Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, spodobało mi się takie bmw:

https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-5-170km-2-5i-manualna-sedan-dobrze-wyposazona-zadbana-po-oplatach-ID6ByHEN.html#27d3e0c92d


Auto obejrzałem wydaję się w miarę spoko. Dach lakierowany, tylne błotniki delikatnie malowane (pewnie rdza je brała) i prawy próg też malowany, szyby wszystkiego oryginalne. Praktycznie zero rdzy na aucie. Klima nie działa, silnik ma majonez pod korkiem (pewnie od odpalania na krótko), po podpięciu pod kompa wywaliło błędy o nieprawidłowej mieszance paliwa/powietrza, środek wypicowany typowo pod sprzedaż, lakier w miarę ok, zawieszenie w przyzwoitym stanie. Wykupiłem jakiś raport za 3 euro, w którym miał być podany faktyczny przebieg, ale żadnych sensownych informacji tam nie było. Handlarz kupił to auto na jakiejś licytacji w Holandii. Zastanawia mnie też za ile on te auto tam kupił, no bo opłaty na auto to pewnie z 1000zł, laweta z 2000zł, mycie środka pewnie z 500, to już daje z 3500zł. Co sądzicie?


WBADM31010GR10900

typeCode DM31

type 523I (EUR)

series E39 ()

serie 5

bodyType LIM

steering LL

doors 4

engine M52/TU

displacement 2.50

power 125

drive HECK

transmission MECH

color ORIENTBLAU METALLIC (317)

upholstery STANDARDLEDER/SCHWARZ (N6SW)

prodDate 1999-07-26

individualInteriorCode

S302A ALARMANLAGE Instalacja alarmowa

S415A SONNENSCHUTZROLLO FUER HECKSCHEIBE Roleta przeciwsłoneczna tylna

S431A INNENSPIEGEL,AUTOMATISCH ABBLENDEND Lusterko wewn. ściemniane automatycznie

S438A EDELHOLZAUSFUEHRUNG Wersja z drewna szlachetnego

S441A RAUCHERPAKET Pakiet dla palących

S508A PARK DISTANCE CONTROL (PDC) Park Distance Control (PDC)

S534A KLIMAAUTOMATIK Klimatyzacja automatyczna

S540A GESCHWINDIGKEITSREGELUNG Tempomat

S555A BORDCOMPUTER Komputer pokładowy V z pilotem

S665A RADIO BMW BUSINESS Radio BMW Business RDS

S694A CD-WECHSLER VORBEREITUNG Instalacja zmieniarki BMW na 6 CD

S863A SERVICE KONTAKT-FLYER EUROPA Spis dealerów, Europa

S877A UEBERKREUZBEDIENUNG ENTFALL Brak obsługi krzyżowej

S886A HOLLAENDISCH / BORDLITERATUR Literatura pokładowa, holenderski

S520A NEBELSCHEINWERFER Lampa przeciwmgłowa

S548A KILOMETERTACHO Licznik kilometrów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Wygląda dobrze, cena jak cena, mógł kupić z usterką mechaniczną i wtedy takie auto kosztuje grosze, u nas naprawił za pewnie 500,- i już jest większy zysk. Błędy złego składu mieszanki to zapewne skutek lewego powietrza, jak wyglądają korekty paliwowe? Sprawdź tylko ten przebieg.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korekt paliwowych nie sprawdziłem, bo nie miałem kompa z inpą, jedynie sprzedający użyczył mi swojego kompa z jakimś uniwersalnym programem, żebym sobie sprawdził co i jak. Przebieg próbowałem sprawdzić jeszcze przed oglądaniem tego auta, tak jak wcześniej pisałem wykupiłem jakiś raport, ale nic ciekawego tam nie było, jedynie informacja o tym, że auto miał tylko jeden właściciel. Podobno jak auto wyjedzie z Holandii to już niewiele da się sprawdzić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Możesz spróbować na www.auto-records.com

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 letnie BMW ,panowie... pasuje Ci cena kupuj jak masz worek pieniędzy na zestaw startowy ,w nią swoje trzeba wkładać co miesiąc i dalej będziesz miał stare BMW co jak następny kupujący przyjdzie ,to też będzie szukał minusów i pewnie znajdzie jak nie przebieg za mały to już hamulce albo opony będą zużyte.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
w nią swoje trzeba wkładać co miesiąc i dalej będziesz miał stare BMW

