• Reklama

Uwaga! Nowy sposób kradzieży "Na KARTKĘ" !!! Przeczytaj !!!!

bezpieczna jazda po drogach publicznych, kultura na drodze, zapobieganie wypadkom, pierwsza pomoc medyczna, porady dla początkujących jak jeździć tylno-napędowcem, itp.

Moderator: speed1211

Uwaga! Nowy sposób kradzieży "Na KARTKĘ" !!! Przeczytaj !!!!

Postprzez Loona Thic » 03 Lut 2012 03:14

Uwaga! Nowy sposób kradzieży "Na KARTKĘ" !!! Przeczytaj koniecznie !!

Uwaga! Nowy sposób kradzieży na KARTKĘ!

Zło dzieje samochodów wymyślili nową metodę kradzieży. Uważaj, bo bardzo łatwo możesz paść ich ofiarą. Jeśli zobaczysz przyczepioną na tylnej szybie kartkę, pod żadnym pozorem nie wysiadaj z auta i nie próbuj jej odczepić.
Przed nowym sposobem złodziei samochodowych mieszkańcy naszego regionu ostrzegają się e-mailowo i na portalach społecznościowych.

"Uważajcie na papiery przyklejone do tylnej szyby auta - czytamy w jednym z ostrzeżeń rozsyłanych drogą e-mailową. - Parkujesz przodem. Wracasz do samochodu, odpalasz, zaczynasz cofać, aby wyjechać z miejsca parkingowego, patrzysz do tyłu i widzisz kartkę na szybie przysłaniającą widok.

Zatrzymujesz się i wysiadasz, żeby ją usunąć. Gdy zbliżasz się do tyłu samochodu,zło dziej dzieje wyskakuje znikąd, wsiada do auta i odjeżdża praktycznie cię potrącając. Dodatkowo, moje panie, założę się że wasze torebki są w samochodzie i odjeżdżają razem z samochodem. A więc tracicie samochód, pieniądze, dokumenty z adresem domowym, no i pewnie klucze do domu. (...) Jeśli zobaczycie kartkę na tylnej szybie cofając na parkingu, nie zatrzymujcie się, zdejmijcie ją po powrocie do domu."

Zło dzieje szczególnie upatrzyli sobie publiczne parkingi i okolice dużych centrów handlowych. Póki co, na policję nie wpłynęły jeszcze oficjalne zgłoszenia w tej sprawie. Jednak policjanci ostrzegają kierowców przed zło dziejami samochodów.

- Aby uniknąć przykrych niespodzianek, trzeba zachować ostrożność - podkreśla asp. Radosław Gwis z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi. - Jeżeli nie ma możliwości pozostawienia samochodu na parkingu strzeżonym, to do jego zaparkowania należy wybierać miejsca bardzo dobrze widoczne dla otoczenia i uczęszczane. Natomiast w nocy - dobrze oświetlone i w pobliżu okien domów mieszkalnych.

Asp. Gwis radzi, aby parkując samochód nawet na krótką chwilę, sprawdzić czy wszystkie okna są domknięte, a pokrywa bagażnika zatrzaśnięta. Zło dzieje wykorzystują każdą okazję.

- Trzeba również włączyć alarm oraz inne posiadane zabezpieczenia. Bagaże takie jak torby, plecaki, nesesery i inne rzeczy powinny być w schowkach lub bagażniku, pozostawienie ich na widoku będzie zachętą dla złodziei. Rzeczy tych nie powinniśmy też chować do bagażnika dopiero w miejscu zaparkowania - zaznacza asp. Gwis.

- Nie pozostawiajmy nawet na chwilę samochodu z kluczykami w stacyjce, nigdy nie pozostawiamy samochodu z pracującym silnikiem, gdyż możemy być obserwowani przez złodziei. Nie powinniśmy zatrzymywać się w miejscach nieoświetlonych, zalesionych czy na pustkowiu. Nie wolno też pozostawiać auta na postoju bez nadzoru szczególnie, gdy bagaż widoczny jest przez jego szyby.


źródło: http://www.dzienniklodzki.pl/artykul/499727,uwaga-zlodzieje-maja-nowy-sposob-na-kradziez-auta,id,t.html?cookie=1#czytaj_dalej
Image
Image
Bardzo Miłe Wrażenia
Awatar użytkownika
Loona Thic
 
 
 
Posty: 3361
Dołączenie: 25 Lut 2010 14:19
Miejscowość: śląsk
Moje BMW: >> 61 odcieni GRAYa <<
viewtopic.php?f=155&t=324507

Re: Uwaga! Nowy sposób kradzieży "Na KARTKĘ" !!! Przeczytaj

Postprzez adalbert » 03 Lut 2012 20:36

Ten temat był dzisiaj w TV.
adalbert
 
 
 
Posty: 7526
Dołączenie: 04 Gru 2006 22:33
Miejscowość: Warszawa Luzern Zurich
Moje BMW: nie powiem

Re: Uwaga! Nowy sposób kradzieży "Na KARTKĘ" !!! Przeczytaj

Postprzez opa_pl » 11 Maj 2012 18:47

Kopara opada, czego ci złodzieje nie wymyślą...
opa_pl
 
 
 
Posty: 599
Dołączenie: 04 Sty 2011 23:06
Miejscowość: Gubin/Wrocław
Moje BMW: e39 530dA 02r. ;)

Re: Uwaga! Nowy sposób kradzieży "Na KARTKĘ" !!! Przeczytaj

Postprzez ciekawybmw » 10 Lip 2013 11:56

Jakiś mądry Tadziu wpadł na dobry pomysł, wiadomo że każdy instynktownie tak samo zareaguje,dobrze wiedzieć o tych kartkach :cool2:
ciekawybmw
 
 
 
Posty: 48
Dołączenie: 24 Paź 2011 10:06
Miejscowość: Oleśnica
Moje BMW: BMW 5 3.0 TDI

Re: Uwaga! Nowy sposób kradzieży "Na KARTKĘ" !!! Przeczytaj

Postprzez Keczler » 11 Lip 2013 06:11

Kiedyś słyszałem, że była też moda na przyczepianie pustych puszek z tyłu i po ruszeniu, przez tarcie o nawierzchnię, wywoływało to straszny hałas. Więc ludzie wysiadali sprawdzić co się stało no i wtedy złodziej miał drogę wolną.
Awatar użytkownika
Keczler
 
 
 
Posty: 177
Dołączenie: 31 Maj 2012 10:07
Miejscowość: Łódź
Moje BMW: e90 330d 2011 LCI


Powróć do Bezpieczeństwo w ruchu drogowym, techniki bezpiecznej jazdy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości