Skocz do zawartości

F36 420d 2017, Jelcz-Laskowice WBA4K51070BH19418


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 75
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Panowie, proszę nie dorabiać ideologi i nie bawić się w detektywów i grafologów, bo to kompletnie nic merytorycznie nie wnosi do tematu.

Zarejestrowałem się tutaj, gdyż znalazłem taki temat i tym bardziej uznałem za słuszne podzielić się jakąkolwiek informacją na temat zakupu samochodu.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie wnosi. Nikt poza rzeczoną firmą, nie ma interesu w tym, aby ją promować. W temacie nie zgłosił się nikt, kto kupił, a jedynie chce lub chciał. Peany na cześć firmy postowane przez osobę o dwóch różnych nickach ale z tego samego IP nie wzbudzają w Tobie wątpliwości? Oceny firmy zrobione w krótkim odstępie czasu niczego Ci nie podpowiadają? Sposób działania zupełnie inny od wszystkich handalrzy też na nic nie wskazuje? To nie krytykanctwo, a konstruktywna krytyka. Każdyu ma prawo zamówić u nich nawet 10 aut jeśli ma ochotę. Ale powinien podjąć decyzję na podstawie wszystkich dostępnych przesłanek. I otym jest obecnie ten temat. Rozumiem, że odczuwasz z powodu tych faktów pewien nie pokój. Ja zrezygnowałem, bo po analizach wyszło, że nie podejmę takiej próby bo ryzyko wpłaty 20% gościowi, którego nie znam, a który auta nie ma u siebie nawet na placu jest zbyt duże. Podkreślam, że żaden handlarz tak nie robi, przynajmniej nie w tej wysokości. A na prawdę wierzysz, że we Francji pozybwają się na potęgę 3 letnich BMW bo mają diesla i pchają je poniżej rynkowej wartości? Przecież do ceny ostatecznej musisz doliczyć jeszcze transport i zarobek tego człowieka. 430d GC kosztowało np 139k pln brutto. 2015r i na max wyposażeniu. analogiczne auto poleasingowe u nas to między 180 a 200k, albo i lepiej. Na prawdę uważasz, że da się to kupić 50-70k brutto taniej bo Francuzi to głąby? W tej ceni może być auto po mega dzwonie. Wtedy się zgodzę, że cena będzie adekwatna.

No i ostatnia kwestia, gdyby ten człowiek miał te auta na placu to by miał większy ruch niż na dworcu centralnym. Dnia by nie stały. Podczas gdy on mówi, że na placu ma jedynie auta za 400-500k bo te schodzą, a tanie sprowadza na zamówienie... Dla mnie taka argumentacja jest niestety nieakcpetowealna i przeczy logice i sytuacji na rynku.

Zyczę Ci, abyś odebrał auto, tak jak zamówiłeś i wrzucił nam kilka fotek zadowolonego Klienta. Na pewno wtedy wszyscy napiszą, że się mylili, choć jedna jaskółka wiosny nie czyni.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

mrobertm a co wnosi Twój post? Zupełnie nic.

Fakty są takie że konta zakładne były na forum przez tą samą osobę w celu uspokojenia klientów.


Konto firmy z otomoto zniknęło, podobnie jak ogłoszenia.


Tylko dziecko może uwierzyć że zobaczy swój zaliczkowany samochód...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem w czym mają na celu te dyskusję może kupcie se używana truje w komisie we Wrocławiu koło makro. Bo ja swoje auto dziś otrzymałem i w poniedziałek je rejestruje a tych co im się nudzi pozdrawiam serdecznie gdyby tu byli ludzie poważni to co innego . Pozdrowienia dla trzech pasków na spodniach i wiatraka naklejonego na allegro kupionego aby tak dalej Panowie to nie forum to parodia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nie wiem w czym mają na celu te dyskusję może kupcie se używana truje w komisie we Wrocławiu koło makro. Bo ja swoje auto dziś otrzymałem i w poniedziałek je rejestruje a tych co im się nudzi pozdrawiam serdecznie gdyby tu byli ludzie poważni to co innego . Pozdrowienia dla trzech pasków na spodniach i wiatraka naklejonego na allegro kupionego aby tak dalej Panowie to nie forum to parodia
Użytkownicy Rookslayer i BezpiecznaJazda pisali z tego samego IP.....

