Skocz do zawartości

BMW 330d E46 - WBABV91030PJ86599


Rekomendowane odpowiedzi

@BruceLee :) niestety w tym dziale rządzi towarzystwo wzajemnej adoracji, masa domysłów i pełno jest bezpodstawnych pomówień, mało który zdaje sobie sprawę z tego, że teraz napisać coś w Internecie to tak jak wykrzyczeć publicznie, a takie a nie inne często bezpodstawne wypowiedzi na forum ze względu na sporą popularność i pozycję w google tej strony mogą przyczynić się do czyichś problemów. I nie mówię tu o problemach kogoś kto faktycznie licznik przekręcił, tylko o wszystkich tych tematach gdzie żadnych dowodów nie ma, a pełno czarnego PR, wróżenia z fusów i negatywnych domniemań. Są osoby które udzielają się praktycznie tylko w tym dziale z jakąś chorą wręcz nadgorliwością, a ich posty nie dość że są nagminną reklamą usług to jeszcze rzadko kiedy mają merytoryczną wartość. Samozwańczy szeryfowie i poczucie bezkarności w ocenianiu samochodów, przede wszystkim brak jakiejkolwiek kontroli i granic, może polecą kiedyś pierwsze pozwy to się ktoś opamięta ;)

 

Argument z obszytą kierownicą.. Znajomy właśnie obszył sobie kiere w E92 - super walor wizualny i estetyczny, a kiera kompletnie inaczej leży w rękach. Musze go poinformować, że przy sprzedaży zostanie mu wlepiona łatka krętacza i tego, co kręci liczniki :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BruceLee :) niestety w tym dziale rządzi towarzystwo wzajemnej adoracji, masa domysłów i pełno jest bezpodstawnych pomówień, mało który zdaje sobie sprawę z tego, że teraz napisać coś w Internecie to tak jak wykrzyczeć publicznie, a takie a nie inne często bezpodstawne wypowiedzi na forum ze względu na sporą popularność i pozycję w google tej strony mogą przyczynić się do czyichś problemów. I nie mówię tu o problemach kogoś kto faktycznie licznik przekręcił, tylko o wszystkich tych tematach gdzie żadnych dowodów nie ma, a pełno czarnego PR, wróżenia z fusów i negatywnych domniemań. Są osoby które udzielają się praktycznie tylko w tym dziale z jakąś chorą wręcz nadgorliwością, a ich posty nie dość że są nagminną reklamą usług to jeszcze rzadko kiedy mają merytoryczną wartość. Samozwańczy szeryfowie i poczucie bezkarności w ocenianiu samochodów, przede wszystkim brak jakiejkolwiek kontroli i granic, może polecą kiedyś pierwsze pozwy to się ktoś opamięta ;)

 

Argument z obszytą kierownicą.. Znajomy właśnie obszył sobie kiere w E92 - super walor wizualny i estetyczny, a kiera kompletnie inaczej leży w rękach. Musze go poinformować, że przy sprzedaży zostanie mu wlepiona łatka krętacza i tego, co kręci liczniki :duh:

 

Widzę że jednak jest tu jeszcze ktoś kto potrafi logicznie myśleć i wypowiedzieć się rzeczowo o tym co myśli a nie cisnąć bajer byle liczba postów się zgadzała. W pełni popieram powyższą wypowiedź :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat tego konkretnego auta można uznać za zamknięty ale temat oceny aut z ogłoszenia nadal pozostaje otwarty i uważam że jest pożyteczny.

Ocena auta po zdjęciach ? jak najbardziej. Przeciętny laik co kupuje samochód co 5-10 lat tak jest podniecony że nie widzi źle spasowanych blach, odcieni , wytarć itd.

Nie każde oko tak samo odbiera odcienie kolorów i jedni wychwytują lepiej a inni gorzej.

Zadbane auto się obroni samo lub jego właściciel może to zrobić.

Trzeba przyznać że jest tu grupa stałych bywalców co się głównie składa z profesjonalnych handlowców oraz z osób zajmujących się wyceną (oceną, inspekcją przed zakupową).

Prowadząc w miarę uczciwie sprzedaż używanych samochodów i się widzi ogłoszenia z wizualnymi wadami to chyba jest naturalne że będą wytykane palcami.

Nieświadomie kupując tz "szczepa"i po kilku latach go odsprzedając to nie można mieć pretensji to tego forum że publicznie o tym piszą. To tak jak ktoś nam gdzieś wyda fałszywy banknot i jak nam przyjdzie nim płacić to jest problem co mi się przydarzyło 2 razy.

