Skocz do zawartości

Opony FATE zna ktoś?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Czy miał ktoś do czynienia z oponami FATE? Zastanawiałem sie ostatnio nad zakupem tradycyjnie używanych :) opon 215/45/17 - tył 225/45/17. Natknąłem sie jednak na opony FATE w cenie 880zł za komplet!!! Cena powala ale jak to w życiu pewnie coś za coś....Stąd moje pytanie czy ktoś użytkował te opony? Są one podobno produkowane w Argentynie przez Continentala........
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesujace, ale pytanie czy to warte zabawy, sam bym sie cos chetnie na ten temat dowiedzial, bo sie zastanawiam nad 17 na lato...

Nie za niski profil ?

Z dwojga zlego to lepiej wziac nowe niz uzywane tak mi sie wydaje, chyba ze na zasadzie gratis do felg... czy cos w tym stylu.

1 raz slysze ta nazwe i pewnie nie tylko ja, ciekawe czy ktos je mial tutaj :)

 

Edit:

 

Tak zaczalem szukac i znalazlem to:

http://www.testopon.com/pkw_sommerreifen/fate/eximia_ar_620/index.html

 

nie wyglada to za ciekawie z tego co pisza...

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm.oceny wysokie. Tutaj podobne http://www.allegro.pl/item304480296_komplet_opon_letnich_zeetex_225_45_r_17.html Firma Zeetex...Co to jest????

Dlaczego nieciekawie? Skala ocen 1-6 - 1 to ocena najwyższa więc nie jest źle...niemieckiego nie znam więc nie wiem co w komentarzach piszą

Dają dwuletnią gwarancję więc teraz mam dylemat między nimi a używkami tylko z drugiej strony gwarancja nic nie da jak sie na nich zabiję :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba by przy okazji sprawdzic na miescie czy w salonie na czym jezdzi tak popularny ostatnio KIA ceed i Hiundai i30. Jesli konkretną koreanska firme oponiarska akceptuja duze korenskie koncerny samochodowe to mozna sie rozejrzec za oponami 225 ( przy zalozeniu ze koreanskie auta beda jezdzily na koreanskcih oponach, choc sa produkowane w Europie :wink: ).

Na boku opony w kolku beda wpisane 4 cyfry np 2407 tzn ze opona wyprodukowana w 24 tygodniu 2007r ( pierwsze dwie cyfry to tydzien roku, pozostale dwie to rok)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Trzeba by przy okazji sprawdzic na miescie czy w salonie na czym jezdzi tak popularny ostatnio KIA ceed i Hiundai i30. Jesli konkretną koreanska firme oponiarska akceptuja duze korenskie koncerny samochodowe to mozna sie rozejrzec za oponami 225 ( przy zalozeniu ze koreanskie auta beda jezdzily na koreanskcih oponach, choc sa produkowane w Europie :wink: ).

Na boku opony w kolku beda wpisane 4 cyfry np 2407 tzn ze opona wyprodukowana w 24 tygodniu 2007r ( pierwsze dwie cyfry to tydzien roku, pozostale dwie to rok)

Nie wiem, na czym jeździ i30, ale Ceed wyjeżdża z fabryki na Michelinach. A jeżeli masz na myśli opony Hankook to na pewno montowane sa fabrycznie do wielu europejskich aut - np. Ford Mondeo MKII miał fabrycznie montowane Hankooki K105, Vectra ma to samo, a VW Polo i Golf V mają K406.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opony są z 2007 roku i nie wiadomo w jakich warunkach leżały, więc nie wiadomo w jakim stanie jest guma - z reguły takie wyprzedaże są czymś podyktowane, choć oczywiście może być i tak, że były przechowywane jak należy, ale muszą zwolnić miejsce w magazynie nowszym oponom

 

na oponytanio.pl są opony kenda w tych parametrach co podałeś 225/45/17 W i mają bardzo dobrą ocenę wg testopon.com - są w tej samej cenie i raczej są nowsze

beemki to choroba - nieuleczalna, ale za to bardzo przyjemna

miłośnik E30 ... użytkownik E46 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opony są z 2007 roku i nie wiadomo w jakich warunkach leżały, więc nie wiadomo w jakim stanie jest guma - z reguły takie wyprzedaże są czymś podyktowane, choć oczywiście może być i tak, że były przechowywane jak należy, ale muszą zwolnić miejsce w magazynie nowszym oponom

 

na oponytanio.pl są opony kenda w tych parametrach co podałeś 225/45/17 W i mają bardzo dobrą ocenę wg testopon.com - są w tej samej cenie i raczej są nowsze

 

O czym ty mówisz? Chcesz powiedzieć, że opony z 2007 roku są stare i bezwartościowe? Co w takim razie powiesz na opony z 2006 lub nawet 2005 roku? W sprzedaży jest ich mnóstwo! To nie jogurt!

Powszechnie przyjęte jest w branży oponiarskiej uważać opony nie starsze niż 2-3 letnie za PEŁNOWARTOŚCIOWE. Oczywiście poda warunkiem prawidłowego ich przechowywania.

Ale nawet w razie przechowywania nieprawidłowego, opony z 2007 roku raczej nie będą w żaden sposób uszkodzone. Chyba, żeby leżały cały czas w wilgoci albo na słońcu.

Tak naprawdę to podejrzewam, że zdecydowana większość z nas i tak przechowuje opony w sposób niezgodny z zaleceniami, więc takie argumenty uważam za mocno naciągane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezdzilem na oponach tego producenta w Audi 100 opony 185/70R14, przez trzy sezony zjechalem je prawie do slickow :D i co najwazniejsze bez zadnych problemow typu popekane druty, jaja, itp. Wlasciwosci jezdne ok. Moge z czystym sumieniem polecic.
BMW - Like No Other
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O czym ty mówisz? Chcesz powiedzieć, że opony z 2007 roku są stare i bezwartościowe?

chcę raczej powiedzieć, że opony z tego rocznika można kupić taniej - za tę cenę można kupić nowe opony tej klasy

beemki to choroba - nieuleczalna, ale za to bardzo przyjemna

miłośnik E30 ... użytkownik E46 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwłaszcza przez sprzedających :lol:

 

za roczne, nieużywane opony nokian zapłaciłem połowę ceny w sklepie internetowym, więc jeśli ktoś chce je sprzedać za 100%, to uważam to za wyjątkową okazję

 

BTW - nawiązując do jogurtów, to wiem, że Polsce często sprzedaje się różne rzeczy z końcowym terminem ważności jako świeżynki, ale jak człowiek się wysili, to kupi za pół ceny, albo znajdzie świeższy jogurt :wink:

beemki to choroba - nieuleczalna, ale za to bardzo przyjemna

miłośnik E30 ... użytkownik E46 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwłaszcza przez sprzedających :lol:

 

 

To ja Ci powiem, ze w Niemczech byl kiedys proces sadowy, ktory zostal wytoczony przez klienta oponiarzowi o to, ze ten sprzedal mu opony 1,5roczne jako nowe. No i sad uznal, ze opony majace ponizej 24 miesiecy, prawidlowo przechowywane sa nowe. Takze w swietle prawa, przynajmniej w Niemczech, wszystko jest OK.

pozdrowienia

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwłaszcza przez sprzedających :lol:

A także przez producentów, dystrybutorów oraz ekspertów z branży typu eksperci PZMot, rzeczoznawcy, dziennikarze i naukowcy...

 

To ja Ci powiem, ze w Niemczech byl kiedys proces sadowy, ktory zostal wytoczony przez klienta oponiarzowi o to, ze ten sprzedal mu opony 1,5roczne jako nowe. No i sad uznal, ze opony majace ponizej 24 miesiecy, prawidlowo przechowywane sa nowe. Takze w swietle prawa, przynajmniej w Niemczech, wszystko jest OK.

W PL jest o tyle inaczej, ze nie ma na to uregulowań prawnych. Natomiast trzeba przyznać, że w ty,m przypadku sąd, jak rzadko kiedy w takich sprawach, podjął mądrą decyzję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, co to znaczy "fate" po angielsku? Czy to dobra nazwa na opone???

 

A Core Moron lepsza nazwa dla opony? Co o takiej przyzwoitej oponie segmentu ekonomicznego wyprodukowanej w odleglej Polsce moga pomyslec na innych rynkach? Tlumaczenie nazw to chyba malo madre co? A moze Fate w jakims jezyku znaczy "niezwykle przyczepna"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, co to znaczy "fate" po angielsku? Czy to dobra nazwa na opone???

 

A Core Moron lepsza nazwa dla opony? Co o takiej przyzwoitej oponie segmentu ekonomicznego wyprodukowanej w odleglej Polsce moga pomyslec na innych rynkach? Tlumaczenie nazw to chyba malo madre co? A moze Fate w jakims jezyku znaczy "niezwykle przyczepna"?

 

Chlopie, kupuj sobie opony jakie chcesz. Dla mnie mozesz nawet jezdzic na samych felgach. Jezeli nie zrozumiales tego, ze moj post nie byl w 100% na serio, to ... (tu sie powstrzymam od dalszych komentarzy) :lol:

 

A tak na powazne: jezeli firma oponiarska tak nazywa swoje produkty, to chyba cos nie tak jest z jej dzialem marketingu. Gdybys byl producentem klockow i tarcz hamulcowych, nazwalbys sie np. "Smierc na drodze" albo "Smierc na drzewie"? :mrgreen:

pozdrowienia

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak na powazne: jezeli firma oponiarska tak nazywa swoje produkty, to chyba cos nie tak jest z jej dzialem marketingu. Gdybys byl producentem klockow i tarcz hamulcowych, nazwalbys sie np. "Smierc na drodze" albo "Smierc na drzewie"? :mrgreen:

 

Przepraszam za OT, ale nie mogłem się powstrzymać. Ja bym tak pomyślał, tzn. w ten deseń. Swego czasu myślałem założyć firmę i nazwać ją w stylu "Zepsuty komp", lub jakoś tak. :mrgreen: :mrgreen:

 

Do autora: Hmm, jeśli opona jest nowa, na gwarancji, itp. to można zaryzykować. Szczególnie gdy to jest z jakiegoś sklepu, a nie od pojedynczego gościa z alldrogo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 lat później...
  • 3 lata później...

Interesujace, ale pytanie czy to warte zabawy, sam bym sie cos chetnie na ten temat dowiedzial, bo sie zastanawiam nad 17 na lato...

Nie za niski profil https://100001.onl/ https://1921681254.mx/ ?

Z dwojga zlego to lepiej wziac nowe niz uzywane tak mi sie wydaje, chyba ze na zasadzie gratis do felg... czy cos w tym stylu.

1 raz slysze ta nazwe i pewnie nie tylko ja, ciekawe czy ktos je mial tutaj :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.