Tyle w temacie :roll:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem w czym mają na celu te dyskusję może kupcie se używana truje w komisie we Wrocławiu koło makro. Bo ja swoje auto dziś otrzymałem i w poniedziałek je rejestruje a tych co im się nudzi pozdrawiam serdecznie gdyby tu byli ludzie poważni to co innego . Pozdrowienia dla trzech pasków na spodniach i wiatraka naklejonego na allegro kupionego aby tak dalej Panowie to nie forum to parodia

Ja tam se nic nie kupuje.

Załóż jeszcze 3 konta i tam wyśpiewuj o innych transakcjach :) Powodzenia z "trują", wiatrakiem i paskami...

:cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
gdyby tu byli ludzie poważni to co innego

 

Poważni ludzie nie mają rozdwojenia jaźni i nie zakładają kilku kont by odpowiadać samemu sobie :twisted:

Edytowane przez lamer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nie wiem w czym mają na celu te dyskusję może kupcie se używana truje w komisie we Wrocławiu koło makro. Bo ja swoje auto dziś otrzymałem i w poniedziałek je rejestruje a tych co im się nudzi pozdrawiam serdecznie gdyby tu byli ludzie poważni to co innego . Pozdrowienia dla trzech pasków na spodniach i wiatraka naklejonego na allegro kupionego aby tak dalej Panowie to nie forum to parodia

Zamiast pisać bzdury, poucz się trochę ortografii. Jak nie zauważysz błędu w swojej wypowiedzi, poproś forum. Chętnie wytłumaczymy, ewentualnie poproszę mojego 10 letniego syna, to wyjaśni ci zasady pisowni. Życzę ci, abyś kupił ładną trójkę, a nie truł tu na forum :wink:

Benzyna zamiast krwi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Chciałbym podzielić się moim doświadczeniem z tym sprzedawcą.Wpłaciłem zaliczkę 20% i przyznam się,ze to nie była mała suma pieniędzy.Sprawdziłem tylko tego sprzedawcę w necie czy istnieje taka firma i czy jest czynnym podatnikiem VAT. Niby wszystko sie zgadzało.Ale zaniepokoiło mnie,gdy przyszedł czas sprowadzenia auta do Polski i obejrzenia go,to dostałem maila od sprzedawcy,ze niby mbank w którym rzekomo miałem mieć leasing ma jakieś kłopoty i ten czas oczekiwania na auto sie wydłuży.Zadzwoniłem do głównej siedziby mbanku i sprawdziłem jak sytuacja wygląda i się okazało,ze dla mnie wcale nie był załatwiany żaden leasing,a ten sprzedawca powiedział,ze został mi przyznany.Tego samego dnia wycofałem się z umowy i poprosiłem o zwrot zaliczki.Zwrot zaliczki otrzymałem chyba w ciągu 4-5 dni,ale co mnie jeszcze niepokoi? Ze na wpłaconą zaliczkę została wystawiona faktura VAT,a że brałem ten samochód na firmę,to miałem prawo odliczyc sobie podatek vat.Po zwrocie zaliczki sprzedawca powinien wystawic na tę kwotę fakturę korygującą,czego do tej pory nie zrobił pomimo mojego ponaglenia.Przy rezygnacji z pojazdu sam sprzedawca przez telefon mówił,ze korektę wystawi,bo rzekomo zapłacił od tego podatek.Jednak upłynęło od tego czasu kilkanaście dni a korekty nie ma do tej pory.Zadzwoniłem do Urzędu Skarbowego w Jelcz Laskowice i powiedziałem o sytuacji,ale Pani przez telefon powiedziała mi,ze nie może mi udzielić informacji czy ten Pan odprowadził ten podatek.Poinformowała mnie,ze jeśli nie dostanę tej korekty mam do Urzędu złożyć na niego doniesienie i będzie wszczęcie postępowanie podatkowe.Poczekam do końca roku i jak nadal tej korekty nie dostanę zacznę działać.W jednej z opinii przeczytałem, że ktoś też nie doczekał sie korekty,ale chyba sobie to odpuścił.

Co prawda zwrot zaliczki otrzymałem,ale mam jednak zastrzeżenia co do jego działalności.Jak dla mnie w tym wszystkim jest za dużo niejasności i zanim ktoś podejmie się umowy z tym sprzedawcą,to najpierw niech to rozważy czy warto?

