Skocz do zawartości

Klimatyzacja - nabijanie za 50 PLN


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czytałem kiedyś na forum, że nabić klimę można za 50 PLN

Ostatnio szukałem takiego zakładu,

okazuje się, że:

1 sprawdzenie układu (szczelność - Azotem) kosztuje 50 PLN

2 nabicie klimy Freonem (lub jakąś pochodną) kosztuje od 200 - 300 PLN

 

Rodzaj samochodu nie ma większego znaczenia - w Fordzie KA który ma zawartość freonu ok 650 ml kosztuje tyle samo co Opel Vectra z zawartością 1400 ml...

 

Gdzie są zakłady które nabijają klimę za 50 PLN?? Jakieś namiary (telefony)...

 

Facet w serwisie powiedział mi że niby freon strasznie jest drogi (ponad 3000 za 11 litrów)..

zadzwoniłem do pierwszego znalezionego w internecie dystrybutora freonu i:

R22 kosztuje 134 PLN (Netto)

R134 A (zamiennim R12) kosztuje ok 400 PLN Netto

W butlach po 13,5 litrów

(link http://www.alter.go3.pl/tech_spawalnicza.php?dzial=1&oferta=freon)

 

Czyli facet w warsztacie oszukuje !!!

 

Nie narzekałbym gdyby nie fakt, że nabijanie klimy nie wymaga niczego poza prostym urządzonkiem z 2 zaworami i manometrami i złączkami do instalacji... 1 zbiornikiem ze wskaźnikiem ilości gazu.. i gazem oraz

silniczkiem z pompką (którą robią próżnie)

Całość można kupić za ok 2000 PLN...

Niezły interes - licząc że nabicie kosztuje 200 PLN to inwestycja zwraca się po 10 samochodach nabitych nie tylko freonem ale i w butelkę !!! :twisted:

 

 

Podajcie namiary do tanich warsztatów...

 

Albo sam otworzę sobie warsztat... 8)

 

Marcin 750

Marcin

BMW Klub Polska

F25 X3 2,8iA xDrive

E91 320dA touring

E39 530dA touring

E39 530iA touring

E36 316iA m43 Compact


----------------------------------------

historia - E32 750iA (1992-2004)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 58
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

witam, ja ostatnioo nabijałem i zaplaciłem 200 zł, no niestety tyle se licza bo maja s[przet do nabijania, , pompke do wyciagania rtesztek no i sie znaja na tym :roll: , ty najprawdopodobniej masz 134a juz z olejem, (starsze sprezarki) 134 jest zamiennikiem starego gazu, i mozna go ladowac do tych starych sprezarek ale trzeba olej wymienic na syntetyk

B-artek M-onika W-ojtuś (synek)

Skype: barto75 lub barto551

Moje byłe BMW http://www.bmww.webpark.pl/M5drive.gif Moje też byłe BMW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi sie wydaje że takich zakładów nie ma ja zapłaciłem 244zł za nabicie i sprawdzenie do swojej 750ilz89 ale mam podwójną klimatyzacje do której wchodzi 1650 gazu Jest to już instalacja z tym nowszym gazem bezfreonowa

Nabicie instalacji starego typu jest conajniej raz droższe a najprawdopodobniej taką masz

Ja nabijałem w serwisie Nissana i zapłacił bym 122zł gdyby nie to że klima jest podwujna

Ale za to jaka wydajna

Powodzenia

http://img182.echo.cx/img182/3667/bmwx25qo.jpg

Sprzedaje materiał na podsufitki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi sie wydaje że takich zakładów nie ma ja zapłaciłem 244zł za nabicie i sprawdzenie do swojej 750ilz89 ale mam podwójną klimatyzacje do której wchodzi 1650 gazu Jest to już instalacja z tym nowszym gazem bezfreonowa

Nabicie instalacji starego typu jest conajniej raz droższe a najprawdopodobniej taką masz

Ja nabijałem w serwisie Nissana i zapłacił bym 122zł gdyby nie to że klima jest podwujna

Ale za to jaka wydajna

Powodzenia

 

Miło mi..

