• Reklama

Jak kupować BMW podaję kilka porad !!!

czyli sprawy ogólne dotyczące wspólnie wielu modeli BMW.

Moderator: Konrad201993

Re: Jak kupować BMW podaję kilka porad !!!

Postprzez zielo » 15 Paź 2012 16:18

Chciałeś uczcić rocznicę? - rok od ostatniego postu w tym temacie :8)
Awatar użytkownika
zielo

Dołączenie: 08 Lip 2007 21:13
Miejscowość: Człuchów
Moje BMW: E36 320iA 95, E46 320d 99, E46 320d 01, E90 318i 08, E84 20dA xdrive

Postprzez mcgyver7 » 15 Paź 2012 16:23

Chyba tak :) dobry post więc chciałem go mieć na podglądzie i wrócić do niego w każdej chwili.
Człowiek uczy się całe życie ;)
mcgyver7

Dołączenie: 23 Cze 2011 10:57
Miejscowość: Mazury
Moje BMW: Było E30 316i, E34 525tds, E36 320i, E38 740i,
jest E46 330i

Postprzez MarcusXL » 24 Paź 2013 13:25

Dzięki za porady, właśnie planuję się przesiąść z e36 na e46 ( tak zostaję przy trójkach :) ) więc się przyda.
Szukam E46 sedan w dobrym stanie, jeśli ktoś ma lub zna kogoś, kto sprzedaje, proszę o kontakt.
Awatar użytkownika
MarcusXL
Zanim zapytasz - POSZUKAJ!

Dołączenie: 24 Paź 2013 13:15
Moje BMW: E36 316 1991

Postprzez wico » 19 Mar 2014 14:54

e46 to dobry wybór ;) A jaki konkretnie?
Awatar użytkownika
wico

Dołączenie: 19 Mar 2014 14:29
Miejscowość: Warszawa
Moje BMW: E46 316ti 2001 + LPG

Postprzez Pushupek » 14 Kwi 2015 20:22

A orientuje się ktoś jaka jest przybliżona długośc kanału na świece ( do samego gwintu ) w silnikach 2.5 2.8 ? Potrzebuję sprawdzic ciśnienie sprężania i nie wiem jaki próbnik kupic ( mam do wyboru 2 wersje - z przewodem elastycznym o długości 20 i 30 cm ).
Image
Awatar użytkownika
Pushupek

Dołączenie: 20 Lis 2014 11:15
Miejscowość: Warszawa / LLB LPU
Moje BMW: E39 525i 192KM 2002r.
Shadow line

Re:

Postprzez mgrlutek » 16 Gru 2016 16:51

janekpol napisał:Witam.
A wiec tak:
Ostatnio bylem u kolesia na warsztacie robili bmw e 36 z 2 kawalkow.
Auto bylo polaczone za przednimi fotelami, dach byl caly razem z tylna czescia. Koles mowi tak: podejdzie jakis klijent zobaczy na podloznice CALE, zobaczy kielichy CALE , podniesie wykladzine bagaznika Cala!!!!! podniesie auto na podnosiniku a od spodu jest fachowo zakonserwowane i wyciagnie wnisoki AUTO IGLA. W rzeczywistosci sa to dwa auta zlozone do kupy. Dlatego ja sprowadzilem auto z Niemiec (tam narazie tak nie robia). Jesli mial bym kupic auto w polsce to tylko z ksiazka serwisowa albo z moim kolesiem blacharzem. Takze moje doswiiadczenie obala teorie, ze musz byc cale kilichy podloznice, itp. to wtedy auto jest nie bite. :( :( :( :( :(
Wezcie to pod uwage.
Pozdrawiam.

są jeszcze mierniki lakierów, teraz można wypożyczyć odpłatnie. Ja akurat miałem dostęp za darmo i przedzwoniłem całe auto zwłaszcza w możliwych miejscach spawania, głównie słupki w odstępach co 1cm, poświęciłem półtora godziny na sprawdzenie całego lakieru całość wahała się w granicach 90-110 mikronów. Jak ktoś się nie napali bo ładnie wygląda to idzie coś wybrać :)
dla przykładu przed ostatni samochód jaki oglądałem z oryginalnego lakieru miał tylko oryginalną maskę i prawe przednie i tylne drzwi wszystko powyżej 200 mikronów, a gołym okiem w życiu bym nie powiedział, że coś było robione

Do tego jeszcze warto zweryfikować całe wyposażenie z nr VIN, nie wiem czy wszystkie auta z niemiec mają takie informacje ale u mnie w brifie były wypisane nawet opcje dodatkowe typu jakie są dywaniki, nakładki, alu na których wyjechał z fabryki. Dorwałem auto z całym wyposażeniem wypisanym w Brifie.
Awatar użytkownika
mgrlutek

Dołączenie: 02 Gru 2016 09:36
Miejscowość: Okolice Gdańska
Moje BMW: BMW E46 TOURING 330d 2002r

Postprzez Morty » 21 Kwi 2017 10:31

teraz można wypożyczyć odpłatnie.

