Skocz do zawartości

UWAGA NA FAŁSZYWE OFERTY SPRZEDAŻY SAMOCHODÓW !!


Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderatorzy

W ostatnim czasie na Allegro wysypało wiele fałszywych ofert, auta są oferowane za połowę ceny rynkowej, nie podano numeru telefonu, sprzedający zazwyczaj ma długi staż na Allegro i zawsze ogłoszenia te są kopią już nieaktualnego ogłoszenia z otomoto. Oczywiście to zwykły kant na wpłatę przed dostawą, nie dajcie się nabrać !!


Zobaczcie zrzut ogłoszenia mazdy:

1.jpg 2.jpg 1.jpg

Zdjęcia na aukcje Allegro




A tu ogłoszenie z Otomoto z którego skopiowano tekst i zdjęcia: https://www.otomoto.pl/oferta/mazda-3-ii-lift-1-6-benz-ID6BTmyb.html

Takich ogłoszeń już sporo zgłosiłem do Allegro i wszystkie zostały skasowane, a konta użyte okazały się nielegalnie przejęte


Konta przejmują w prosty sposób, wysyłają do zdobytej bazy adresów e-mail spreparowaną wiadomość o małej niedopłacie czy o negatywnym komentarzu który właśnie dostaliśmy czy o innych problemach na koncie.

Zaaferowani klikamy w link we wiadomości, ta kieruje nas do strony logowanie ale niestety fałszywej i jeśli tu podamy nasze dane to konto przepada.


Konto zdobyte, więc wystawiają aukcję na samochód, oczywiście to kopia ogłoszenia z innych portali, potencjalny klient widzi atrakcyjną cenę i próbuje się kontaktować. Nie ma numeru telefony bądź jest niekompletny więc pisze zapytanie , po czasie dostaje wiadomość jakie to auto wspaniałe ale jest w np. w Anglii razem z właścicielem lekarzem czy prawnikiem a tam duże koszty utrzymania auta z obcego kraju... Proponuje,że załatwi transport na swój koszt, a pieniądze za pojazd wpłacimy firmie kurierskiej. Cena dobra, więc zgadzamy się pośpiechu. Transport szybciutko załatwiony, dostajemy link do śledzenia przesyłki i fakturę do zapłaty za auto... faktura oczywiście wystawiona przez znaną firmę kurierską ale konto już ma inny numer, wpłacamy i ... szlag trafił kasę ;)


Dostałem od pewnego zainteresowanego autem z takiego ogłoszenia ofertę jaka wysyłają po napisaniu zapytania.

"Witam,


Dziekuje za zainteresowanie moim samochodem Mitsubishi ASX 2.0 Benzyna 146 KM, 2015. Cena za samochód wynosi 28000 PLN.

To polski samochód, ma oplacone wszystkie podatki i dokumenty przygotowane do sprzedazy. Nie ciazy na nim zaden kredyt. Samochód jest calkowicie zaplacony.

- Samochód jest obecnie zarejestrowany w Polsce i jest w bardzo dobrym stanie.

- Brak wypadków przed lub problemy techniczne (silnik dziala doskonale).

- Brak uszkodzen, zadrapan i wgniecen. To samochód dla niepalacych.

- Samochód ma kierownice po lewej stronie.


Jestem lekarzem i przeprowadzilem sie z rodzina w Irlandii do pracy. Mam tu nowa prace i zarabiam wiecej pieniedzy niz w Polsce.

Sprzedaje samochód tak tanio, bo tutaj w Irlandia musze placic 35 EURO dziennie za parking, jestem zmuszony sprzedac auto bardzo szybko.

Próbowalem sprzedac samochód tutaj w Irlandii, ale nikt nie chce kupowac samochodu z lewa kierownica, równiez dla mnie trudno go prowadzic. Po Brexicie cla ubezpieczeniowe i importowe sa bardzo wysokie i postanawiam sprzedac samochód z powrotem w Polsce.


