Skocz do zawartości

autocheck.com - tylko samochody z USA !!!!


Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
Czy ktoś orientuje czy to prawda, że Polska ma jakieś problemy z samochodami z USA i cofają rejestracje czy coś takiego? Mój broker od leasingu mi tak powiedział, żebym sprawdził czy auto nie było z zakazem rejestracji jeśli pochodzi z USA.

W ING Lease wiele lat leasingowali amerykanki i kanadyjki.

Od jakiegoś roku nie ma takiej opcji, i to wg mojej wiedzy - niezależnie od rodzaju tytułu / szkody.

Jeśli maszyna pochodzi z Ameryki - to finansowania nie ma.

A że łatwo się je rozpoznaje, to tym większa lipa - bo wszystkie importowane zza Wielkiej Wody (z ostatnich lat) mają datę pierwszej rejestracji jako pierwszy stycznia danego roku...

SAAB ready for take off.

codzienność:
- fajna Octavia Elegance Combi 2.0 TDI+ Sportline (DE)
- dobry Touran 2.0 TDI+ CUP (F)
- praktyczne Caddy 2.0 TDI+ Edition35 (F)
czas wolny:
- nerwowe  BMW M140i 340KM RWD shadow finale edition (PL)
weekendy:
- przyjazny Lexus GS-F Sport 477KM (PL)
zabawki:
- zaskakujący SAAB 9-5 Aero 2.3T manual MY2001 MapTun Stage3 (L)

plany:
- ostre BMW M8 Competition Coupé (PL)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,9 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Czy ktoś orientuje czy to prawda, że Polska ma jakieś problemy z samochodami z USA i cofają rejestracje czy coś takiego? Mój broker od leasingu mi tak powiedział, żebym sprawdził czy auto nie było z zakazem rejestracji jeśli pochodzi z USA.

W ING Lease wiele lat leasingowali amerykanki i kanadyjki.

Od jakiegoś roku nie ma takiej opcji, i to wg mojej wiedzy - niezależnie od rodzaju tytułu / szkody.

Jeśli maszyna pochodzi z Ameryki - to finansowania nie ma.

A że łatwo się je rozpoznaje, to tym większa lipa - bo wszystkie importowane zza Wielkiej Wody (z ostatnich lat) mają datę pierwszej rejestracji jako pierwszy stycznia danego roku...

 

Zakupiłem Europejczyka, właśnie robię Leasing zwrotny :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Zakupiłem Europejczyka, właśnie robię Leasing zwrotny :-)

 

Jeśli auto jest z fakturą - to czy przypadkiem W TERAŹNIEJSZOŚCI leasing operacyjny z darowizną na osobę fizyczną po zakończeniu umowy nie jest rozwiązaniem mądrzejszym?

Mówię oczywiście o właścicielu statystycznej firmy w PL, a nie o korporacjach...

SAAB ready for take off.

codzienność:
- fajna Octavia Elegance Combi 2.0 TDI+ Sportline (DE)
- dobry Touran 2.0 TDI+ CUP (F)
- praktyczne Caddy 2.0 TDI+ Edition35 (F)
czas wolny:
- nerwowe  BMW M140i 340KM RWD shadow finale edition (PL)
weekendy:
- przyjazny Lexus GS-F Sport 477KM (PL)
zabawki:
- zaskakujący SAAB 9-5 Aero 2.3T manual MY2001 MapTun Stage3 (L)

plany:
- ostre BMW M8 Competition Coupé (PL)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem Europejczyka, właśnie robię Leasing zwrotny :-)

 

Jeśli auto jest z fakturą - to czy przypadkiem W TERAŹNIEJSZOŚCI leasing operacyjny z darowizną na osobę fizyczną po zakończeniu umowy nie jest rozwiązaniem mądrzejszym?

Mówię oczywiście o właścicielu statystycznej firmy w PL, a nie o korporacjach...

 

Zwrotny może również być operacyjny, zwrotny to taki, w którym płacisz za pojazd i robią Ci zwrot kasy po tym jak wystawisz fakturę do leasingodawcy. Kupując od fizola jak ja musisz do raty doliczyć VAT, ale masz samochód „na raty”. W przyszłości można było brać samochód na siebie (wyjąc z firmy) i po pół roku sprzedać. Teraz to ukrócą, ale tak jak mówisz będzie można bodajże zrobić darowiznę na rodzinę i po pół roku sprzedać tylko samochód misi być spłacony. Ja latam dwa lata i sprzedaje cesje z odstępnym jeśli wychodzi z wyliczeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Zwrotny może również być operacyjny, zwrotny to taki, w którym płacisz za pojazd i robią Ci zwrot kasy po tym jak wystawisz fakturę do leasingodawcy.

