Skocz do zawartości

Przestroga dla "pewnych siebie" kierowców


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
mocne, ale czy ktoś po obejrzeniu takiego filmu pare dni później w ogóle o nim pamięta?

Ja nie.

pamięta.

 

szczerze wątpię :P

Ja nie pamiętam a śledzę ten post od początku jego istnienia - z czystej ciekawości nie otwierałem linku z video od moemntu ukazania się go na forum.

Domyślam się, że jest coś z wypadkiem, myśleniem za kierownicą i wyobraźnią + bezmyślność, nazwę to, chwili.

 

Czasami jak jadę z rodziną SPECJALNIE staram się przypomnieć sobie takie filmy, aby - w zasadzie sam nie wiem po co. Ja wiem, że muszę jechać bezpiecznie, bo mam rodzinę i staram się tak jeździć. A czy kierowca, który olewa bezpieczeństwo będzie myślał o takim filmiku podczas jazdy? Wątpię. Ja staram się jeździć bezpiecznie i robię to bez tych filmików. \

Ale "one" powinny być! Może dzięki nim jeden z iluś tam się opamięta...

 

To film dla każdego z nas ... tak jezdzisz jakim jestes człowiekiem ...

Prawdopodobnie, ale są wyjątki od normy. Zarówno w tą dobrą stronę, jak i tą złą.

 

Do czego dążę? Jeśli ktoś jeździ jak bezmózg, to mało prawdopodobne, że zwróci na to uwagę. Prędzej kierowca myślący z tendencją do "wariacji" rozważ kwestię. I tak jak wspomniałem, może chociaż ktoś się dzięki nim opamięta. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Film daje do myślenia... Prawdopodobnie większość z nas myśli sobie ,,mnie to nie dotyczy``. Jestem absolutnie za takimi filmami, faktycznie może ktoś kiedyś go obejrzeć i się nawrócić. Pamiętajmy jednak, że wypadki to nie tylko wina wariatów na drogach. Często wypadki są powodowane zmęczeniem czy zwykłą nieostrożnością spowodowaną rutynową jazdą. Zawsze jednak jest wspólny mianownik - głupota, no bo tylko głupiec wsiada za kierownicę po nieprzespanej nocy czy po alkoholu, tylko głupiec jeździ na łysych, zużytych oponach czy z niesprawnymi hamulcami.

Myślę, że wielu wypadków można uniknąć poprzez właśnie ,,zwiększanie ludzkiej świadomości``. Tak jak wcześniej napisałem, pewnie większość z nas myśli ,,mnie to nie dotyczy`` jednak postarajmy się przypomnieć sobie, ile razy byliśmy o centymetry i sekundy od tragedii. ,,Głupiec'' jest w każdym z nas, nie da się zaprzeczyć. Przede wszystkim musimy zacząć od siebie. Potem zacząć uczyć innych. No i zawsze i wszędzie warto propagować bezpieczną jazdę. Warto sprawdzać stan techniczny auta, posiadać sprawną gaśnicę czy apteczkę. Bo pewnie myślimy sobie ,,a po co mi to skoro i tak się nie przyda``. Prawda - prawdopodobnie się nie przyda, ale mimo wszystko wolałbym nie doświadczyć sytuacji, w której potrzebna byłaby mi gaśnica a okazałoby się że moja nie działa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ale co daje taki filmik w sieci??? Osobiście byłbym za tym by one leciały po kilka razy dziennie, jednoczeeśnie na kilku kanałach. Wtedy może rzeczywiście jakiś odzew bedzie. A tam gdzie czarne punkty to zdjęcia i to bardzo drastyczne... Po za tym pewny kierowca, to tez nie zawsze znaczy brawura, po to co innego. Każxdy możę być dobry kierowcą, nawet rajdowcem i zginąć z winy innego debila, co po dwóch piwa uwaza ze może smigać. Niech są te filmy, ale publicznie, publicznie a nie gdzieś ta mna forach czy w necie, niech są wywiad z pijakami co zostali inwalidami, lub młodym kierowcą zo za brawurę zabił swoich dwóch kolegów i niech powie jak to teraz jest siedzić na wózku i myśleć o tym że jak by jechał 20km mniej to by żyli wszyscy....