Moge wyslac samochód z powrotem do Polski, jesli jestes zainteresowany jego kupnem.


Jezeli potrzeba wiecej zdjec albo innych informacji o samochodzie, prosze powiadomic mnie w kolejnym mailu, tak zebym mógl je wyslac. Podam równiez szczególy dotyczace sposobu, w jaki sfinalizujemy umowe.


Bede wdzieczny za szybka odpowiedz.


Pozdrawiam,

Dr. Tomasz Malek "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Najlepsze, że złodzieje działają w ten sposób od dobrych kilku lat. W 2013 kupowałem 330Ci i wysłali mi oferte za 10 tys, że laweta przyleci do mnie z Berlina,

jak wpłace 10 tys zł. Bo właściciel wyprowadza się do USA. xD Dlatego tak tanio.

Wykonuje darmową fotografię samochodów - PROFESJONALNA.

Dla forumowiczów na terenie Wrocławia. Portfolio. +



http://i.epvpimg.com/guXaeab.png


Zlecę import samochodów z USA/JAPONIA


Kupię:

- Boczek tylnych prawych drzwi F30 wersja Harman/Kardon

- Listwy hexagon wnętrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Moderatorzy

Zasugerowałem Allegro wprowadzenie płatności przy dodaniu ogłoszenia jako warunek opublikowania.

Zobaczymy, może się przekonają.

Wczoraj zgłosiłem do skasowania ok. 20 ogłoszeń i wszystkie zostały usunięte, a wszystkie użyte konta okazały się kradzione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ten proceder trwa już przynajmniej kilkanaście lat. Jak rozważałem jakieś 12 lat temu używany samochód to sam znalazłem kilka "okazji", które były kopią ogłoszeń z mobile.de tyle, że ze znaczenie niższą ceną. Ale policja mając tak proste do wychwycenia oszustwa nie zajmuje się nimi bo musi szukać "wrogów narodu" :twisted: :twisted: :twisted:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Tu w 2012 roku opisano ten proceder, trwa to do dziś tylko trochę zmieniają metody. W komentarzach poniżej artykułu znajdziecie nowe sposoby i fałszywe dane jakie podają oszuści do dnia dzisiejszego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Ci oszuści nic nie robią sobie z prawa, ostatnio na Polsacie był materiał, jak babka zapłaciła kilkadziesiąt tysięcy za sprowadzenia auta, umowę u notariusza spisała, a gostek po wzięciu kasy ogłosił bankructwo... i do dziś nie może od niego kasy odzyskać, bo nagle nic na siebie nie ma i komornik nie ma jak ściągnąć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...
  • Moderatorzy

Allegro magle przestało kasować wskazane oferty pomimo tego,że to ewidentne oszustwa. Uważajcie na okazje, poniżej przykładowe fałszywe oferty, a jest ich dużo więcej.

https://allegro.pl/ogloszenie/sportage-bogate-wyposazenie-8967539161

https://allegro.pl/ogloszenie/bmw-x5-e70-286-km-2010-8934544323

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...
  • Moderatorzy

 

I tak nabierają naiwnych...

Kolega podesłał wymianę wiadomości z oszustami:


Witam ,

Oto strona internetowa firmy transportowej: http://se-transport.net/


Mam już umowę z firmą transportową i zapłaciłem wszystkie opłaty za dostawę samochodu do Polski. Jedyny czas oczekiwania na zakup samochodu to skorzystanie z usług firmy transportowej, ponieważ samochód jest już pod ich opieką. Jak już mówiłem, nie musisz się martwić, ponieważ masz 5 dni na przeprowadzenie kontroli pojazdu i sprawdzenie dokumentów pojazdu. Jeśli ci się podoba, kup go, jeśli nie, możesz odmówić. Nie masz nic do stracenia . Płacisz tylko za samochód. Bez dodatkowych opłat. Lubisz - kupujesz. To jest łatwe. W tej fazie testu możesz przeprowadzić wszystkie pożądane testy. Trzeba tylko uważać, aby nie uszkodzić samochodu.


