Skocz do zawartości

E87 120d 2005 WBAUG510X0PV22602


Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie o cenę tego samochodu. Dawno nie interesowałem się zakupem BMW ale czas przesiąść się z E36 328i na coś nowszego - w przyszłości ma to też być auto tylko dla żony jak w końcu kupię E91 335d.

 

Auto wczoraj obejrzane przez mojego mechanika. Ocenił stan 7/10. Mam możliwość zakupu go za 19,500 zł + opłaty czyli jakieś 20,200 zł wyjdzie. Samochód sprowadzony przez kolegę klubowicza od osoby prywatnej. Aktualny przebieg 240tys. w 2012 ostatnia regularna wizyta w ASO - 140tys. Styczeń 2017 jeszcze jeden serwis - 220tys. Z wyglądu wygląda na poprawny przebieg.

 

Z mankamentów do zrobienia po bardzo dokładnym przeglądzie:

- regeneracja magla

- regeneracja turbo - luz wzdłużny na wirniku, na chwilę obecną nie świszczy i dobrze podaję ale zalecił od razu wymianę

- napinacz paska + pasek

- amortyzator prawy przód + tył - czyli wszystkie 4 od razu + odboje + dolne gumy przednich sprężyn

- simering wybieraka skrzyni

- nerki do wymiany lub podklejenia - są luźne

- malowane nadkola tylne - wartości do 140 więc brak szpachli tylko pryśnięte

- wyprysk na klapie przy tylnej wycieraczce

- podwozie do zakonserwowania od spodu - auto z okolic granicy niemiecko-czeskiej więc trochę soli liznęło

- klapki kolektora ssącego do wywalenia

- brak opon letnich - auto na alu 16 z bardzo dobrymi zimówkami Nokiana

- brak dźwięku włączonego kierunkowskazu - trzeba sprawdzić głośnik w liczniku

 

Ogólnie rachunek za to wszystko to około 4500zł. Nie zastanawiałbym się nad tym autem bo nie mam ciśnienia na zmianę ale żonie się spodobało, a ja uważam, że jest na prawdę bardzo dobrze wyposażone i ciężko by mi kiedyś było dostać takie drugie. Szczególną robotę w tym aucie robi Logic 7 i grzane sporty oraz Navi Professional.

 

Czy cena jest adekwatna do stanu?

 

VIN: WBAUG510X0PV22602

Type code: UG51

Model: 120D OL (EUR)

E-F-R series: E87

Series: 1

Type: SH

Steering: LL

Doors: 5

Engine: M47/T2

Displacement: 2.00

Power: 120 (163 hp)

Drive: HECK

Transmission: MECH

Paint code: A22 - SPARKLING GRAPHITE MET

Upholstery code: AFAT - STOFF MOIRE/ANTH

Prod.date: 2005-10-01

S1CA SELECTION COP RELEVANT VEHICLES

S2CT BMW light alloy wheel, spider spoke 151

S4AG Interior trim finishers Titanium matt

P7RP Advantage package

P7RS Package Comfort

S8SP Control unit COP

S200 Diesel particle filter

S226 Sports suspension settings

S249 Multifunction f steering wheel

S255 Sports leather steering wheel

S320 Deleted, model lettering

S321 Exterior parts in vehicle colour

S354 Green windscreen, green shade band

S411 Window lifts,electric,front/rear

S423 Floor mats, velours

S428 Warning triangle and first aid kit

S431 Interior rear-view mirror with auto dip

S441 Smoker package

S473 Armrest front

S481 Sports seat

S493 Storage compartment package

S494 Seat heating driver/passenger

S502 Headlight cleaning system

S507 Park Distance Control (PDC), rear

S520 Fog lights

S521 Rain sensor

S522 Xenon Light

S534 Automatic air conditioning

S540 Cruise control

S548 Kilometre speedo

S563 Light package

S609 Navigation system, Professional

S672 CD changer for 6 CDs

S677 HiFi system Professional DSP

L801 NATIONAL VERSION GERMANY

S851 Language version German

S863 Dealer List Europe

S879 Operating instructions German

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linku nie usunąłem bo nigdy go nie było w tym poście. Aczkolwiek tak jak piszesz nawet bym go nie wrzucił. Nie interesuję mnie ocena wizualna bo pełną ocenę techniczną mam. Interesuje mnie tylko fakt czy cena jest adekwatna do stanu gdyż dawno nie przeglądałem rynku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie potrzebuje oceny auta tylko jej wartości. Zostało już sprawdzone i ocenione przeze mnie i mechanika. Nic więcej do napisania na jej temat nie mam. Pytam czy 19.500 to dobra cena jak na tak wyposażoną 1er z tymi elementami do naprawy :) Nie mam ciśnienia więc chce poznać wartość rynkową takiej 1er i czy warto się w to pchać i ja robić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
W 99% aut podobnej klasy po kupnie będzie wkład przynajmniej 2-3k, to optymistyczna wersja oczywiście, więc te 4,5k w tym przypadku to nie dużo. Tylko ta kwota za taką listę usterek wygląda jak bez robocizny raczej :roll: auto się podoba, nie walone, wyposażenie zadowalające to chyba odpowiedź nasuwa się sama :wink:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linku nie usunąłem bo nigdy go nie było w tym poście. Aczkolwiek tak jak piszesz nawet bym go nie wrzucił. Nie interesuję mnie ocena wizualna bo pełną ocenę techniczną mam. Interesuje mnie tylko fakt czy cena jest adekwatna do stanu gdyż dawno nie przeglądałem rynku.

 

Jutro będę oglądał taką za 24,5 wywoławczo. Zarejestrowana

Wcześniej miałem ofertę za 19, gotową do rejestracji ale gołą. Stoi jeszcze obok mnie Mpakiet (118d) za 22,9 + opłaty i nikt jej nie chce, a mój znajomy sprzedał w sierpniu 118d (280 tys km) za ok 20. Nie wiem dokładnie bo długo się ogłaszał, a wystawiał 23.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linku nie usunąłem bo nigdy go nie było w tym poście. Aczkolwiek tak jak piszesz nawet bym go nie wrzucił. Nie interesuję mnie ocena wizualna bo pełną ocenę techniczną mam. Interesuje mnie tylko fakt czy cena jest adekwatna do stanu gdyż dawno nie przeglądałem rynku.

W takim razie po co pytasz na forum ?

Idziesz na łatwiznę ?

Zgłoś się do rzeczoznawcy, za odpowiednią kwotę poda ci wycenę auta.

Niema starych BMW, są tylko zaniedbane :(

Archiwum moich poprzednich BMW http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=26&t=107364

Obecne e60 http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=155&t=298589

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem malkontentem ale tematy takie jak twój, wysadzają mnie z kapci o tej porze.

Dajesz niezbyt wiele od siebie, więc czego oczekujesz ?

Przecież mogłeś wejść na Otomoto, lub Allegro i miałbyś rozeznanie rynku w Polsce :norty:

Andrzej ale to koszta :norty:

:wink:

Niema starych BMW, są tylko zaniedbane :(

Archiwum moich poprzednich BMW http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=26&t=107364

Obecne e60 http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=155&t=298589

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.