Skocz do zawartości

Alkomat Jaki kupić ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam jak wiadomo każdy z nas lubi czasem wypić :norty: I potem strach jechać gdzieś na drugi dzień :mad2: Dlatego chce kupić alkomat. I nie mam zielonego pojęcia jaki wybrać, bo cenny są różne wahają się od 10zł do 500zł. Zależy mi na dobrym alkomacie, aby nie oszukiwał, bo nie chce nie trzeźwy wsiąść za kółko :nienie: :nienie: Jaki według was wybrać alkomat aby był stosunkowo tani jak i skuteczny no i wytrwały??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 65
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze
Napewno taki ktory mozna kalibrowac. Musisz to robic co prawda co dwa lata sle sa dokladniejsze i masz pewnosc ze za 3lata dalej pokazuje jak powinien. Ostatnio rozmawialem ze sprzedawca w sklepie elek. o alkomacie za 200zl. Nazwy teraz nie pamietam ale mowil ze bardzo dobry ale trzeba nim robic przynajmniej 3-4 pomiarow i wyciagnac srednia i mosisz to robic w kazdym alkomacie ktore sa na wolnym rynku bo nie sa tak pewne jak te polizyjne. Poszukam testow to jeszcze linka Ci podesle. Na zdrowie :mrgreen:

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Znalazlem bardzo fajna strone. Alkomaty sa w katalogach klasyfikujacych ich dokladnosc. 0 to takie ktorych wyniki uznaje sad 1+ to takie jak uzywa polizja w niemczech a 1 to prawie takie jak polizyjne z toleranzja 0.05 wiec wystarczajaco do wyboru :mrgreen:

 

http://www.alkomat.net/alkotester-ace-klassen.11501.0.html

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ceny sa wysokie ale to tak orientacyjnie bo ladnie opisane jaką dokladnosc mają. Mysle ze dokladnosc do 0,1 promila to minimum zeby wiedziec po ciezkim wieczorze czy mozna juz samochód ruszyc. 0,2 to juz sporo np. zrobisz pomiar, pokaze 0,3 a masz naprawde 0,5 :shock: i :police: U mnie to pół biedy bo moge z 0,5 jezdzic ale w polsce to po malej libacji juz sie boje i tez wlasni szukam bo co rano na komisariat latac mi sie nie usmiecha :D

 

Ten jest ciekawy bardzo dokladny za 400 zł

http://www.alkomat.net/alkoholtester-ace-alcoscent-da-7100-25-mundstuecke.2691123.html

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też porównywałem z rzeczywistym alkomatem i wyniki mają się nijak do rzeczywistości, nawet przy wypiciu takiej samej ilości alkoholu, w różnych dniach zawartość się różni.

 

Na pozostałości alkoholu w organizmie naprawdę ma wiele czynników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Dobrze żeby pokazywał z dokładnością do setnych (0,00).

Tez tak uwazam, przezornosci nigdy nie za wiele. Stowka wiecej moze sie szybko zwrocic w postaci prawka w portwelu :D

 

Ja tez staram sie nie jezdzic na drugi dzien ale czasami trzeba.

Nie pije czesto ( i zazwyczaj nieduzo) ale ostatno z kumplem wypilismy po 0,7 z sokiem od 20:00 do 4:00 rano walczylismy z tym. Drzemka do 11:00 i o 16:00 mielismy z zona wracac. Zle sie czula wiec postanowilem zrobic wizyte na komisarjacie i dmuchnac zeby sprawdzic czy mieszcze sie w granicy 0,5 promila (z ta iloscia i tak bym nie pojechal). Siedzac tam zdawalo mi sie że jeszcze ladnie alkochol ze mnie paruje i bedzie wiecej. Po dmuchnieciu wyszlo

0,00 promila.

 

Gdybym mial alkomat zaoszczedzil bym 1h mojego cennego wolnego czasu :mrgreen: ale wlasnie tylko taki ktorego moge byc pewny i tu juz nie chodzi tylko o prawko. Alkochol + zmeczenie to niedobra mieszanka a kazdy inaczej przyswaja alkochol i kazdy dzien jest inny wiec tabela to tylko mala pomoc. Wzgledej niej powinienem miec o 16:00 1,17 promila.

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
A gdzie sie kalibruje te alkomaty i ile to kosztuje?

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
No to tez dodatkowy wydatek jak trzeba to co rok robic :/ Coraz drozsze to sie wydaje patrzac na to ze bedzie tylko sporadycznie uzywany. Kupujac nawet tanie uzadzenie z czasem robi sie drogie :shock:

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Slyszalem juz o nim w Radiu.

W jego stanie to nawet alkomat niepotrzebny a balonik to na czesci pierwsze by sie rozlozyl :) mozna by duzo pisac na temat jazdy pod wplywem... ja po prostu takich ludzi nie rozumiem.

 

Co do tych 10 lat o napasc na funkcjonariusza 15 lat za zabicie pieciu osob. Gdzie tu sprawiedliwosc?

