Skocz do zawartości

PCC-3 i przerejestrowanie auta


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam nadzieję, że trafiłem do dobrego działu :). Z racji tego, że jestem laik w temacie, prosiłbym Was, doświadczonych już w tematach kolegów/koleżanki, o wyjaśnienie mi pewnych rzeczy dotyczącej płatności PCC-3 i przerejestrowania samochodu. Otóż kupiłem ostatnio samochód, ale właścicielem (tak samo jak to jest na umowie) będzie mój tata. Ja chciałbym być współwłaścicielem (nie ma tego na umowie k-s). Samochód nie jest jeszcze przerejestrowany, ale mija termin opłacenia podatku PCC-3. I tutaj zaczynają się moje pytania.


Czy jeżeli na umowie k-s kupującym jest tylko mój tata, a ja przy przerejestrowaniu będę chciał być dodany jako współwłaściciel (o ile to możliwe, skoro nie ma mnie na umowie?) to czy wypełniać dodatkowo PCC-3A?


Czy będę mógł sam przerejestrować samochód i dodać siebie jako współwłaściciela po napisaniu przez tatę upoważnienia dla mojej osoby?


Dzięki z góry za odpowiedzi :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Musicie dokonać jakiejś czynności rozporządzającej.

Darowizna lub sprzedaż udziału we własności samochodu.

Najprościej niech ojciec opłaci pcc na siebie.

W kolejnej dacie niech podaruje udział i dopiero idźcie zarejestrować.

Od darowizny nie ma podatku, ale trzeba zgłosić ją do US w ciągu 6 miesięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.