Skocz do zawartości

odpowiedz na pytanie 'jaka szerokosc opon do felgi'


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 140
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 5 miesięcy temu...

Witam od niedawna stałem się szczęśliwym posiadaczem BMW E92 napęd na tył . Chciałem zakupić nowe felgi w większym rozmiarze 18 cali obecnie są 17. Mieszkam na stałe w Niemczech i tutaj niestety przegląd musi być tip top między innymi felgi i opony muszą się najlepiej zgadzać z wytycznymi producenta. Na słupku od strony kierowcy znajduje się informacja jakie felgi z jaką oponą muszą się znajdować na aucie. Jak mam rozczytać tą tabliczkę znamionową.


Rozumiem że jeżeli interesuje mnie rozmiar felgi 18 to na przód musi być opona o rozmiarze 225/40 A na tył 255/35 ?


Myślałem że z przodu i z tylu muszą być te same


153ea780f524279cmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

Nie bardzo bo średnica opon różni się od siebie i istnieje ryzyko że wywali ci błąd spadku ciśnienia plus dodatkowo systemy wspomagające (ABS,DTC) zadziałają nieporwanie w krytycznym momencie utraty przyczepności, nie wspominam nawet o braku homologacji tych rozmiarów dla twojego modelu.


Ps: Na felgę 8,5 cala minimum szerokość 225 a na 9,5 245

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Zależy jak czuły jest system RPA, fabryka zaleca na przód 225/40 R18 a na tył 255/35 R18 w tedy różnica w średnicy jest 0,24% a przy twoim wyborze różnica będzie 1,27%
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Witam wszystkich ,jestem nowym uczestnikiem forum.

Niedawno jakieś pół roku temu zakupiłem 530xi z oryginalnymi felgami Styling r17 ,z odsadzeniem dedykowanym et43. teraz chce wymienić je na większe 18 tki .podobają mi się styling 135 ,ale występują głównie w odsadzenie et47. Mam pytanie ,czy ktoś z Was już próbował takiej zamiany i czy et47 będą pasowały do e60z napędem na 4kola.? NIE mam możliwości przymiarki ,a felgi mam opatrzone na drugim końcu Polski.

Z góry dzięki za odpowiedź lub jakieś rady .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
hej, mam założone felgi styling 66, auto jak w moim opisie. Obecnie założone są 235/45/17 na przód i 255/40/17 na tył. Chce wrzucić na auto opony całoroczne i nie ma nigdzie rozmiaru 255/40. Na co mogę to zmienić, czy rozmiar z przodu będzie pasował? Czy też da się wrzucić coś szerszego?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...

Cześć,


Sprawdziłem tabelkę ale niestety nie ma tam rozmiaru, który mnie interesuje.

Aktualnie mam założone letnie opony w F36 GC:

225/45 R18 przód (felga 8")

255/40 R18 tył (felga 8.5")


Znajomy może mi oddać 4x zimówki (po jednym sezonie) z serii 5 (F10) w rozmiarze: 245/45/R18.

Mogę je założyć na aktualne felgi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.