 

PZDR>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
To powinni puszczać na pierwszym spotkaniu na kursie prawa jazdy , mocne i nie chcę tego już drugi raz oglądać, oby mnie to nigdy nie spotkało! Jak ,później żyć ze świadomością ,że zabiłeś niewinną osobę nie mówiąc już o dziecku !!!!!

http://img831.imageshack.us/img831/5108/c266261948.jpg

http://forum-lines.ru/rez/ab230811.gif

To JA HA HA HA u cioci na imieninach

http://www.youtube.com/watch?v=i2IxI38tfYA

Moja ŻABKA http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=156&t=212074

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 4 miesiące temu...
  • 3 lata później...
To powinni puszczać na pierwszym spotkaniu na kursie prawa jazdy , mocne i nie chcę tego już drugi raz oglądać, oby mnie to nigdy nie spotkało! Jak ,później żyć ze świadomością ,że zabiłeś niewinną osobę nie mówiąc już o dziecku !!!!!

 

+1

Teraz czesto dopiera strata bliskiego lub zabicie drugiego docieraja do swiadomosci ludzi. Co roku mamy 2 x world trade center w polsce... a kazda nastepna wladza przechodzi z tym do porzadku dziennego.

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
Tez mam tendencję do eliminowania luzu pod pedałem gazu :D ale jadąc w trasę z rodzinka tez oglądam takie filmiki na necie i szczerze mówiąc dużo pomaga przynajmniej na mnie. Powinni to w tv puszczać zamiast reklam. Pozdrawiam i szerokiej drogi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Na ustach pewnych siebie pojawia się uśmiech politowania, gdy widzą takie filmiki.

 

Wypadki to nie dla nich, przecież umiejętności są, fura ma 5 gwiazdek w testach zderzeniowych więc można walić w drzewo przy 150 km/h (taki żarcik mały - ale są tacy, którzy naprawdę NIE ROZUMIEJĄ, że te gwiazdki są dla testów

przy prędkościach 56-65 km/h).

 

PS Kilka lat temu czytałem raporty koronerów z wypadków samochodowych - wiecie co zabija od 80 km/h? Pasy.

Od 80 km/h człowiek ma już taką prędkość, że wpadając w pasy łamie sobie żebra, które następnie przebijają organy wewnętrzne (w tym serce), a dolny pas rozcina skórę brzucha i jelita.

Oczywiście można odpiąć pasy, ale wtedy życzę powodzenia w lądowaniu na kierownicy. ; )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
Nie wiem, czy wszyscy widzieli ostatnią akcję społeczną polegająca na rozmowach kierowców i pasażerów. Wzajemnie wyrzucają swoje żale dotyczące zachowywania się na drodze. Fajna inicjatywa, bo obie strony mogą się od siebie wiele nauczyć, a poza tym każdy kierowca jest czasami pieszym. Niezależnie od tego, czym poruszamy sięw ruchu drogowym, trzeba mieć baczenie na innych kierowców i stosować zasadę "ograniczonego zaufania"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ja osobiście nie zapomnę mojego starego znajomego, który gdy nie miał prawa jazdy był ogromnie przewrażliwiony na auta jeżdżące choćby troszkę agresywniej.

Gdy widział, że ktoś szybciej ruszył, to od razu zaczął paplać, że gościu pewnie za chwilę spowoduje zderzenie czołowe z autem, w którym będą rodzice z trójką dzieci.

 

A później gdy zrobił prawo jazdy (w dość późnym wieku, miał wtedy około 26 lat) miałem przyjemność się z nim przejechać i... szok, jeździł strasznie agresywnie.

 

Na koniec wisienka na torcie - po ok. 6 miesiącach przyjechał do mnie z prośbą, abym wziął na siebie jeden mandat, bo wyczerpał limit punktów i straciłby prawo jazdy. ; )

 

Także Panowie, nie wszystkie święte krowy są święte. Czym głośniej ktoś krzyczy i się burzy, tym większa menda może być. ; )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.