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest również garść osób, które są w stanie faktycznie pomóc. A co do tego, że dobre auto się samo obroni, albo zrobi to właściciel, to nie jest to do końca prawda. Po pierwsze skąd pewność, że właściciel tutaj trafi i coś będzie prostował, po drugie jak się "samo" obroni to co, "samo" tutaj wejdzie na forum i napisze, że jednak jest ok? ;) wiszą potem tematy gdzie jeden z drugim sobie coś ubzdurał i ostatecznie dla kogoś kto będzie szukał informacji o aucie i przeczyta takie na *** podparte wywody będzie jak w tym kawale:

 

- Cześć Rysiek. Wiesz co, nie chcę, żebyś do nas więcej przychodził.

- Jak to, co się stało?

- No nie, po prostu nie przychodź.

- Ale co się stało, do cholery?

- Jak byłeś u nas ostatnio, to zginęło nam 150 złotych.

- Chyba nie myślisz, że to ja?

- No nie, pieniądze się znalazły, ale wiesz, niesmak pozostał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Żart dobry :wink: wracając do auta, co tu bronić? Tego czy 14-letnie auto miało czy nie miało lakierowane 2, może 3 elementy i miało obszytą kierownicę? :lol: jeżeli chodzi o odcienie to jest tu titansilber, który słynie z tego, że lakiernicy mają problem z jego dopasowaniem do reszty auta. Jak dla mnie mógłby być cały lakierowany, jeżeli jest w dobrym stanie technicznym to jest wart swojej ceny.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
jeżeli chodzi o odcienie to jest tu titansilber, który słynie z tego, że lakiernicy mają problem z jego dopasowaniem do reszty auta. Jak dla mnie mógłby być cały lakierowany, jeżeli jest w dobrym stanie technicznym to jest wart swojej ceny.

Święta prawda.

 

BTW.

Miałem dawno temu (wtedy kilkuletnie) porządne Audi 80 B4 2.3NG 133KM z przebiegiem około 140 tys. km (czerwone - oryginalnie malowane w akrylu) - kupiłem je w Austrii po jakimś niszczącym deszczu - miało takie żółte kraterki w lakierze.

 

Lakierowałem je u porządnego lakiernika całe na nowo (wyszło super), a że pomalowane było przez niego w nowszej technologii - baza + bezbarwny - moim zdaniem po tej operacji to auto było lepsze niż fabrycznie.

Potem otwierałem swoją firmę, potrzebowałem budżetu na start, więc pomimo dużej niechęci - auto musiałem sprzedać.

Mój sąsiad chciał kupić - wszystko powiedziałem zgodnie z prawdą - przyprowadził jakiegoś "znaFcę" z magnesowym czujnikiem lakieru :mrgreen: - ten sprawdził co chciał w tym Audi i auto sąsiadowi odradził.

Do dziś sąsiad mi przypomina, jaki był "mądry", że tego auta nie wziął...

SAAB ready for take off.

codzienność:
- fajna Octavia Elegance Combi 2.0 TDI+ Sportline (DE)
- dobry Touran 2.0 TDI+ CUP (F)
- praktyczne Caddy 2.0 TDI+ Edition35 (F)
czas wolny:
- nerwowe  BMW M140i 340KM RWD shadow finale edition (PL)
weekendy:
- przyjazny Lexus GS-F Sport 477KM (PL)
zabawki:
- zaskakujący SAAB 9-5 Aero 2.3T manual MY2001 MapTun Stage3 (L)

plany:
- ostre BMW M8 Competition Coupé (PL)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli osoba, która oglądała auto, ślady demontażu elementów i zapewnia kolor, bo nie jest daltonista, chciałaby założyć się o niezły alkohol nt.oryginalności lewej strony, zwlaszcza drzwi vs tylny błotnik, to jestem gotów podjąć to wyzwanie. Albo przypadkiem dysponuje dobrymi zdj w/w okolic. Bedzie hejt- trudno. Nie piszę nikomu po złości.

 

Panie YarkoNv -nie posiadam bmw ale to sie niedlugo zmieni :D - a moze czas na zmiane podpisu w profilu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jesli osoba, która oglądała auto, ślady demontażu elementów i zapewnia kolor, bo nie jest daltonista, chciałaby założyć się o niezły alkohol nt.oryginalności lewej strony, zwlaszcza drzwi vs tylny błotnik, to jestem gotów podjąć to wyzwanie.