Dopowiedzmy - wszystko ze sporą stratą...


Dlatego napisałem:

...czy przypadkiem W TERAŹNIEJSZOŚCI leasing operacyjny z darowizną na osobę fizyczną po zakończeniu umowy nie jest rozwiązaniem mądrzejszym?

 

Kupując od fizola jak ja, musisz do raty doliczyć VAT, ale masz samochód „na raty”.

Od "fizola" - to mam rozumieć, że kupujesz na umowę kupna sprzedaży od osoby fizycznej lub ewentualnie na fakturę VAT-marżę przez komis, tak?

No więc jeśli w tym przypadku mówisz, że "masz samochód <>" ???

To raczej trzeba powiedzieć, że "użytkujesz samochód na lichwiarskich warunkach".


Przecież to co mówisz - to rozwiązanie koszmarne, bo doliczasz cały VAT, odliczasz pół VAT'u !!!

Szczerze powiedziawszy pachnie to zwykłą niegospodarnością i dobre dla tych - co mają forsę od bogatego taty, który nie panuje nad swoimi dobrami.

 

Teraz to ukrócą, ale tak jak mówisz będzie można bodajże zrobić darowiznę na rodzinę i po pół roku sprzedać tylko samochód misi być spłacony.

Już ukrócili, nowy ład...

 

W przyszłości można było brać samochód na siebie (wyjąc z firmy) i po pół roku sprzedać. Ja latam dwa lata i sprzedaje cesje z odstępnym jeśli wychodzi z wyliczeń.

To historia, o której można mówić wyłącznie jako o ciekawostce z czasów minionych...


Ja mówię o TERAŹNIEJSZOŚCI !

SAAB ready for take off.

codzienność:
- fajna Octavia Elegance Combi 2.0 TDI+ Sportline (DE)
- dobry Touran 2.0 TDI+ CUP (F)
- praktyczne Caddy 2.0 TDI+ Edition35 (F)
czas wolny:
- nerwowe  BMW M140i 340KM RWD shadow finale edition (PL)
weekendy:
- przyjazny Lexus GS-F Sport 477KM (PL)
zabawki:
- zaskakujący SAAB 9-5 Aero 2.3T manual MY2001 MapTun Stage3 (L)

plany:
- ostre BMW M8 Competition Coupé (PL)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można cały VAT odliczać gdyż samochód jest reprezentacyjny. Nawet jeśli bym nie odliczał całego i szukał na fvat to w moim przypadku takie były po 35% droższe więc i tak VAT musiałbym dopłacić. Tylko w cenie pojazdu. Przecież jak kupisz mowy z salonu czy na fvat to również możesz odliczyć polowe lub cały VAT. Odliczając polowe również tracisz, nawet kupując za gotówkę za 123 tys brutto zwrotu dostaniesz tylko 11,5 tys więc co to za różnica czy ja kupię od fizola za 100 netto, Leasing mi przeleje 123 brutto i w ratach będę połowę VAT odliczać? Sumarycznie po kilku latach oboje jesteśmy polowe VAT do tylu, chyba, że odliczasz 100%. W moim przypadku Leasing jest tylko po to by obniżać podatek więc bat i dochodowy do tego kupując „na raty” mam 100 koła do obracania w firmie i ile bym nie miał gotówki to wciąż będzie mi mało do obracania w firmie. Nim spłacę Leasing to obrocie gotówka kilka razy i zarobię kilka razy więcej niż stracę na tym „lichwiarskim” leasingu. Można tak debatować bez końca.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Wiecie może czy Salvage title / certificate issued - reconstructed title issued poprzedzone przez TOTAL LOSS VEHICLE jest normalką w USA? Czy jest w tym coś podejrzanego?

 

Zależy od auta, od jego wieku, od rodzaju szkody itd ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

witam Panie i Panów z forum.

nie znalazłem żadnego info o nim.

prośba o sprawdzenie volvo YV1AH992981055049

https://www.otomoto.pl/oferta/volvo-s80-volvo-s80-3-0-t6-awd-executive-ID6EM6x5.html?


dzięki

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/4/44/Flaga_PPP.svg/80px-Flaga_PPP.svg.png 1.VIII.1944 - 3.X.1944 Pamiętamy 63 Dni Chwały
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
YV1AH992981055049


W USA czysto, wygląda jak by w tym samym roku co był sprzedany w USA popłynął do Europy/Polski, czasami można tak trafić, nie raz szukałem ze znajomym aut które są prawie nowe w USA a nie ma takich opcji w Europie.

Dziękuję

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/4/44/Flaga_PPP.svg/80px-Flaga_PPP.svg.png 1.VIII.1944 - 3.X.1944 Pamiętamy 63 Dni Chwały
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.