Jak już powiedziałem, pokrywam koszty wysyłki. Wszystkie pieniądze, za które musisz zapłacić, to cena samochodu. Tak, masz pięć dni na prowadzenie samochodu, sprawdzenie dokumentów i sprawdzenie ich w lokalnym warsztacie mechanicznym. O zaliczce, tak, jak tylko potwierdzę transakcję, firma transportowa powiadomi Cię o wszystkich informacjach o transporcie i instrukcjach płatności. Po otrzymaniu tych informacji w następnym kroku musisz przelać 50% ceny pojazdu na konto bankowe przewoźnika. Po otrzymaniu informacji o płatności dostawa rozpocznie się w Twojej lokalizacji. Po upływie okresu kontroli umowa kupna zostanie zawarta w Twoim imieniu i będziesz musiał przelać pozostałą kwotę na rachunek bankowy firmy transportowej. Jeśli z jakiegoś powodu nie chcesz zatrzymać samochodu, firma transportowa zwróci Ci pieniądze w całości, a na moją prośbę samochód zostanie sprzedany lokalnemu dealerowi samochodowemu. Firma transportowa ma uprawnienia prawne do przedstawienia wszystkich dokumentów w moim imieniu.


Jeśli chodzi o cenę, ok, zgodzę się sprzedać ci samochód za 71.400 PLN.


Rozumiem wszystkie twoje obawy i abyś czuł się bardziej komfortowo z tą transakcją, skanowany jest tutaj mój paszport, prawo jazdy. Kiedy wszystkie twoje wątpliwości zostaną rozwiązane i jesteś gotowy, aby rozpocząć tę transakcję ze mną, podaj mi swoje imię i nazwisko oraz adres, abym mógł rozpocząć transakcję pod Twoim imieniem i nazwiskiem.


Pierwsze imię :

Nazwisko:

Ulica i numer domu:

Miasto:

Okrąg:

Kod pocztowy:

Numer telefonu:

Oraz kopia dowodu osobistego lub prawa jazdy.


Czekam na Twoją odpowiedź!

Dziękuję Ci.

Adelina Magnusson.


On Mon, 22 Jun 2020 at 15:02, Polimet <polimet.kolbudy@wp.pl> wrote:


Trochę się boje płacić bez oglądania auta.


W dniu 22.06.2020 o 14:19, Adelina Magnusson pisze:

> Witam ponownie,

>

> Tutaj załączyłem dokumenty samochodu.

> Samochód i dokumenty są w tej chwili pod nadzorem firmy spedycyjnej w Norwegii, gotowe do dostawy, a ja mogę dostarczyć je bezpośrednio na twój adres domowy w ciągu 2-3 dni roboczych.

> Cena wynosi 71.400 PLN wraz z opłatami manipulacyjnymi i wysyłkowymi. A jeśli jesteś zainteresowany i chcesz kupić samochód i dokonać transakcji już dziś, możemy porozmawiać o cenie

> 1) Wszystko czego potrzebuję od ciebie to twoje imię i adres;

> Firma transportowa prześle Ci e-mail z dokumentami dostawy, raportem z inspekcji, numerem identyfikacyjnym transakcji (numerem śledzenia) oraz fakturą z informacjami o płatności bankowej. Dzięki numerowi identyfikacyjnemu transakcji możesz przejść do ich strony internetowej w trybie online, aby sprawdzić status transakcji 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

> 2) Po otrzymaniu wiadomości e-mail z potwierdzeniem wysyłki następnym krokiem jest przekazanie 50% kwoty 35.700 PLN na firmowy rachunek bankowy.

> Dostarczone między zagranicą zakładają pewne wydatki, a samochód nie zostanie dostarczony nabywcy bez gwarancji.

> 3) Po otrzymaniu przez firmę kwoty 50% 35.700 PLN na konto rozpoczyna się dostawa bezpośrednio na Twój adres domowy.

> 4) Będziesz musiał podpisać się pod paragonem i od tego momentu masz 5 dni na wykonanie testu profesjonalnego i max. 500 km do przejechania.

> 5) Nawet jeśli samochód zostanie wysłany, nie musisz go kupować, możesz go odrzucić i otrzymasz zwrot 100% kosztów w ciągu maksymalnie 24 godzin, jeśli pojazd nie jest zgodny z moim opisem lub ma problemy techniczne lub mechaniczne . Płacę za podatki zwrotne na wypadek odmowy przyjęcia samochodu.

> 6) Jeśli samochód jest w porządku, musisz podpisać umowę sprzedaży, a samochód jest twój.

>

> Jest to jedyny sposób, aby kupić samochód, a jeśli go zaakceptujesz, nie zapomnij odpisać mi z informacjami, o które prosiłem powyżej:

>

> Imię : ..........

> Nazwisko: .........

> Ulica i numer domu: .............

> Miasto: .............

> Dzielnica: ..............

> Kod pocztowy: ...............

> Numer telefonu : ...............

> Oraz kopia dowodu osobistego lub prawa jazdy.

>

> Czekam na Twoją odpowiedź!

> Dziękuję Ci.

>

> " Just Trä är en verksamhet inom branschorganisationen . är branschorganisationen för massa-, pappers- och den trämekaniska industrin. Vi företräder ett 50-tal massa- och pappersbruk, 120 sågverk och ett 40-tal andra företag inom skogsindustrin."

> " JUST WOOD "

> https://just-wood.eu

> Chief Distribution and Technology.

> Adelina Magnusson.

> E-post: adelina.magnusson@just-wood.eu

>

> On Mon, 22 Jun 2020 at 13:54, Polimet <polimet.kolbudy@wp.pl> wrote:

>

> Potrzebuje vin samochodu aby sprawdzić czy wyposażenie spełnia moje oczekiwania

>

> W dniu 22.06.2020 o 13:39, Adelina Magnusson pisze:

>> Hej ,

>>

>> Dzięki za komentarz.

>> Nie widać samochodu, ponieważ nie ma go w Polsce.

>> Samochód ma teraz siedzibę w Sztokholmie w Szwecji.

>> Kupiłem ten samochód, pracując dla fabryki drewna w Polsce, teraz wróciłem do Szwecji i chciałbym sprzedać samochód.

>> Samochód jest zarejestrowany w Polsce i nie musisz płacić za inne przyzwyczajenia, aby się tam zarejestrować.

>> Jak na zdjęciu, samochód jest w doskonałym stanie wewnątrz i na zewnątrz, nigdy nie uczestniczył w wypadkach, nie ma zadrapań, zawsze jest przechowywany w garażu.

>> Zdecydowałem się sprzedać swój samochód, ponieważ chciałem zarejestrować samochód tutaj w Szwecji, ale koszty są bardzo wysokie.

>> Jeśli zdecydujesz, że mogę kupić samochód, mogę zorganizować dostawę na Twój adres i pięciodniowy okres próbny.

>> Daj mi znać, jeśli jesteś zainteresowany samochodem, który jest jeszcze w sprzedaży, a dam ci wszystkie szczegóły dotyczące dostawy i płatności.

>> Jeśli możesz, odpowiedz mi po angielsku, abyśmy mogli lepiej porozmawiać.

>>

>> Czekam na Twoją odpowiedź!

>> Dziękuję Ci.

>> Adelina Magnusson.

>>

>>

>>

>> " Just Trä är en verksamhet inom branschorganisationen . är branschorganisationen för massa-, pappers- och den trämekaniska industrin. Vi företräder ett 50-tal massa- och pappersbruk, 120 sågverk och ett 40-tal andra företag inom skogsindustrin."