Tak na marginesie czy ktoś był u niego na placu,gdzie są sprowadzane auta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
To tylko kolejny "kamyczek do ogródka" świadczący, że to szemrany interes. Każdy legalnie działający przedsiębiorca musi wykazać (forma potwierdzenia jest "dyskusyjna"), że nabywca otrzymał korektę faktury co pozwala mu zmniejszyć podstawę opodatkowania i kwotę podatku. Skoro ta wspaniała firma nie stara się nawet doręczyć faktury korygującej, to...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja teoria jest taka:

Gość "zrobil" sobie biznes, w ktorym obraca sie wysokimi kwotami (obrot roczny rzedu kilku/kilkunastu milionow). Aut nie bylo, nie ma i nie bedzie. Gosc bierze zaliczki, oddaje, ruch na koncie jest. Tym samym wyrabia sobie zdolnosc kredytową to jakiegos lewego przedsiewziecia lub po prostu do "smażalni", na kilka mln kredytu ma szanse. Im dlużej bedzie trwal proceder, tym wiekszą kwotę otrzyma. Uprzedzam, że to tylko moje dywagacje, ale nie zdziwie sie jak sie okaże, że gość sie zapadnie nagle pod ziemie. Podejrzewam też, że tam może być niezła karuzela tozsamości. Nie pozdrawiam krętaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

To może by zrobić jakiś forumowy "legit business" skoro taki popyt jest na dobre fury z zagranicy?


Mieszkam w Szwajcarii, mogę podjechać sprawdzić, historię się od DRAYa weźmie, zainteresowany wsiądzie w samolot z walizką hajsu i dokona transakcji osobiście, da co łaska za fatygę :mrgreen:


Sam byłem pod wrażeniem jak szukałem swojej e61 w jakim stanie tutaj fury są.


Tu jakieś przykładowe, czy ceny dobre? 40% taniej pewnie nie, ale przynajmniej w większości bez ściemy:

https://www.tutti.ch/de/li/solothurn/fahrzeuge/autos?o=2&ps=20000&q=bmw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze mną na PW kontaktowała się jeszcze jedna osoba, która miała podobną sytuację co ja.


Samochodu się nie doczekała, po pewnym czasie pieniądze jednak zostały zwrócone - dodatkowo wspomniała, że jest już prowadzone śledztwo w tej sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

 

Myślę że nasz bohater nie wzorował się na Piowit Cars z Opatówka, tylko jest nową firmą osób które wcześniej działy jak SM Trade z Jelcza - Laskowic. Dowodem na to może być Porsche 911 Turbo które jest obecnie sprzedawane przez Piowit.Cars:

https://www.otomoto.pl/oferta/porsche-911-porsche-911-3-8-turbo-616km-stan-idealny-serwisowany-aso-ID6BAIDv.html


a wcześniej było sprzedawane przez SM Trade z Jelcza Laskowic:

https://www.google.com/url?sa=i&source=images&cd=&cad=rja&uact=8&ved=2ahUKEwjwgrDK--LfAhWosKQKHQq9D8YQjRx6BAgBEAU&url=https%3A%2F%2Fwww.olx.pl%2Foferta%2Fporsche-911-turbo-CID5-IDxFWXL.html&psig=AOvVaw3UKlQHBRoXfr58o1nDKFKX&ust=1547201150236221


podobnie bylo z Mercedesem C Coupe i kilkoma samochodami, które zapewne znalazły już chętnych na przekazanie 20% wartości samochodu na nieoprocentowaną lokatę tym ludziom.


Zapewne działają dokładnie tak samo jak SM Trade, czyli oferują samochody, które obecnie są dostępne na aukcji jak np:

https://www.autorola.pl/dealer/bid?aid=390143&eid=14882391

Nie jest to licytacja, tylko przetarg, zatem do samego końca nikt nie wie za ile samochód ostatecznie się sprzeda, ale Piowit Cars z Opatówka, od wczoraj sprzedaje ten samochód:

https://www.otomoto.pl/oferta/aston-martin-rapide-aston-martin-rapide-s-5-9l-v12-touchtronic-558km-ID6BCKIq.html


Zapewne pobrali już kilka zaliczek na 20% wartości, jak to się działo w SM Trade, później klient czekał miesiąc a w między czasie było milion różnych problemów żeby samochód sprowadzić i jak klient się już zniecierpliwił to oddawali zaliczkę, obracając tymi pieniędzmi w międzyczasie. W moim przypadku zanim SM Trade zdążyło sprowadzić samochód do Polski to pojawiło się ogłoszenie sprzedaży tego samego samochodu w innym kraju...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Witam, czy udało się może komuś dopiąć transakcję z marcinem koszelowskim z jelcza - dziś Isotherm sp zoo, wcześniej sm.trade? Jestem w trakcie i mimo zapewnień z jego strony, że wszystko idzie ok, nie do końca wiem czego się spodziewać. chętnie odezwałbym się bezpośrednio do kogoś kto miał z nim przyjemność lub nieprzyjemność współpracować. obecne aukcje: https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/nS7RX/ pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy udało się może komuś dopiąć transakcję z marcinem koszelowskim z jelcza - dziś Isotherm sp zoo, wcześniej sm.trade? Jestem w trakcie i mimo zapewnień z jego strony, że wszystko idzie ok, nie do końca wiem czego się spodziewać. chętnie odezwałbym się bezpośrednio do kogoś kto miał z nim przyjemność lub nieprzyjemność współpracować. obecne aukcje: https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/nS7RX/ pozdrawiam

