nie BMW E46

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Może lepszym rozwiązaniem być poszukanie samemu za granicą. W DE czy CH do samodzielnego opłacenia i sprowadzenia. Na zachodzie trochę więcej kultury mają ludzie (jeśli znajdziesz z prywatnych rąk) i mniejsze prawdopodobieństwo, że ktoś naściemnia szczególnie w Szwajcarii.


https://www.tutti.ch/de/li/ganze-schweiz/fahrzeuge/autos?q=e46%20cabrio

ale znowu masz minimum 24k pln + opłaty.


A w Cabrio chyba tym bardziej ważne jest, żeby samochód nie miał dzwona z uwagi na kostrukcję której dach nie trzyma i to chyba najważniejsze w takich samochodach.

Druga sprawa, że e46 mają problem rdzą i w konsekwencji mocowaniem wózka. Jak wybierzesz furę dla syna, tym bardziej wypadałoby zrobić oględzieny tego miejsca i profilaktycznie to poprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem auto z wątku dziś w trakcie spaceru - z komina złowieszczego huku wydobywał się biały dym. Sam komin nie wpłynął pozytywnie na dźwięk silnika, dźwięk obecnie odstrasza i to w złym znaczeniu tego słowa ;) Niestety auto widziałem z lewej strony i w ruchu, więc ciężko mi powiedzieć jak wygląda prawa strona. Na pewno przyjrzałbym się silnikowi i liczył się z perspektywą przywrócenia wydechu do stanu fabrycznego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.