Skocz do zawartości

Badania techniczne. Pytania do diagnosty


Rekomendowane odpowiedzi

Jestem diagnosta samochodowym, jak macie jakieś pytania to walcie smiało :D Może pomogę.

 

[edit by Mod - przyklejam, moze komus sie przyda przed zakupem auta

Edytowane przez marbie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 222
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

To ja zacznę. Ojciec w swoim e34 touring będzie miał w kwietniu robiony przegląd. Parę dni temu pojechał sprawdzić wszystko, żeby szykować się na ewentualne naprawy. Diagnosta, do którego jeździł od dawna i zawsze robił u niego przeglądy przyczepił się do folii na przednich bocznych szybach, które były już zamontowane przez poprzedniego właściciela (ma na to jakieś tam homologacje). Przez ostatnie 2 lata jak ojciec do niego jeździł folie a szybach były i nic na ten temat nie wspominał. Podczas kontroli policji też wszystko było w porządku. Dopiero teraz jest problem. O co chodzi? Zmieniły się jakieś przepisy? Co z homologacją?

 

Druga sprawa, to jak ja robiłem swój przegląd to po raz pierwszy diagnosta wpisał mój przebieg do systemu. Nie przeszkadza mi to w żaden sposób, ale po co jest to robione? Czyżby powstawała w Polsce baza danych z prawdziwego zdarzenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

quaszi

 

Nie moze być folii przyciemniajacej szyby przednie, prześwit musi być min 70%. Nie ma czegoś takiego jak homologacja na folie. Homologowane to są samochody i one właśnie mają homologację takich szyb min. do 70% przepuszczalnosci światła. Policja się nie doczepiła bo pewnie nie mieli przyządu żeby ci to sprawdzić.

Jak ktoś ma ciemne szyby przednioboczne lub nawet przednią, a mówi ci, że to fabrycznie to są to bzdury.

Przebiegu się nie wpisuje bo nie ma do tego stosownej rubryki, ale niektórzy to robią w uwagach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś tu się może orientuje czy w naszem pięknem kraju przenajuczciwszych i kryształowo nieskalanych miłośników motoryzacji za pół ceny planuje się wprowadzenie obowiązku rejestracji przebiegów przy różnego rodzaju przeglądach, np. w jakimś tam CEPIKu? A może dałoby radę w drugiej dekadzie XXI wieku podłączyć się do ogólnie dostępnych w necie baz danych jak np. w krajach skandynawskich?

 

Tak, tak, wiem, naiwne pytanie zadane w przypływie nadziei dla tego płynącego kradzioną z wywrotek ropą padołu...

 

Ale może jednak?

 

A w sumie czemu Niemcy nie mają takiej bazy danych u siebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy, że diagnosta miałby obowiązek wpisywania przebiegu, nawet zwykłym długopisem do swoich ksiąg. Wtedy po jego nr. identyfikującym, można sprawdzać gdzie były robione przeglądy i tam uzyskać potrzebne informacje. Nie potrzeba nawet skomplikowanych systemów komputerowych, bo w naszym kraju nic takiego się nie udaje i nigdy nie uda ( CEPiK) :mad2: Jedna zwykła decyzja administracyjna, kuzwa, jedna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy wiesz, jak wygląda szyba z przepisowym przyciemnieniem. W ogóle nie wygląda jak przyciemniona.

Otórz to, nawet transparentna folia tzw antywłamaniowa może ograniczyć tą przepuszczalność. Sporo samochodów ma oryginalnie 70%.

Edytowane przez marbie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed założeniem folii zbadaj czy się załapiesz.

No i właśnie, tu pojawia sie pytanie czy wogóle można coś nakleić. Bo własnie nie wolno. Szyba to wyjście awaryjne i nie moze być utrudnienia w jej rozbiciu, ale o tym nikt nie mówi, bo w naszym kraju się coś rusza dopiero po tragedii i jak winnych trzeba szybko znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mylcie corocznych przeglądów z okresowym przed pierwszą rejestracją, bo to własnie wtedy diagnosta wpisuje przebieg pojazdu. O innych przypadkach nie słyszałem.

 

To mówię, że mój wpisał. Pytałem go od kiedy, to jest i czy w każdej stacji kontroli tak robią. On powiedział, że u niego to robią. To już trzeci przegląd u tego gościa i pierwszy raz spisał przebieg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Moderatorzy

Jeszcze nie zdarzyło mi się żeby ktoś spisywał mi przebieg w jakimkolwiek samochodzie które posiadałem.

Kolega jak robił badanie tech do rejestracji auta z zagranicy miał wpisany przebieg z briefu(chyba),ale na licznik nawet nikt nie spojrzał.

A ja mam takie pytanie.

Jak sprawdzić samochód ze stałym napędem na 4 koła?

Skoro tylko jeden diagnosta wiedział o co chodzi,ale powiedział że nie sprawdzi bo na wyposażeniu diagnostyki nie ma rolek które może podstawić pod drugą oś.

Podejrzewam, że niektórych kolegów na forum też nurtuje ten temat.

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są stacje, które posiadają taką możliwość, poszukaj w internecie a znajdziesz. Mnie natomiast interesuje opcja, oferowana przez jedną ze stacji. Badania o zgodności z VAT, to jest usługa uboczna, podłączona do jakiegoś systemu? czy gość załatwia sprawę na "piechotę" w urzędzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do badania z napedem na cztery koła nierozłącznym, to są stacje które maja rolki do sprawdzania 4wd (kazde koło osobno), albo poprostu są podkladki z rolkami pod nie badaną os. Jednak kazda stacja ma obowiazek posiadać tzw opóźnieniomierz. Pomiaru skuteczności hamulców dokonuje sie na suchym i równym odcinku drogi lub placu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie natomiast interesuje opcja, oferowana przez jedną ze stacji. Badania o zgodności z VAT, to jest usługa uboczna, podłączona do jakiegoś systemu? czy gość załatwia sprawę na "piechotę" w urzędzie.

 

To jest dodatkowe badanie tzw VAT, PIT, CIT i dokonuje się go tylko na okręgowej stacji kontroli pojazdu. Z wydrukiem idzie się do WK i dokonuja odpowiedniej adnotacji w DR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.