 

Koledze chodziło bardziej o aktualny stan rzeczy na dzisiejszy dzień tym bardziej, ze post pojawił się w zeszłym roku.

Nie wszyscy czytają forum więc może być ciężko uzyskać taką opinie.

Napisz na prv.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Wam, że mój case niestety potwierdził wcześniejsze case'y przez Was podawane. W skrócie... wpłaciłem 20% na sprowadzenie auta, terminy mijały, pojawiały się kolejne problemy, by finalnie po 2 miesiącach w miłej atmosferze doszło do anulowania transakcji i zwrotu zaliczki na konto.

O jednoznaczne wnioski jednak się nie pokuszę...

czy Pan Marcin Koszelowski celowo robi w konia wszystkich czy część swoich klientów - tego nie potwierdzę,

czy ma jakąś chorobę psychiczną w postaci rozdwojenia jaźni, gdzie siedząc przed kompem w samych majtkach gdzieś zagranicą opowiada przez telefon swoim klientom, że:

- właśnie rejestruje 30 nowych aut,

- drugi raz że właśnie wiezie klientom do W-wy lawetę pełną aut,

- trzeci raz że właśnie podpisuje ileś umów leasingowych,

- a w międzyczasie opowiada, że pracuje dla niego cały dział księgowy i podpisuje maile raz Marcin, raz Ewa, raz jeszcze ktoś inny,

- itp. itd...

tego również nie potwierdzę,

czy p. Marcin to rzeczywiście Marcin Koszelowski tego też nie potwierdzę.


Generalnie mimo że się miło i konkretnie rozmawia coś tu nie gra, więc warto uważać. Wychodzi na to, że nie posiada lub nie ma dostępu do części aut, nie ma żadnego placu z autami, ani w Kaliszu, ani w Sosnówce, ani w Niemodlinie (rzeczoznawca z dekry to potwierdził), itd.


Radę mam tylko jedną: umówić się na podpisanie umowy z p. Marcinem na żywo, pogadać face-to-face, zobaczyć jego dokumenty (ja zrobiłem to korespondencyjnie przez tel i maila i później już nie udało mi się nakłonić p. Marcina na moją wizytę u niego, stąd moje podejrzenia). Jeśli to się uda to powinno być ok.


Chciałbym się mylić w swoich przypuszczeniach, stąd zapytałem i dalej mnie to interesuje czy ktokolwiek spotkał się na żywo z Panem Marcinem Koszelowskim czy ktokolwiek zamknął z sukcesem swoją transakcję z nim. Ciekawy jestem celu, który przyświeca mu w działalności.


Gdyby okazało się, że robi dobrą robotę, a tylko część klientów ma pecha, to warto mu kibicować i nie ma co dłużej psioczyć. Ale gdyby potwierdziły się przypuszczenia, że ten biznes to w 100% oszustwo to nie można odpuszczać: warto byśmy skrzyknęli się na początek choćby w 3 osoby, zorganizowali jakiś zbiorowy pozew przeciwko p. Marcinowi lub przynajmniej założyli jakąś grupę w social media, by spróbować ostrzec jak najwięcej osób przed takim procederem.


PS. Jeszcze ciekawszy typ to Pan Tomasz od leasingów polecany przez p. Marcina na stronie... używa tego samego numeru co Marcin (jedyna różnica w końcówce), ale przez telefon oznajmia, że to przypadek, a Marcina nie kojarzy, robi leasingi dla wielu firm na setki aut, itd. a gdy przychodzi do bardziej oficjalnej komunikacji mailowej to używa maila @onet..., nie podaje nazwiska, nazwy firmy, itd. prawdziwy "no name". P. Marcin przynajmniej posługuje się imieniem i nazwiskiem, które widnieje w KRS działającej spółki Isotherm.


W skrócie tyle. Jeśli macie jakieś pytania o szczegóły to służę pomocą na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.