Skocz do zawartości

Czyszczenie tapicerki


Rekomendowane odpowiedzi

Czym bezpiecznie i dobrze wyczyścić tapicerkę, co polecacie? Mam na myśli tu nie tylko fotele ale także podsufitkę (na jasnym już widać brud) i to o nią się najbardziej martwię - że zacznie się odklejać jak ją zwyczajnie wypiorę na mokro. Jakie macie z tym doświadczenia?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na podsufitke najlepsze jest szare mydlo, ciepla woda i miekka szmatka, nie ma nic lepszego, robia tak na wszystkich profesjonalnych myjniach, wogole sam nie na jednym aucie probowalem

 

co do tapicerki, to najlepiej zakupic jakis srodek specjalny do czyszcenia tego, ale zeby byl efekt to koniecznie trzeba zebrac z tapicerki karcherem wode(z sufitu sie nie sciaga)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na podsufitke najlepsze jest szare mydlo, ciepla woda i miekka szmatka, nie ma nic lepszego, robia tak na wszystkich profesjonalnych myjniach, wogole sam nie na jednym aucie probowalem

 

co do tapicerki, to najlepiej zakupic jakis srodek specjalny do czyszcenia tego, ale zeby byl efekt to koniecznie trzeba zebrac z tapicerki karcherem wode(z sufitu sie nie sciaga)

 

Życze powodzenia z myciem podsufitki wodą i szarym mydłem - a potem z walczeniem przy podklejaniu jak się ona oderwie.

Przypominam że w E36 podklejona jest do gąbki, która z czasem się starzeje i kruszeje.

 

Najlepszym rozwiązaniem na pranie tapicerki jest aktywna piana.

 

 

 

Pzdr,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety kolego, ale absolutnie nie masz racji, dosc dlugo kiedys pracowalem na myjni, a ponadto wiem jak na myjniach robia to w dniu dzisiejszym, sam pralem w swoim e36 niegdys podsufitke(i to nie raz) bez zadnych problemow. szare mydlo to najlepszy sposob na podsufitke, sorry, ale w tym temacie jetsem troche obiegany i bede sie trzymal swojego zdania!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja podsufitówke bo tylko to mam z materiału czyszcze gorąca parą cos w stylu tego co reklamują w tv "H2O" tylko znacznie lepsze "aqua jebo" bez zadnych detergentow wlewam tylko wode, urzadzenie robi pare a ja czyszcze i jest super :D

 

http://www.zepter.com.pl/l/pl/newsletter02-aqua.jebbo/

http://img299.imageshack.us/img299/402/zegaryod9.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie doloncze do tego tematu jamam polskurzane fotele i velur koloru zielonego ostatnio zostal mocno zabrudzony velur czym moge doczyscic te plamy i zabrudzenia?? Prubowalem produkt G7 ale slabo mu to poszlo.

-----------------------------------------------------




F06 640i Xdrive

-----------------------------------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Prac najlepiej waniszem brudpurem lub wezyrem , tak samo skóre i welur tylko skóre dobrze natłuścic po takim zabiegu specjalnym środkiem (np.sonax do skór) i nie przemoczyć .Najpierw dobrze odkużyć samochód potem bierzemy się za podsufitkę i z nią trzeba bardzo ostrożnie żeby nie przemoczyć , gąbka z płynem a potem suchą szmatą wycierać i kolejno siedzenia,drzwi,podłoga. Po wypraniu najważniejsze jest odciągnięcie wody żeby cały ten syf wyciągnąć . Do tego w profesjonalnych myjniach używa się Karcher Puzzi ale wy do tego użyjcie zwykłego odkurzacz którym można odciągnąć wode.Jak odciągniecie wodę to uchylacie szyby odpalacie autko , grzanie na full obieg wewnętrzny i za 3 godziny jak nówka. A co do płynów to nie kombinujcie bo możecie narobić sobie problemu w profesjonalnych myjniach używa się takich środków jak wanisz , wezyr , brudpur , alual , perpesutii , sonax i.t.d. lub nowość http://www.atmo.com.pl/product_117.html trochę czasochłonne !! Jak ktoś jest z Katowic to mogę na miejscu doradzić Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedys kupowalem pasty polerskie firmy HATRIM, i dostalem gratis jakies pol litra, moze wiecej srodka do czyszczenia tapicerek (takiego z pompka jak spryskiwacz do prasowania) powiem szczerze ze bardzo dobry srodek, psikasz pare razy na miejsce ktore chcesz oczyscic i trzesz sucha szmatka, przy tarciu robi sie delikatna pianka i brud odrazu znika i zostaje na szmatce. Po kupnie auta myslalem ze mam szara podsufitke, jak ja odczyscilem tym srodkiem okazalo sie ze jest prawie biala, naprawde polecam, tym bardziej ze jak widzialem kiedys to kosztuje grosze na allegro, ewentualnie poszukaj czy nie ma przedstawicielstwa ta firma w Wawie... Podsufitke i slupki odczyscilem w 30 minut i wygladaja jak nowka sztuka, do tapicerek materialowych bardzo dobry, zero wstresu z rozklejeniem czegokolwiek, nawet jasne plastiki tym odczyscilem, i mam jeszcze polowe... Pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Moderatorzy
a próbowaliście może na podsufitce? Czy materiał nie będzie się odklejał?

 

Ja podsufitkę czyściełem środkiem do podsufitek kupionym w BMW (taki koncentrat do tapicerek) i świetnie się sprawdził - zero zacieków i odbarwień

Pozdrawiam,



Trzastek

BMW Klub Polska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 lat później...
  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.