Ale co do Twojej podwójnej klimy... to chyba Cię zmartwie... :shock:

"Podwójne" to jest tylko sterowanie... 8)

tzn

Masz 2 regulatory temperatury i 2 czujniki (+ czujnik chłodnego powietrza - wspólny) na każdą ze stron auta...

 

Niestety - sprężarkę parownik skraplacz i chłodnicę masz JEDNĄ !!! :oops:

 

A to że wlatuje 1,6 litra gazu to już sprawa objętości układu i oczywiście wydajności...

 

Co do Nowoczesnego typu Klimy to nie wiem co masz na myśli... R-134A jest zamiennikiem freonu i faktycznie jest nowszy... ale to nie oznacza, że sprężarka z 1989 roku która nie znała w momencie powstania takiego gazu nagle zacznie działać jak ta nowsza z 2000 roku - no chyba, ze to sobie akurat wymieniłeś ..:)

 

A gdybyś nie czytał moich uwag co do cen gazu to nabicie FREONEM R22 R12 jest (albo powinno być) najtańsze.. gdyż tych gazów nikt nie kupuje - bo i nie ma po co... więc są strasznie (w porównaniu do nowszych typów) TANIE...

 

Marcin 750

Marcin

BMW Klub Polska

F25 X3 2,8iA xDrive

E91 320dA touring

E39 530dA touring

E39 530iA touring

E36 316iA m43 Compact


----------------------------------------

historia - E32 750iA (1992-2004)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje auko jest dopiero rok w kraju i najprawdopodobniej jeszcze w Niemczech klima została przerobiona bo tam nie można ponoć stosować już gazu starszego typu

Na przedniejl istwie pod maską jest naklejka która zawiera informacje że do kimy wchodzi już nowszy gaz

 

Zapewniam cie że nabicie instalacji starszym gazem jest zancznie droższe właściwie to o raz droższe

 

Co do podwujnej klimy to miałem na myśli to co napisałeś o podwujnym sterowanu

Nara

http://img182.echo.cx/img182/3667/bmwx25qo.jpg

Sprzedaje materiał na podsufitki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to ja Was oswiece :idea: klime nabija sie takim gazem jaki napisany jest na sprezarce! nie mozna sobie nabic takim czy takim bo jest najtanszy. Zastosowanie gazu innego niz zalecany konczy sie zatarciem sprezarki. Za 50zl....to ja bym z lozka nie wstal a co dopiero wykonal jakas prace i jeszcze dal gaz (ktory przeciez za darmo nie jest)... Ludzie, czy Wy nie myslicie? Macie auta co pala 20/100 paliwa a wierzycie ze ktos nabije klime za 50zl :P :?:

 

200-300zl to normalna cena za nabicie ze sprawdzeniem, o ile caly uklad jest ok... cena zalezy od ilosci gazu, a jak latwo skumac w E32 jest go niemalo bo auto jest niemale :D

 

przy nabijaniu warto doplacic 10-20zl za barwnik UV.

 

pozdrawiam Alexjej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

faktycznie jeśli się zadzwoni to wszędzie odpowiadają że cena za nabicie klimy to 200 - 300 zł. Ja dziś nabijałem klimę w Ząbkach za 150 zł z VATem i fakurą. Mogę podać namiar 022 781 40 04 bo to chyba dobry warsztat. Jeśli jest nieszczelna to biorą 50 zł za sprawdzenie. Jeśli byłyby problemy to można się powołać na Krzyśka z Wypożyczalni bo jak krzykną wyższą cenę to można ztargować.

Pozdr.[/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja korzystalem z wielu zakladow na terenie warszawy i okolic:

1. Petemar - webasto - duzy zaklad, drogi, wiele rzeczy nie robia sami tylko na miescie. nabicie klimy u nich to 200 zl netto - osobiscie odradzam, ze wzgledu na podejscie do klienta, dlugie terminy i ceny.

 

2. klima-car - faceci z mysiadla, niewielki warsztat, ale ogromne doswiadczenie. robia wszystko, bardzo rzetelnie, uprzejmie, srednie terminy oczekiwania na wizyte (2-5 dni), bardzo niskie ceny na naprawe uszkodzonej klimy, nabicie ca 200 zl (+/- 10% w zaleznosci od oblozenia) - polecam szczegolnie do napraw uszkodzen.