Może on chce mieć stare bmw? :roll:

Niedawno byłem na oględzinach 528i za 9k i zainteresowany ma na takie auto 30k do wydania, jest gotów włożyć 20k w niego..można? Można :cool2: ma gdzieś presję otoczenia, nie każdy chce jeździć plastikowym, słabo skręcającym fxx..mimo posiadania środków na te wspaniałe auta. Oczywiście bez spiny, każdy jeździ tym co lubi.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maniek21112 jaka presja otoczenia :norty: Jak zacząłem ludzi uświadamiać że e46 330ci różni się od f30 1,5 r3 za 130tys zł tym że ma 3 cylindry więcej, nie ma trzeszczących plastików i nie ulegnie samo zapłonowi to zaczynali kumać ;) .

A poważnie dzisiaj na ulicy trudniej znaleźć seryjne 330ci po lifcie niż f30...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 letnie BMW ,panowie... pasuje Ci cena kupuj jak masz worek pieniędzy na zestaw startowy ,w nią swoje trzeba wkładać co miesiąc i dalej będziesz miał stare BMW co jak następny kupujący przyjdzie ,to też będzie szukał minusów i pewnie znajdzie jak nie przebieg za mały to już hamulce albo opony będą zużyte.

 

Ok jego kasa ,jego pomysł na życie jak chce kupić za 9 i włożyć 20 i dalej mieć starego trupa który będzie na okrągło reperowany niech tak robi ,bo tak jak piszesz nie będzie plastikowy i będzie dobrze skręcać

W co Ty chcesz niby wsadzać 20k w e39? Nie licz robocizny mechanika, bo wszystko sobie sam porobię. Części do tego samochodu są obecnie po prostu tanie - na poziomie passata b5 czy innego mondeo. Jeżeli się nie kupi auta z jakimś egzotycznym wypasem to nie wiem w co tam można włożyć tyle kasy. Market na części do tego auta jest ogromny. Amorki niecałe 400zł, sprzęgło z 600zł, jakież jeże dmuchawy, termostaty i tym podobne pierdoły chodzą po 100zł. W co tam niby można wsadzić 20k? Koszt utrzymania są delikatnie większe niż passat b5, mondeo czy accord.


Czyli mam nie kupować 20 letniego auta, tylko kupić nowe f30? Co to za rada... :mad2:


Czemu tutaj wymieniacie f30 i porównujecie je do e39. Wiem, że rozmiarowo są podobne, ale przecież te auto to kasztan, rozmemłany układ kierowniczy, takie sobie wyciszenie, taka sobie jakość środka. Wolałbym wziąć coś innego od konkurencji.


Zresztą tak jak maniek zauważył, każdy jeździ tym czym lubi i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Te 20k odnosiło się raczej do przykładu, który ja podałem, na dodatek nie napisałem, że tyle trzeba włożyć tylko taki jest ewentualny budżet na doprowadzenie auta do maksymalnie dobrego stanu. Nie każdemu przecież przeszkadza, że jakiś element wnętrza jest zużyty albo trzeszczy albo po prostu nie wygląda jak należy i nie kupi kawałka plastiku za powiedzmy 500,- itd. itd.

Sztuka, którą oglądałeś wydaje się bardzo rozsądna, chyba, że coś istotnego przeoczyłeś. Byłeś na podnośniku/kanale?

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"rozmemlany uklad kierowniczy", "trzeszczace plastiki" ... w F30 ?


Rozumiem, ze nalezycie do osob, ktore wyznaja teorie "kiedys to robili dobra auta, nie to co teraz" i jestescie wierni modelom E39, E46 ale nie zakrzywiajcie faktow na temat F30 bo jeszcze ktos to przeczyta i uwierzy.

Sprawdź wartość katalizatora w swoim BMW.


https://www.autokat-katalizatory.pl/cennik-skupu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Każdy ma swój rozum i odbiera auto na swój sposób, jednemu to odpowiada a innemu nie; rozmowa zaczęła schodzić z tematu jak pojawiły się teksty, że to stare auto i trzeba będzie do niego dokładać co miesiąc, co jest g.wno prawdą, szczególnie w porównaniu do "współczesnych" aut.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"W co tam niby można wsadzić 20k? Koszt utrzymania są delikatnie większe niż passat b5, mondeo czy accord." - widać że cennika nie ogarniasz... No chyba że patrzysz na najsłabsze 4 cylindrowe silniki to ok... Sama eksploatacja R6 jest o 30% droższa że o innych częściach nie wspomnę...

Co do f30 to nie wiem czy mi się wydaje ale np. wersje ubogie z gównianymi najsłabszymi silnikami mają wnętrze gorszej jakości jak lepiej wyposażone z mocniejszymi silnikami. np. 316i vs 320d .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
"rozmemlany uklad kierowniczy", "trzeszczace plastiki" ... w F30 ?


Rozumiem, ze nalezycie do osob, ktore wyznaja teorie "kiedys to robili dobra auta, nie to co teraz" i jestescie wierni modelom E39, E46 ale nie zakrzywiajcie faktow na temat F30 bo jeszcze ktos to przeczyta i uwierzy.

 

No niestety też takie mam doświadzczenie jak koledzy. F30 w m-paku z bardziewnym wykończeniem piano black z wypożyczalni z 3000km na liczniku i miotającą się skrzynią 8-biegową pojechałem po moje e39 poprzednie z nalotem 250kkm. I byłem zakoczony różnicą na plus.. oczywiście e39. Teraz mam e61 któym jeździłem przez 2 miesiące równolegle z e39 - podobnie, poza silnikiem co ma kopa bo turbośmierdziel, napędem na 4 koła i fotelami w komforcie to dużo rzeczy jest na minus - gównie wykońćzenie wnętrza i prowadzenie, które jest zupełnie inne, nie daje tyle frajdy.

I nie, że jestem jakiś odrealniony, bo moja żona, która żadną hardkorową fankąbmw czy e39 nie jest, czały czas wspomina jak fajnie się e39 jeździło.


Ale coż - czas leci, samochody coraz bardziej plastikowe, a e39 z xDrive nie było, rdza coraz bardziej daje się w znaki, więc chcąc nie chcąc trzeba iść z duchem czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak z Holandii na wymeldunku masz przebieg wpisany,też mam do sprzedania e36 za 3 koła byli klienci i każdego parcha oglądają i robią zdjęcia, a było ich 4 sztuki pytam po co to robi ? musi blacharzowi pokazać to ja mu na to panie 3 lata i na wage jaki jest sens 21 letnie auto jeszcze z parchów naprawiać,a to dziękuje i poszedł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"W co tam niby można wsadzić 20k? Koszt utrzymania są delikatnie większe niż passat b5, mondeo czy accord." - widać że cennika nie ogarniasz... No chyba że patrzysz na najsłabsze 4 cylindrowe silniki to ok... Sama eksploatacja R6 jest o 30% droższa że o innych częściach nie wspomnę...

Co do f30 to nie wiem czy mi się wydaje ale np. wersje ubogie z [bAD] najsłabszymi silnikami mają wnętrze gorszej jakości jak lepiej wyposażone z mocniejszymi silnikami. np. 316i vs 320d .

 

W e39 nie było 4 cylindrowych silników. Jakie inne części są droższe? Pierwszy przykład z brzegu:

amortyzatory przód TRW e39: 375zł

amortyzatory przód TRW passat b5: 440zł

Klocki i tarcze przód TRW e39: 385zł

Klocki i tarcze przód TRW passat b5: 325zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parowar piszesz o rzeczach eksploatacyjnych które na pewno będzie trzeba w wiekowym aucie zrobić. Ja mówię o awariach bo co by o BMW nie mówić bezawaryjne nie są. Nie pisałeś że chodzi Ci o benzyny... Zobacz ceny np. przepływomierzy, Disy czy Odmy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parowar Odma komplet (rurki itd.) Wymiana kosztuje sporo u mechanika bo trzeba kolektor ściągać (łamią się stare rurki) jak kolektor to i nowe uszczelki itd. itp. ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nic nie trzeba ściągać. Ewentualnie alternator. A w m54 bez niczego wchodzi, tylko trzeba mieć sprawne ręce ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.