Też mogę się założyć - myślę podobnie...

Patrząc na zdjęcia z 0to_pl - w tym aucie największa różnica odcieni jest właśnie na pograniczu drzwi lewe / błotnik lewy tylny.

Trzeba weryfikować, ale jeśli założymy, że opisujący to auto pisze prawdę - to może być na przykład naprawa w stylu ASO - DE - czyli nowe drzwi lewe + nowy błotnik lewy przedni - do tego malowanie tych elementów "na odcięcie" - a w takim kolorze nawet pomimo doświadczenia w doborze lakieru - różnica jest widoczna.

Niemcy to często olewają, pseudo-specjaliści "czujnikowcy" na takich weryfikacjach kładą się na łopatki...

Może to nie mieć wpływu na nic - auto może być nadal dobre.

Ale fakt -faktem...

SAAB ready for take off.

codzienność:
- fajna Octavia Elegance Combi 2.0 TDI+ Sportline (DE)
- dobry Touran 2.0 TDI+ CUP (F)
- praktyczne Caddy 2.0 TDI+ Edition35 (F)
czas wolny:
- nerwowe  BMW M140i 340KM RWD shadow finale edition (PL)
weekendy:
- przyjazny Lexus GS-F Sport 477KM (PL)
zabawki:
- zaskakujący SAAB 9-5 Aero 2.3T manual MY2001 MapTun Stage3 (L)

plany:
- ostre BMW M8 Competition Coupé (PL)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-e46-330cd-manual-m-pakiet-ii-harman-kardon-bogate-wyposazenie-ID6BLfbJ.html#852e161b61


auto znów na sprzedaż, szybko wlasciciel sie nacieszył, mimo rocznych poszukiwań modelu...;)


PS. odnośnie sporu sprzed ok. 2 lat - na obecnych zdjeciach ewidentnie widać różnicę w odcieniach na lewej stronie samochodu

http://images69.fotosik.pl/527/fc8157997e792cbc.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Przecież mogła być walka z rudą lub małe bum i drzwi zostały wymienione w kolor :wink:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-e46-330cd-manual-m-pakiet-ii-harman-kardon-bogate-wyposazenie-ID6BLfbJ.html#852e161b61


auto znów na sprzedaż, szybko wlasciciel sie nacieszył, mimo rocznych poszukiwań modelu...;)


PS. odnośnie sporu sprzed ok. 2 lat - na obecnych zdjeciach ewidentnie widać różnicę w odcieniach na lewej stronie samochodu

 

Łatwo kolego wydawać nietrafione uwagi i osądy za monitora i klawiatury... po pierwsze tak jak pisze mój kolega auto ma 16 lat po drugie nic nie ukrywa nawet tego, że ma malowane elementy a po trzecie skąd to przeświadczenie, że auto jest sprzedawane bo to kupka złomu :duh: a może są jakieś inne bardziej wyrafinowane argumenty o których nawet nie pomyślisz bo jesteś na tyle ograniczonym cebularzem że tylko potrafisz napisać głupoty :duh: naprawdę czasem warto zanim się coś powie lub rzuci jakieś oszczerstwo chwilę zastanowić...


A tak na marginesie... zapraszam w imieniu kolegi i swoim wszystkich zainteresowanych, na oględziny. Można wziąć ze sobą czujniki, kompy a nawet mechanika lub innego znachora czy wróżkę :norty: auto jest godne polecenia a ten kto go kupi będzie zadowolony z zakupu :cool2:

http://www.4shared.com/download/N-TL0Wk0ce/u5pw.jpg?sbsr=29fdbbca5e3a694bc526b93bccac24c495e&lgfp=3000


**********************

Moje byłe BMW: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=112&t=209629

Moje obecne BMW: ...

**********************

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Kelner setka i śledzia.

Znowu się zaczyna.


Pisałem:

09 Listopada 2017 18:29.

Na zdjęciu różne barwy poszczególnych elementów nadwozia zdradzają przebyte przygody.

Opcja bezwypadkowy niezaznaczona, więc bądź uważny przy weryfikacji nadwozia.

No i potwierdź wskazania drogomierza.

 

Wkurzało mnie wtedy to pierwdolenie , że choć nadwozie wyglądało łaciato, a sprzedajacy nie deklarował bezwypadkowości, to ktoś tam pisał bzdury typu:

 

09 Listopada 2017 19:47.

Ze wszystkich "poszczególnych elementów nadwozia" nie ma elementu który ma inną barwę od reszty no chyba że stałem się daltonistą albo Twój monitor nie domaga.

