Skocz do zawartości

Klimatyzacja - nabijanie za 50 PLN


Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio wszyscy ziomale przekonywali mnie, że z klimy normalnie wycieka czynnik.

A to zwykłe kłamstwa.

Samochód ma 6 lat kupiłem zestaw xado do napełniania za 60zł

http://sklep-xado.pl/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=156&category_id=64&vmcchk=1&option=com_virtuemart&Itemid=1

 

Sprawdzam a tu wszystko w porządku ciśnienie jak powinno być temperatura w wywiewie tak samo. Jak podano w dokumentacji zdjęcie z dokumentacji http://chomikuj.pl/Frenk15/klima

 

Tak więc ziomale kłamią jak z nut jak nic nie było grzebane to nie wycieka to sprawdzić sobie można takim zestawem i ewentualnie dolać czynnika.

 

A jak bym pojechał do serwisu klimy to tak jakbym poszedł do burdelu zamoczyć.

Maszyna profesjonalna Bosza (Tak jak wysoka dziwka) tylko jeździły na niej bryczki Z Klimą zalaną moczem bo według tych ziomali to mocz na wszystko pomaga.

 

I Jak bym tam poszedł to by mi wypompowali czynnik nawalili moczu i skasowali kasę a klimę za rok by sz...g trafił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 58
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

A w Krakowie gdzie serwisujecie i za ile, potrzebuje sprawdzić szczelność i nabić.

Dzwonie po rożnych warsztatach i ceny mnie zabijają, bo te co podajecie to jeszcze ok w porównaniu co mówią mi przez telefon,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja to robie tak:

http://www.halfords.com/webapp/wcs/stores/servlet/product_storeId_10001_catalogId_10151_productId_201507_langId_-1_categoryId_165632

W momencie kiedy klima zaczyna slabo chlodzic zaopatrzam sie w puszke tego specyfiku.

Zawiera on olej oraz uszczelniacz ewentualnych przeciekow.Urzywalem go juz w kilku poprzednich autach-satysfakcja gwarantowana(pod warunkiem,ze uklad klimatyzacji jest ok.)

Death is easy-You don't have to do anything.Life is that You have to face.


bylo e39 m52b20,e39 m52b25TU,e39 m52b25,e36 m43b18,e39 m52b20TU,e39 m52b28TU,e46 m43b19TU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Witam.

Z tego co mi wiadomo to klimy używa sie w zime że by szyby nieparowały!

nawet program w tv o tym oglądałem i nic nie wspominali że klimy zimą sie nie włancza. Było by to chyba dziwne :?

jeśli jest inaczej to chętnie sie dokształce ...

 

A więc proszę: w zimie szyby nie parują,a zamarzają,parują jak jest wilgotno - jesień-duże opady deszczu i zużyty wkład filtra kabinowego.

 

Jedyna prawda to taka,że i w zimę należy od czasu do czasu "przepalić" klimę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie byłoby jakąś grupka kupić takie węże na spółe. Oczywiście grupka ta musiałaby blisko siebie mieszkać. Butle każdy dla siebie kupi i ma ma wiele lat spokoj

 

 

Węże to nie wszystko,trzeba mieć olej do sprężarki,pompę próżniową i czynnik r134a w butli,a butle są przeważnie po 13kg

 

Powiem jeszcze tyle,że tydzień temu 20.10.2010 znalazłem na google gościa w mojej okolicy co za nabici,sprawdzenie szczelności i odgrzybianie ozonem bierze 130pln !!! i skorzystałem tylko ze szczelności i nabicia za 100pln bo powiedział że odgrzybiać nie trzeba bo i nie trzeba a wiedzą jaką mnie obdarzył to teraz mogę samodzielnie nabijać klimatyzację.

Sprzęt potrzebny do tego to koszt 1500pln = pompa próżniowa,przewody,olej,czynnik r134a w butli 13kg i waga łazienkowa !!! + wiedza i sobie samodzielnie można nabić a przy okazji i komuś innemu.

 

Do warsztatów nabijających klimę już nigdy nie pojadę bo one to nabijają,ale w butelkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... w zimie szyby nie parują,a zamarzają...

 

Oj paruja,paruja.

W powietrzu zawsze jest jakas wilgoc.Plus temperatura ciala,para z ust-no i masz zaparowane szyby przy -5st.C

Death is easy-You don't have to do anything.Life is that You have to face.


bylo e39 m52b20,e39 m52b25TU,e39 m52b25,e36 m43b18,e39 m52b20TU,e39 m52b28TU,e46 m43b19TU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 lat później...
  • 10 miesięcy temu...

Myślałem, że teraz zimą "susza" w biznesie więc odwiedziłem dwa warsztaty. Niestety, nie dość że

drogo, to jeszcze wydaje im się że łaskę robią. :roll:

Łudziłem się, że dam swój gaz R134a, to będzie taniej. Niestety nikt nie idzie na taki układ. :(


A co myślicie, gdyby samemu zaaplikować ten gaz? Nigdy tego wcześniej nie robiłem. Jest to zestaw do samodzielnego nabijania.

Mam jeden pojemnik i pewnie będzie mało (coś niewiele ponad pół kilo), więc trzeba będzie dobrać.

Wtedy dopłaciłbym serwisowi tylko za brakującą ilość.

Konie mechaniczne w skrócie - KM


Myślałeś kiedy by zostać dawcą szpiku kostnego? To nie boli.

http://www.dkms.pl/dawca/rejestracja/index.html


Nie zwracajcie uwagi na mego nicka, najczęściej mąż się wypowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.