>> " JUST WOOD "

>> https://just-wood.eu

>> Chief Distribution and Technology.

>> Adelina Magnusson.

>> E-post: adelina.magnusson@just-wood.eu

>>

>> On Mon, 22 Jun 2020 at 13:34, Polimet <polimet.kolbudy@wp.pl> wrote:

>>

>> Dziękuję bardzo.proszę jeszcze o vin auta.

>> Pozdrawiam

>>

>> W dniu 22.06.2020 o 13:16, Adelina Magnusson pisze:

>> > Cześć ,

>> >

>> > Samochód jest w bardzo dobrym stanie, wszystkie dokumenty są w porządku.

>> > Samochód jest wolny od wypadków i bez zadrapań i uszkodzeń.

>> > Samochód ma papiery i tablice rejestracyjne z Polski.

>> > Moja ostatnia cena to: 71,400 PLN

>> > Samochód ma teraz 39.000 km

>> > W samochodzie dostępna jest książka serwisowa.

>> > Tutaj potwierdziłem zdjęcia samochodu.

>> > Proszę o kontakt w celu uzyskania dalszych informacji.

>> >

>> > Poczekaj na swoją odpowiedź.

>> > Wielkie dzięki.

>> > Adelina Magnusson

>> >

>> > Skickat vanaf z Iphone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja miałem dwa takie przypadki jak szukałem auta z mobile.de i zacząłem korespondować mailowo, dla chętnych mogę przesłać wiadomości :duh:

Nie były to okazje po 10k taniej niż cena rynkowa, a normalna cena, może niższa 2k. :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...
  • 1 rok później...
  • Moderatorzy

Oszuści cały czas pracują!! https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-x3-ID6ETbVz.html

Otomoto szybko zareagował na zgłoszenie i skasował ogłoszenia więc wrzucam zrzut.


1.jpg 1.jpg

galerie allegro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

www_otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-salon-polska-serwis-aso-gwarancja-2023-gap-2024-luxury-ideal-ID6ETzNS.html


W treści ogłoszenia 320d sedan G20 w roczniku 2019 za 55 tys zł... :duh:

Na zdjęciu i VIN podany z F34 czyli BMW 3 Gran Turismo... :oops: :duh: :mad2:

Czyli prosto licząc ta oferta jest za pół ceny i kontakt TYLKO na MAIL rezerw-auto @ op.pl ... :oops:

Nawet największy idiota nie powinien dać się nabrać na takie cuda... :mad2:


Aż zacytuję treść ogłoszenia 0T0M0T0 ID: 6101096104 z 2022-09-07 godz. 20:04:


Proszę o uwagę !!!


W celu rezerwacji lub po więcej szczegółów lub więcej zdjęć proszę o kontakt na e-mail: rezerw-auto@op.pl


Nie kontaktuj się ze mną przez formularz kontaktowy ze strony !!!

Proszę pisać tylko na ten e-mail !!!

Zostaniesz przekierowany do sprzedawcy interesującego Cię auta natychmiast !!!


Więc skontaktuj się ze mną bezpośrednio na e-mail: rezerw-auto@op.pl


Dzięki za zrozumienie !

SAAB ready for take off.

codzienność:
- fajna Octavia Elegance Combi 2.0 TDI+ Sportline (DE)
- dobry Touran 2.0 TDI+ CUP (F)
- praktyczne Caddy 2.0 TDI+ Edition35 (F)
czas wolny:
- nerwowe  BMW M140i 340KM RWD shadow finale edition (PL)
weekendy:
- przyjazny Lexus GS-F Sport 477KM (PL)
zabawki:
- zaskakujący SAAB 9-5 Aero 2.3T manual MY2001 MapTun Stage3 (L)

plany:
- ostre BMW M8 Competition Coupé (PL)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.