 

Minęło półtora roku i sprzedawca sam to potwierdza w ogłoszeniu:

Cytat:

"Jeżeli chodzi o jakieś małe minusy (auto ma jednak 16lat) to BMW miało lakierowany prawy błotnik (200 mikronów) i przedni zderzak (dodatkowo ten fachowiec co to robił bardzo słabo go spasował). Proszę nie pytać co się działo, taką ją kupiłem, nie przeszkadzało mi to."

Koniec cytatu.

Także taka sytuacja...


A na razie mowa jest o przednim prawym błotniku, ale dalsze problemy są z barwą boku lewego...

Że o pasowaniu poszczególnych elementów nadwozia (i nie mówię tu jedynie o prawym przodzie) NAWET NIE WSPOMNĘ... :mad2:


Na wszelki wypadek:

zrzut starego ogłoszenia 0T0M0T0 (sprzedąjacy ze Słupcy nie deklaruje bezwypadkowości) z 2017-11-09:

http://www.fotem.pl/data/22f09a1007b9fea879acef11a1501.jpg


Oraz zrzut aktualnego ogłoszenia 0T0M0T0 (sprzedąjacy z Puław gwarantuje bezwypadkowość auta.) z 2019-03-19:

http://www.fotem.pl/data/4a5c4ea41c3689c7d5bfd92d6455d.jpg

http://www.fotem.pl/data/249e045d2daac3087bf137353c60d49.jpg

http://www.fotem.pl/data/56e94d546cafddbc76e6d43aabc85f8.jpg

SAAB ready for take off.

codzienność:
- fajna Octavia Elegance Combi 2.0 TDI+ Sportline (DE)
- dobry Touran 2.0 TDI+ CUP (F)
- praktyczne Caddy 2.0 TDI+ Edition35 (F)
czas wolny:
- nerwowe  BMW M140i 340KM RWD shadow finale edition (PL)
weekendy:
- przyjazny Lexus GS-F Sport 477KM (PL)
zabawki:
- zaskakujący SAAB 9-5 Aero 2.3T manual MY2001 MapTun Stage3 (L)

plany:
- ostre BMW M8 Competition Coupé (PL)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-e46-330cd-manual-m-pakiet-ii-harman-kardon-bogate-wyposazenie-ID6BLfbJ.html#852e161b61


auto znów na sprzedaż, szybko wlasciciel sie nacieszył, mimo rocznych poszukiwań modelu...;)


PS. odnośnie sporu sprzed ok. 2 lat - na obecnych zdjeciach ewidentnie widać różnicę w odcieniach na lewej stronie samochodu

 

Łatwo kolego wydawać nietrafione uwagi i osądy za monitora i klawiatury... po pierwsze tak jak pisze mój kolega auto ma 16 lat po drugie nic nie ukrywa nawet tego, że ma malowane elementy a po trzecie skąd to przeświadczenie, że auto jest sprzedawane bo to kupka złomu :duh: a może są jakieś inne bardziej wyrafinowane argumenty o których nawet nie pomyślisz bo jesteś na tyle ograniczonym cebularzem że tylko potrafisz napisać głupoty :duh: naprawdę czasem warto zanim się coś powie lub rzuci jakieś oszczerstwo chwilę zastanowić...


A tak na marginesie... zapraszam w imieniu kolegi i swoim wszystkich zainteresowanych, na oględziny. Można wziąć ze sobą czujniki, kompy a nawet mechanika lub innego znachora czy wróżkę :norty: auto jest godne polecenia a ten kto go kupi będzie zadowolony z zakupu :cool2:

 

A kim Ty jesteś? Przydupasem, adwokatem kolegi "widmo"? Czy może właścicielem samochodu? ;) O jakich nietrafionych opiniach mówisz? - Auto aktualnie, jak i 2 lata temu posiada/ło łaciaty lewy bok pojazdu. Dla mnie to żadna ujma w nastoletnim aucie, śmieszy mnie tylko fakt, że tylko Ty ze swoim kolegą tego nie widzicie :)


Ps. Gdzie Ty tu widzisz oszczerstwo? Auto może być wzorowe i wcale tego nie neguje :) Zluzuj trochę, bo jak narazie jesteś jedyną osobą w tym wątku, która przejawia predyspozycje to zostania cebularzem...;)

http://images69.fotosik.pl/527/fc8157997e792cbc.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.