 

3. skylark - czlowiek z rembertowa, wiedza, rzetelnosc, wysokie ceny napraw, zawsze trzeba sie umawiac na cene, ale wyjatkowo tanie nabijanie (150zl) i przeglady (spuszczenie gazu, nabicie nowego z olejem, przeglad instalacji - 200 zl) - mimo wszystko polecam, ale co do napraw zawsze sie targujcie.

DIESEL POWER
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie szukam pewnego ,uczciwego zakładu na granicy wielkopolskiego i zach-pom zajmującego sie klimą.KUmpel od lodówek sprawdził że klima jest nieszczelna ale on sie jest w stanie znaleść przecieku i naprawić.Auto na r12 ponoc wlanie r134 a bez przeróbek uszkodzi klime.gaz ten ponoć niedostępny.Czy koszta naprawy warte są zchodu?Za ile uszczelniają klimy?

Mieszkam w Wałczu, 100km do Poznania,Bydgoszczy

BMW 525i od 340 dni---------wcześniej e23, 732i--------- tylko automat!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.

podłącze sie pod temat...

też mam do nabicia klime w e32 750 i mam ten starszy gaz który właśnie podobno jest zakazany i mało dostępny.

tak mi powiedzieli w nord-auto w trujmieście.

mam dodoatkowy kłopot bo cały czas grzeje mi gorąco na szybe!

wymiana elektrozaworków i panelu streującego nic nie dała.

pytanie czy nabicie klimy coś da?!

bo poobno jest jakiś czujnik który nie załączy klimy jak bedzie ciepło gdzieś w obiegu :(

 

woże miją bestią wsela do ślubu i zależy mi że by ta klima chodziła.

wiec 1 pytanie to gdzie można nabić tym starym gazem na pomorzu???

i co z tym ciepłem zrobić co wieje na szybe???

 

bo już mi ręce opadają.

 

P.S.

jak mige dodać fotke do nicku???

i do postów???

 

z góry dzieki za pomoc.

pozdro.

UMIEJĘTNOŚĆ KIEROWANIA TO UMIEJĘTNOŚĆ PODEJMOWANIA SZYBKICH DECYZJI!


MISTRZ POLSKI poleca !!! fachowe porady w zakresie suplementacji, diety oraz treningu.

suplementy i odżywki najlepszych firm !!!

15 lat doświadczeń!!!

polecam sie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie byłoby jakąś grupka kupić takie węże na spółe. Oczywiście grupka ta musiałaby blisko siebie mieszkać. Butle każdy dla siebie kupi i ma ma wiele lat spokoj

B-artek M-onika W-ojtuś (synek)

Skype: barto75 lub barto551

Moje byłe BMW http://www.bmww.webpark.pl/M5drive.gif Moje też byłe BMW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja juz z ta klima sie zamieszalem. nabilem do sprowadzonej e36 r 134, ktora ma naklejke ze chodzi na r12. ale kiedy wlasciwie na zachodzie wycofali r12. moze tylko nie zmienili naklejki??

poza tym podobno tam byly jakies inne zawory do nabijania a kolesie z warsztatu nabili mi bez problemu ten r134.

jeszcze jedno dzwonilem do ASO na wroclawskiej i koles zapewnial mnie ze spoko naladuje stary uklad r134 i bedzie ok ale jeszcze raz przekrecilem do FUSA i ten powiedzial ze jesli stary nabije r134 to padnie mi osuszacz.

juz zglupialem i nie wiem oco chodzi na razie jezdze na tym r134 i chlodzi niezle a mialem prawie pusty uklad i koles z zakladu w ozarowie uzupelnil mi go za 110 zlociszy.

ciekawe kiedy cos padnie. bede krolikiem doswiadczalnym???

Moje bunie:

http://tony.h.dkonto.pl/


Tony-h@o2.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wpadlem to od reki a adres ulica strzykulska numeu nie znam :lol: :lol: :lol:

jadac od W-wy,w Ozarowie na drugich swiatlach w prawo i pierwszy dom po lewej (zaraz za nimi jest serwis Opla Kwietniak). jesli chodzi o samo nabicie to od reki raczej robia.

Koles ktory nabija jezdzi e30 325

Moje bunie:

http://tony.h.dkonto.pl/


Tony-h@o2.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś jak pomagałem znajomemu w przeprowadzce,rozwaliliśmy rurkę od lodówy-duużej i gas poleciał w siną dal :mrgreen: ,potem kumpel wspomniał przy okazjii kolejnej wizyty,że zawołał gościa z ogłoszenia i podjechał,coś tam zespawał i NAPEŁNIŁ PONOWNIE CHŁODZIWEM.ponoć wszystko ze spawaniem łącznie 100 zł kosztowało

 

więc ten sprzęt jakiś kosmiczny chyba nie jest

 

z innej beczki---dzwoniłem do ludzi od klimy,z zapytaniem o dezynfekcję klimatyzacjii,,,,,150 zł sobie zażyczyli

 

pucha antysyfu kosztowała mnie 20 zł,zdeka przybrakło na kanały w podłodze,ale nawet jakbym dokupił 2 i zużył ciót,a resztę zostawił na potem to wyjdą grosze w porównaniu z serwisem

 

satysfakcja duuuuuuuuża ,tymbardziej że teraz mam miły zapach cytryny zamiast mokrej szmaty

 

więc na napełnianiu też pewnie nieżle napełniają ludzi w butlę :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PUCHA ANTYSYFU była z firmy Plak,,,pojemność 500 ml,robią promocję i ponoć----tak jest na puszce 15% GRATIS

 

mam e32,nawaliłem do oporu w miejscu filterka p.p.-nawet 2 razy bo niemogłem zamknąć od razu tego plastyku co w nim jest miecz umocowany,to co zostało psikałem po kolei w nawiewy na twarz,potem kolejne---trochę zabrakło,ale teraz jest miło w aucie

 

przypuszczam,że dokupię kolejną,może 2 na zapas bo cena atrakcyjna jest w stosunku do innych marek

 

pisałem,że ZAPACH CYTRYNOWY(TO CHYBA U MNIE TAPICERKA PO CZYSZCZENIU ZAMYLA WĘCH) :roll2: ---NA PUSZCE PISZE,ŻE MORSKI :mrgreen: TAK CZY INACZEJ ŚWIEŻY :!: :!: :!:

 

do puszki jest wężyk dołączony w zestawie do psikania PIANKĄ w kanałach

 

 

działa na 100% bo ostatnio nawet katar :( mnie brał w aucie-teraz jest :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałem dla pewności dopytać...

ten zapaszek dajesz w kanały od klimy rozumiem???

czy dodać tego po napełnieniu klimy czy pod czas czy jak?

 

a katarek możę kolumbijski przywiało... :norty:

podobno sam odchodzi po czasie :roll2:

 

czekam na infoco do tej bryzy morskiej.

dzieki i pozdro.

UMIEJĘTNOŚĆ KIEROWANIA TO UMIEJĘTNOŚĆ PODEJMOWANIA SZYBKICH DECYZJI!


MISTRZ POLSKI poleca !!! fachowe porady w zakresie suplementacji, diety oraz treningu.

suplementy i odżywki najlepszych firm !!!

15 lat doświadczeń!!!

polecam sie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

max 750 ,a więc tak

 

1.cena z serwisu mnie powaliła

2.w "swoim"warsztacie dla pewności dopytałem co i jak z tym czyszczeniem,że tyle kroją

3.posiedziałem na allegro w motoryzacjii na środkach od klimy(ceny od 17 - 76 za opakowanie+cena wysyłki)

4.ci z allegro w opisie użycia piszą,że się dozuje preparat :

a.w miejsce filterka przeciw pyłkowego

b.w kanały wentylacyjne

c.w parownik klimatyzacji :?: -tego nie rozgryzłem co to jest i gdzie-JAK KTOŚ WIE GDZIE W E32 TO POPROSZE O INFO

 

u siebie psikałem wpierw w miejsce od filterka"pod sam sufit tej komory",potem włanczasz nawiew na średni poziom na minutę

...oraz w kanały nawiewów-czekasz 5-6 min i włanczasz na najmniejszą moc nawiew na 30 sek

 

ten plak jest w piance-coś jak montażowa,psikasz i ona "puchnie"wgryzając się w zakamarki

 

piszesz o napełnianiu klimy :doh: w serwisie nie byłem na takiej usłudze,ale ponoć jak napełniają to też dezynfekują :?: tylko nie wiem czy da radę nabić u nich,a wyczyścić samemu

 

u mnie odpukać klima mrozi aż miło,ale przy okazjii spytam jak to jest z tym nabijaniem

1.jak jest nieszczelność to wiadomo,że do naprawy i nabicia

2.a w innych przypadkach to kiedy :?: czy jest podobna historyjka,jak z płynem chłodniczym/hamulcowym,że co dany czas do wymiany :doh:

 

P.S.katar czysto alergiczny :mad2: ,żadko,ale jak już :cry2: dopadnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obiechałęm wczoraj Kościerzyne,bo słyszałem że tam za 60 zł mi nabij ą klime. :nienie:

nic z tego!

jechałem kawał drogi i pan mi wystrzelił 300zł!!!+63 zł za sprawdzenie szczelności. :lol:

podziękowałem ładnie i pojechałem dalej.

zamiast tego zakazanego gazu dowiedziałem sie że ładują zamiennik pcoś tam39.

ale na miejscu nie mieli :mad2:

 

rozmawiałem też o tym spreju ,odgrzybiaczu... robi sie to podobno tak że psika sie go tam w nawiew na nogi,robi sie w aucie układ zamkniety tym przyciskiem i sie tak zostawia na jakiś czas,nie pamietam ile on mówił tego czasu.

i podobno odświeża,odgrzybia itd.ten akurat był zapach cytrynowy i kosztował co 20-30zł.

 

sumując klima dalej pusta :cry2: ,gorąco strasznie ,ale!!!chociaż już ciepło nie daje do auta :D

za to dzisiaj wymieniłem klocki i tarcze z przodu :mrgreen:

klocki też mam nietypowe bo do zacisków 4-tłoczkowych.i też ciężko było dostać ale mam.kolcki 150zł tak dla informacji :wink:

 

wieczorem bede dzwonił jeszcze do jednego pana od klimy może w końcu poczuje troche chłodu...

 

pozdro.

UMIEJĘTNOŚĆ KIEROWANIA TO UMIEJĘTNOŚĆ PODEJMOWANIA SZYBKICH DECYZJI!


MISTRZ POLSKI poleca !!! fachowe porady w zakresie suplementacji, diety oraz treningu.

suplementy i odżywki najlepszych firm !!!

15 lat doświadczeń!!!

polecam sie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie gwoli wyjasnienia

 

R12 jest czynnikiem zakzanym w europie, i oficjalnie nikt nie moze go uzywac. Jako supstytut wymyslono R413

W ukladach R12 czynnikiem smarujacym jest olej mineralny, w ukladach R134 syntetyczny. Nie bez znaczenia pozostaje (chemia) na elenty uszczenianiajace.

 

Do obslugi okladu R12 i R134 uzywac nalezy narzedzi przylaczy zegarow tylko dlajednego rodzaju ukladu. Nie zaleca sie uzwanie manometrow tych damych dla R12 i R134

 

Dodatkowo uklad R12 ma zupenie inne przylacze nie R134

 

W samej obsludze uklady klimatyzacji nie tylko wymienia sie czynnik chlodzacy ale rownierz olej,ktory tak jak olej w silniku ulega zuzyciu

 

W procesie wymiany czynnika proznia jest forma sprawdzenia szczelnosci oraz osuszeniem ukladu z wilgoci, ale trzeba pamietac iz mikro pekniecia potrafia sie uszczelnic. Dlatego test szczelnosci azotem Cisnieniowy ujawnia takie miejsca.

 

-dobre zakaldy standartow do oleju dodaja barwnik krory ulatwi obsluge na przyszlosc.

 

Co do cen, fakt iz czynnik kosztuje (r134) zaleznie od zrodla 400-600 pln

do do tego naley doliczyc olej, koszt zakupu narzedzi, amortyzacja, zus fiskus, media pensje pracownikow, ochrona srodowiska (utylizacja zuzytch czesci i materialow), szkolenia

 

Legalne warsztaty ponosza te koszty, wiec trudno pracowac i dokladac do interesu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.