Miernik nie kosztuje dużo, a biorąc pod uwagę fakt zakupu auta za 20,30,40 tysięcy i więcej i to, że auta nie kupuję się na całe życie, uważam że warto sobie po prostu kupić taki miernik :) Lakiernicy są coraz lepsi i jak ja oglądałem auta jeszcze około 8 lat temu, to malowanie łatwo było wypatrzyć, a teraz to jak widziałem ostatnio roczną Megankę, która kilka dni wcześniej wyjechała z lakierni po malowaniu 3 elementów po dzwonie, to kurcze ciężko było się doszukać różnić.

Co do ogólnego tematu co warto sprawdzić, to na pewno warto podnieść auto i sprawdzić czy nie były spawane podłużnice. U mnie w odróżnieniu od kolegi wyżej taki zabieg dyskwalifikuje auto do kupna.

walkomazda napisał:praktycznie nigdy nie ma tak żeby nie było nic do zrobienia, grunt to wyczuć/sprawdzić na ile poprzedni właściciel dbał o auto, bo jeśli ktoś z głową jeździł przez pare lat to powinno być ok

To jest jedna z najmądrzejszych wypowiedzi w tym wątku. Jak kupimy auta od kogoś kto o nie dbał, a nie kupował "pojeżdżę dwa lata i sprzedam nie robiąc nic" to powinniśmy być zadowoleni.

artoo napisał:Przecież nikt przy zdrowych zmysłach przed sprzedażą nie przeprowadzi żadnych poważnych napraw.

To też jest prawda, ja będę się za jakiś czas rozstawał z E46 i wiem, że kończy się w nim pompa wspomagania, maglownica, od dołu jednych drzwi pojawia się korozja, tylna wycieraczka wysiadła itp. i nawet mi przez myśl nie przejdzie żeby sprezentować te naprawy przyszłemu nabywcy. Także zachęcam wszystkich do kupowania aut ze zdrowym rozsądkiem i świadomością, że nikt się nie pozbywa idealnych samochodów.

PS: Witam wszystkich, to mój pierwszy post wcześniej udzielałem się na "konkurencyjnym" forum wyłącznie o modelu E46, ale jako że mam teraz też E91 to trafiłem tutaj :D
Image
Awatar użytkownika
Morty

Dołączenie: 21 Kwi 2017 08:23
Miejscowość: Gliwice
Moje BMW: E91 M47/T2 (chip na 185KM 390Nm)

Postprzez Berizan » 25 Kwi 2017 15:27

No powiem szczerze, że przebrnąłem przez cały temat z ciekawości i jest bardzo ciekawy, na pewno jak jakiś nowicjusz chce kupić bmw to tutaj znajdzie wszystkie potrzebne informacje:)
Awatar użytkownika
Berizan

Dołączenie: 10 Kwi 2017 11:41
Miejscowość: Poznań
Moje BMW: BMW 120d (E87)

Postprzez bmwmegapower » 08 Maj 2018 14:24

Ja dodam od siebie, że kupiłem BMW serwisowane a ASO... Myślicie, że to pewniak w 100%? Niestety nie. Ja się rozczarowałem. Miałem same problemy. A pisze to żeby się po prostu nie napalać tym, że był serwisowany w ASO. Czasem ktoś to sam potrafi sobie ogarnąć jakiś temat przewidzi coś wcześniej i zrobi zanim się rozleci.
bmwmegapower

Dołączenie: 07 Maj 2018 20:43
Moje BMW: E60

Postprzez Maniak57_BMW » 19 Paź 2018 12:58

No przeczytałem i porady bardzo dobre, właśnie zamierzam sobie kupić BMW ale jeszcze nie jestem do końca pewny.
Maniak57_BMW

Dołączenie: 19 Paź 2018 12:43
Moje BMW: nie powiem

Postprzez Kubek75 » 08 Lis 2018 15:43

No przeczytałem i powiem że autor trochę się namęczył żeby to napisać.
Kubek75

Dołączenie: 06 Lis 2018 00:44
Moje BMW: nie powiem

Postprzez iap1107 » 21 Sty 2019 15:32

Ciekawie i obszernie opisane, można wiele się dowiedzieć, przydatność duża.
iap1107

Dołączenie: 17 Lip 2018 08:29
Moje BMW: F10 - 525 xDrive

Poprzednia

Powróć do Eksploatacja, felgi, opony, oleje, paski

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości