Skocz do zawartości

UWAGA NA FAŁSZYWE OFERTY SPRZEDAŻY SAMOCHODÓW !!


Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

SAAB ready for take off.

codzienność:
- fajna Octavia Elegance Combi 2.0 TDI+ Sportline (DE)
- dobry Touran 2.0 TDI+ CUP (F)
- praktyczne Caddy 2.0 TDI+ Edition35 (F)
czas wolny:
- nerwowe  BMW M140i 340KM RWD shadow finale edition (PL)
weekendy:
- przyjazny Lexus GS-F Sport 477KM (PL)
zabawki:
- zaskakujący SAAB 9-5 Aero 2.3T manual MY2001 MapTun Stage3 (L)

plany:
- ostre BMW M8 Competition Coupé (PL)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Metoda od lat ta sama :)

Postanowiłem testowo zamówić jedno auto z tych atrakcyjnych ogłoszeń, niżej otrzymane wiadomości.



"Witam,


Nazywam się Conway Matthew, dziękuję za zainteresowanie moim samochodem.


Samochód w idealnym stanie, nadwozie w idealnym stanie, bez wad ukrytych, jak również wnętrze w doskonałym stanie, nigdy nie brał udziału w wypadku.

Samochód posiada oryginalną dokumentację (dokumenty niezbędne do przeniesienia tytułu własności auta na Twoje nazwisko), takie jak dowód rejestracyjny, pełną historię serwisową oraz dwa kluczyki.


Pracowałem w Polsce jako prawnik europejski początkowo przez okres 1 roku. Kupiłem samochód, aby go używać w czasie, gdy tu pracowałem.

Ostatnio po 4 miesiącach w Polsce przeniosłem się ze swoją pracą w Derby DE21 5BR w Anglii, więc nie potrzebuję już auta bo kierownica jest po lewej stronie.

Opłaty za rejestrację samochodu w Anglii są za wysokie. Jestem drugim właścicielem auta. Samochód nadal jest zarejestrowany w Polsce.


Ze względu na to, że jestem bardzo zajęty pracą i nie przebywam zbyt wiele w domu, samochód zostawiłem firma transportowa (firmie powierniczej) aby mógł zostać dostarczony nowemu właścicielowi (to oni zajmą się dostawą a umowa sprzedaży). Zgadzam się pokryć koszty transportu do Polski.


Jeśli chcesz, w kolejnym e-mailu podam więcej zdjęć.


Pozdrawiam,

Hughes Matthew"


Następna:


"Załączamy umowę sprzedaży i wszystkie dokumenty dostawy. Prosimy o podpisanie umowy sprzedaży i odesłanie jej . Dostawa zajmie 3-4 dni robocze.


Oto dane konta bankowego:

Beneficjent: Virgin G. - Express Parcels

Nazwa banku: Clydebank Business Park

IBAN: GB82CLYD82683930519867

BIC/SWIFT: CLYDGB21839


Samochód jest ubezpieczony na czas transportu oraz na cały siedmiodniowy okres próbny. Zajmiemy się transportem na Twój adres. Gdy samochód dotrze pod Twój adres, skorzystasz z 3-dniowego okresu kontroli, w którym będziesz musiał zdecydować, czy zatrzymać samochód, czy nie. W okresie kontroli Twoje środki trafią na nasze konto bankowe, a my przekażemy je sprzedającemu dopiero po zakończeniu okresu kontroli i tylko jeśli zdecydujesz się tak zachować, Twoje środki są chronione. Jeśli zdecydujesz się nie zatrzymywać samochodu, zwrócimy Ci pełną kwotę w ciągu maksymalnie trzech dni roboczych, a następnie przyjedziemy odebrać samochód i odesłać go do sprzedawcy na jego koszt.


Poniżej podaję pełne informacje o wysyłce:

Amtrak Express Parcels LTD

Numer śledzenia: AM16632367264PO

E-mail: support@amtrak-express.com

Strona internetowa: https://amtrak-express.com


Jeśli masz jakieś pytania, daj nam znać.


Korzystaj z naszych usług z ufnością. Z nami Twoja transakcja jest chroniona.


Dziękujemy za skorzystanie z naszej firmy spedycyjnej.


Zespół Amtrak Express Parcels LTD"



Trzecia:



"Witam,


Informuję, że w dniu dzisiejszym rejestruję transakcję za pośrednictwem Amtrak Express Parcels LTD.

Samochód ze wszystkimi kluczykami i dokumentami znajduje się pod Twoim nazwiskiem pod opieką Amtrak Express Parcels LTD. Przygotowanie wszystkiego zajęło trochę czasu.


Zapłaciłem za wysyłkę i samochód jest gotowy do dostarczenia do Twojej lokalizacji.

Mechanicy przetestowali samochód i weryfikowali dokumenty, wszystko jest w porządku, a samochody są gotowe do dostarczenia pod Twój adres!


Poniżej podaję pełne informacje o wysyłce:

Amtrak Express Parcels LTD

Numer śledzenia: AM16632367264PO

E-mail: support@amtrak-express.com

Strona internetowa: https://amtrak-express.com

Sprawdź również folder ze spamem/śmieciami, czasami docierają tam e-maile z usług Amtrak Express Parcels LTD.

Teraz musisz postępować zgodnie z ich instrukcjami, abyśmy mogli kontynuować naszą ofertę!


Dziękuję i mam nadzieję, że samochód Ci się spodoba."


Jest numer listu dośledzenia z firmy Amtrak i taka firma istnieje, ale na potrzeby przekrętu sfabrykowano stronę https://www.amtrak.com pod trochę innym adresem czyli https://amtrak-express.com

Wszystko wygląda ok. numer do śledzenia działa, jest super... :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...
  • Moderatorzy

Teraz "sprzedają" uszkodzone w okazyjnej cenie ale procedura ta sama :) Otomoto nie reaguje na zgłoszenie próby oszustwa ale będę zgłaszał do skutku.

https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-5-2017-bmw-520d-xdrive-sport-line-led-harman-navi-ID6FpGFs.html


Zapytałem o auto i...


"W dniu 25.03.2023 o 18:38, Olivia Williams pisze:

> Cześć,

>

> Samochód jest nadal do sprzedania, znajduje się w Kendal/Anglia, jeśli

> możesz go zabrać ze swoim transportem, cena to 5500 euro, jeśli chcesz

> skorzystać z mojego transportu, cena będzie wynosić 6300 euro, decyzja

> należy do ciebie , jestem dostępny w każdej chwili, czekam na kontakt.

> Używam Tłumacza Google i mam nadzieję, że dobrze tłumaczy i że możemy

> go zrozumieć przez e-mail.

>

> Pozdrowienia,

> Olivia


Zapytałem o transport i płatność...



"Cena wraz z wysyłką wyniesie 6300 euro, czas dostawy 4-6 dni roboczych, ewentualnie szybciej.

Ustalę harmonogram z firmą transportową, aby mogli przyjechać i odebrać samochód. Zrobią oględziny, a następnie skontaktują się z Tobą i wyślą fakturę, umowę ze wszystkimi szczegółami transportu i płatności.


Następnie musisz zapłacić firmie spedycyjnej 50% ceny samochodu (3150 EUR na konto bankowe firmy), a gdy tylko ją otrzyma, rozpocznie się dostawa. Będziesz miał 15 dni na sprawdzenie auta, a jeśli nie będziesz zadowolony z przyczyny technicznej, otrzymasz zwrot pieniędzy i ja pokryję koszty zwrotu.

Nawet jeśli zapłacisz z góry, nie będę miał dostępu do pieniędzy, dopóki nie dostaniesz samochodu i nie będziesz go sprawdzał przez 15 dni.


Jeśli zgadzasz się z tymi warunkami, prześlij mi swoje dane (Imię i nazwisko, adres dostawy i numery telefonów), abyśmy mogli kontynuować transakcję, import odbywałby się bezpośrednio pod wskazany adres.

Pozostałe 3150 EUR zostanie wypłacone, gdy zgodzisz się zatrzymać samochód lub nie, jeśli go nie zatrzymasz, nie musisz płacić żadnych pieniędzy.


To firma, która będzie przewozić samochód http://www.europa-worldwide.com

Telefon: +44 (0) 7742 548 337

+44 (1) 141 363 1100

E-mail: europaww@europe.com"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 7 miesięcy temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • Moderatorzy

Nowa  'Okazja" Dealer sprzedaje w Anglii auta z Polski 🙂 Tylko zapłać a Oni załatwią resztę za ciebie 😉

 

Screenshot 2024-03-10 at 14-17-55 Używane BMW X4 - 52 000 PLN 39 000 km - Otomoto.png

  • Haha 1
  • Przykro mi 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.