Skocz do zawartości

Alkomat Jaki kupić ?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

W sobotę byłem na urodzinach. Wypiłem dwa piwka i dwa drinki do 21:00

Żona miała wracać ale nie chciała a że komisariat był blisko to sobie mysle że podskoczy i dmuchane. Na pewno mam mniej jak 0,5 (była 3 rano )

Pani na komisariacie strasznie się oburzyła i mam po prostu zostawić samochód :mad2:

 

Trochę jej nie rozumiem. Człowiek odpowiedzialny, nie chce ryzykować a oni się na ciebie wypinaja. .. Motto policji w Monachium to " Polizei, dein freund und Helfer" czyli twój przyjaciel i pomocnik. Jak narazie jeszcze nigdy tego nie doznałem a raczej prawie nigdy :duh:

 

Teraz się przekonałem że alkomat musi być bo nie wiadomo co wypadnie a trzeba być mobilnym.

Oczywiście tego wieczoru już nie pojechalem. O 4:00;ruszyło metro.

 

Ps. Muszę się jeszcze zorientować ale kupię chyba ten który wcześniej wkleiłem link, ma wymienny sensor co jest praktyczne ponieważ nie trzeba go wysyłać do kalibracji Myślę że koszty byłyby też mniejszy

 AL 6000 Professional

Dokładność do 0,1 promila

https://www.amazon.de/Alkoholtester-ACE-AL6000-Professional-Wechselsensor/dp/B005FVJZP0

 

Lub ten

Dokładność do 0,05%°

https://www.amazon.de/dp/B003Z2C350/?tag=glv-21&ascsubtag=31eda381da731ecc1d853456717fba48

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 65
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Sam uzywam alkomatu za 200 zl od Sentecha. Czujnik polprzewodnikowy. Wyniki pokrywaja sie z alkomatami policyjnymi, jak jest mozliwosc to zawsze sobie robie test swoim i policyjnym. Trzeba jednak pamietac ze przy tym typie czujnika przed pomiarem nie nalezy pic alkoholu przez 20-30 min. A uzycie podczas imprezy po kielichu moze spowodowac spalenie czujnika. Kalibracja kosztowala mnie chyba 60 zl z przesylka. Dostalem raport ze alkomat zawyzal wyniki jednak przy 0 pokazywal dobrze. Raz w roku moge zainwestowac te 60 zl.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dla mnie jeśli ktoś tak często " ładuje" że aż musi mieć alkomat to powinien się zastanowić czy nie trzeba się udać do specjalisty. Bo jeśli taka niepewna sytuacja przytrafia się raz, albo dwa w roku to chyba i tak lepiej i taniej wychodzi przed jazdą zrobić sobie spacer na najbliższy komisariat żeby dmuchnąć

 

Agresywnie wydrapane zardzewiałym gwoździem w Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
To jedz pod domek na mazury i zrób spacer 25km do komisariatu, nawet dmuchać już nie będziesz musiał bo i na piechotę wrócić trzeba :mrgreen:

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
Kolego to jest temat o alkomatach a nie pic i jechac czy jechac i pic :nienie:

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Myślicie, że kupienie komuś alkomatu na prezent to dobry pomysł??

Ja teściowi kupiłem Rok temu , i ani razu go nie użył , a wali w dzień w dzień 4-paka , stwierdzając że to dla konserwacji :roll: :shock: :shock:

Reflektory Samochodowe-SpawaniePlastików
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

takim alkomatom ze stacji jakoś nie ufam.

Ja również mam alkohita. Dokładnie X60. Fajna sprawa bo można korzystać bez problemu w kilka osób. Więc nawet można zabrać na imprezę i sprawdzić kto ile ma (oczywiście nie od razu po wypiciu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Zauważyliście, że każdy temat o alkomatach prędzej czy później zamienia się w dyskusje o piciu w ogóle? I o tym, zęby nikomu nie nabijać kabzy i zawsze siępojawia pełno ludzi moralizujacych, a prawda jest taka, że zakup alkomatu to wyraz odpowiedzialności jest. Moim zdaniem, wracając do tematu, alkomat alkohit (na przykład któryś z tych: Link usunięty przez moderatora ma fajny stosunek ceny do jakości, do tego jest szansa, że się nie rozreguluje po trzech dmuchnięciach. Wiadomo, że najlepiej kupić alkomat policyjny, ale nie zawsze się da.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

ewentualnie z braku laku jak nie mamy przy sobie jednorazówki albo normalnego alkomatu no to pozostaje ten online xd choć wiadomo, że odbiega to od ideału i bardzo poprawnego wyniku to i tak warto sprobować XXX i orientacyjnie się dowiedzieć co jest z nami.

ale jak już kupować to polecałbym alcovisor f-50, 4 stówki a jest całkiem dokladny i trzyma już długo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Według mnie nie trzeba celować w taki za 500 zł, bez przesady :P Oczywiście te ze kilkadziesiąt czy sto złotych to bym odpuścił. No ale dać na alkomat jakieś 250 zł to już chyba wystarczy, żeby był porządny :) Tak czy siak mam zasadę, że jak piję, to na drugi dzień w ogóle nie jadę. Nawet jeżeli alkomat mi pokazuje 0 to ja i tak czuję się zmęczony, nie będę ryzykować swoim rozkojarzeniem jakiejś stłuczki czy wypadku. I miałem podobną sytuację jak ktoś, kto pisał na początku wątku - piłem do późnej nocy i potem jakoś po południu wstąpiłem na komisariat, dmuchnąłem, miałem zero. Byłem niemal pewny, że coś mi pokaże, bo czułem się jeszcze mocno wczorajszy. Ale to pewnie właśnie przez zmęczenie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.