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Zalecana kalibracja alkomatu co 200 - 300 testów lub co 6 - 12 miesięcy

Dokładność wyniku: +/- 0.01‰ (setne części)

 

 

Alkomat AL 6000 Professional cena 259.00 PLN

Alkomat AL 7000 cena 259.00 PLN

Alkomat DA 7000 cena 249.00 PLN

 

Każdy alkomat musi być co pewien czas lub co pewną ilość pomiarów kalibrowany. Nawet alkomaty policyjne muszą być co pewien czas kalibrowane, aby zachować wiarygodność pomiarów.

 

Kalibracja alkomatu jest wymagana do poprawnej pracy sensora. W zależności od zastosowanego sensora oraz sposobu użytkowania alkomatów inny jest okres pomiędzy kolejnymi kalibracjami:

 

sensor półprzewodnikowy - najtańsze alkomaty - zazwyczaj co 30-50 pomiarów

sensor półprzewodnikowy - alkomaty średniej i wyższej klasy wymagają kalibracji zazwyczaj co 200-300 pomiarów

sensor elektrochemiczny - alkomaty średniej i wyższej klasy kalibruje się przeważnie co 500 pomiarów

sensor elektrochemiczny - alkomaty półprofesjonalne kalibruje się przeważnie co 800 pomiarów

sensor elektrochemiczny - alkomaty profesjonalne - wymagają odnowienia homologacji i kalibracji co 6 miesięcy.

 

Zdarzają się sytuacje, kiedy sensor jest mocno zużyty i serwis zaleca wymianę. Jeśli zajdzie potrzeba wymiany sensora, zostaniesz o tym powiadomiony telefonicznie i wspólnie ustalimy dalszy plan działania.

http://alkopartner.pl/kalibracja-alkomatow/kalibracja-alkomatu

 

 

Tz. Im tanszy alkomat tym wiekszy wydatek na kalibracje. Kupujac alkomat z sensorem elektrochemicznym kalibrujemy go co 500 a z sensorem polprzewodnikowym co 200/300 uzyc wiec te co wypisalem u goru sa atrakcyjne w cenie, bardzo dokladne (do 0,01‰) i ich kalibracja przy zadkim uzyciu nie bedzie kosztowala nas foryuny :cool2:

 

Warte przeczytania:

http://m.auto-swiat.pl/1-test-alkomatow-alkomatowy-zawrot-glowy-100

 

http://m.auto-swiat.pl/1-kiedy-alkomat-sie-myli

 

http://ilewekrwi.pl/kalibracja-alkomatu-kiedy

 

http://www.alkomatamii.pl

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że macie straszne dylematy. Mnie to alkomat by się przydał wyłącznie do zmierzenia ile udało mi się osiągnąć podczas picia. Przed jazdą nie mam takich dylematów bo po prostu jak wiem, że będę prowadził to nie piję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Widzę, że macie straszne dylematy. Mnie to alkomat by się przydał wyłącznie do zmierzenia ile udało mi się osiągnąć podczas picia. Przed jazdą nie mam takich dylematów bo po prostu jak wiem, że będę prowadził to nie piję.

Chyba kazdy jak wie to nie pije. Ale jak jednak bys chcial gdzies pojechac bo np. jest ladna pogoda i okazja jechania nad wode to caly dzien zmarnowany bo nie wiesz czy juz mozesz.

A alkomat dla mnie nie jest nazedziem ktory bede uzywac do robienia konkursow kto jest bardziej pijany.

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Dla mnie też alkomat ewentualnie służyłby sprawdzeniu, w jakim jestem stanie następnego dnia. Szczerze mówiąc - zastanawiam się nad kupnem takiej awaryjnej jednorazówki - wiadomo Wam coś w temacie ich skuteczności?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Dp 0,2 promila dokladnosc, wiec jak sie usynik nie zabarwi to i nawet 0,4 mozesz miec wiec tak nie za bardzo dokladne ale lepsze jak nic.

Dmuchnac i jeszcze min. 2h poczekac jak sie nie zabarwil

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Dla mnie też alkomat ewentualnie służyłby sprawdzeniu, w jakim jestem stanie następnego dnia. Szczerze mówiąc - zastanawiam się nad kupnem takiej awaryjnej jednorazówki - wiadomo Wam coś w temacie ich skuteczności?

 

 

Interesowałem się trochę takimi alkotestami.

Moim zdaniem jednak szkoda czasu na zabawy z czymś takim.

Na instrukcji (barwnikowego) jest informacja, że jeśli czynnik się zabarwi, to w wydychanym powietrzu na pewno jest alkohol, natomiast jeśli się nie zabarwi, nie ma 100% pewności, że alkoholu już nie ma :duh:

 

Konkludując, czy się zabarwi czy też nie, w wydychanym powietrzu może być alkohol.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

No to z tego co piszesz mozna go sobie wsadzic w ... i pierdnac :mrgreen:

Ciekawe po co zrobili we Francji obowiazkowe posiadanie takich dwoch testerow? Kierowcy pojada w dobrej wierze a tu pan policjan wyciagnie i pokaze zonka

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.