Skocz do zawartości

Nowe zalecenia firmy ZF odnośnie wymiany oleju w skrzyni 8HP


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, noszę się z zamiarem wymiany oleju w mojej 8 stopniowej skrzyni biegów. Trochę czytałem (trochę dużo) i większość zaleca dynamiczną wymianę oleju, korzystająć ze specjalnej maszyny wypompowywany jest cały olej i wtlaczany nowy nowy, wiadomo w statycznej metodzie 30-40% oleju zostaje nie wymieniona.


No i do dziś skłaniałem się ku dynamicznej wymianie, ale dziś natrafiłem na artykuł na stronie BM Cars Katowice w którym to opisują nowe zalecenia firmy ZF, poniżej przytoczyłem tylko fragment:


Aktualizacja 12.07.2021 – nowe zalecenia producenta skrzyń ZF odnośnie wymiany oleju

Ze względu na liczne przypadki uszkodzeń automatycznej skrzyni biegów podczas stosowania metody dynamicznej, firma ZF zaleca wymianę statyczną. Wtłaczanie ciśnieniowe, czyli dynamiczna wymiana może powodować uszkodzenia mechatronika, uszczelnień i elementów ciernych. O aktualizacji napisaliśmy na naszym blogu.


Jako specjalistyczny serwis BMW mamy bezpośredni kontakt z producentami podzespołów. Dlatego też informujemy o nowych zaleceniach naszych klientów – zarówno online na stronie, jak i offline podczas wizyty w Katowicach.


Na chwilę obecną pozostawiamy widoczną ofertę dynamicznej wymiany oleju w automatach BMW i monitorujemy rozwój sytuacji.


Nie jest to tekst znaleziony gdzieś w necie, BM Cars to poważna firma więc trochę zgłupiałem, co o tym myślicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Witam, noszę się z zamiarem wymiany oleju w mojej 8 stopniowej skrzyni biegów. Trochę czytałem (trochę dużo) i większość zaleca dynamiczną wymianę oleju, korzystająć ze specjalnej maszyny wypompowywany jest cały olej i wtlaczany nowy nowy, wiadomo w statycznej metodzie 30-40% oleju zostaje nie wymieniona.


No i do dziś skłaniałem się ku dynamicznej wymianie, ale dziś natrafiłem na artykuł na stronie BM Cars Katowice w którym to opisują nowe zalecenia firmy ZF, poniżej przytoczyłem tylko fragment:


Aktualizacja 12.07.2021 – nowe zalecenia producenta skrzyń ZF odnośnie wymiany oleju

Ze względu na liczne przypadki uszkodzeń automatycznej skrzyni biegów podczas stosowania metody dynamicznej, firma ZF zaleca wymianę statyczną. Wtłaczanie ciśnieniowe, czyli dynamiczna wymiana może powodować uszkodzenia mechatronika, uszczelnień i elementów ciernych. O aktualizacji napisaliśmy na naszym blogu.


Jako specjalistyczny serwis BMW mamy bezpośredni kontakt z producentami podzespołów. Dlatego też informujemy o nowych zaleceniach naszych klientów – zarówno online na stronie, jak i offline podczas wizyty w Katowicach.


Na chwilę obecną pozostawiamy widoczną ofertę dynamicznej wymiany oleju w automatach BMW i monitorujemy rozwój sytuacji.


Nie jest to tekst znaleziony gdzieś w necie, BM Cars to poważna firma więc trochę zgłupiałem, co o tym myślicie ?

 

Mógłbyś wkleić bezpośredni link do tej informacji? Warto rozprzestrzenić tę informację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Też właśnie stoję przed dylematem co wybrać. Dynamiczna wymiana daje 100% wymiany oleju a statyczna niestety miesza czysty z brudnym. Różnica w cenie też jest dość spora. W bawarii chcą 2400brutto za dynamiczną i 3880 za statyczną z wymienioną miską olejową. Wymiana w BMW G30 530e.

TKHolding Architecture BIM VR

http://www.tkholding.pl

http://www.facebook.com/TKholdingPL

http://www.youtube.com/c/TKHolding

Film "Dlaczego Polacy boją się elektryków?" =>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też właśnie stoję przed dylematem co wybrać. Dynamiczna wymiana daje 100% wymiany oleju a statyczna niestety miesza czysty z brudnym. Różnica w cenie też jest dość spora. W bawarii chcą 2400brutto za dynamiczną i 3880 za statyczną z wymienioną miską olejową. Wymiana w BMW G30 530e.

 


Nie wiem skąd się biorą tak wysokie ceny na statyczną. Przecież kompletny oryginalny zestaw ZF do wymiany (olej+miska) można kupić za 850 zł, a wymianę wykona każdy mechanik - przecież to żadna filozofia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
W dniu 4.01.2023 o 11:34, bmwujek napisał(a):

Witam, noszę się z zamiarem wymiany oleju w mojej 8 stopniowej skrzyni biegów. Trochę czytałem (trochę dużo) i większość zaleca dynamiczną wymianę oleju, korzystająć ze specjalnej maszyny wypompowywany jest cały olej i wtlaczany nowy nowy, wiadomo w statycznej metodzie 30-40% oleju zostaje nie wymieniona.

 

No i do dziś skłaniałem się ku dynamicznej wymianie, ale dziś natrafiłem na artykuł na stronie BM Cars Katowice w którym to opisują nowe zalecenia firmy ZF, poniżej przytoczyłem tylko fragment:

 

Aktualizacja 12.07.2021 – nowe zalecenia producenta skrzyń ZF odnośnie wymiany oleju

Ze względu na liczne przypadki uszkodzeń automatycznej skrzyni biegów podczas stosowania metody dynamicznej, firma ZF zaleca wymianę statyczną. Wtłaczanie ciśnieniowe, czyli dynamiczna wymiana może powodować uszkodzenia mechatronika, uszczelnień i elementów ciernych. O aktualizacji napisaliśmy na naszym blogu.

 

Jako specjalistyczny serwis BMW mamy bezpośredni kontakt z producentami podzespołów. Dlatego też informujemy o nowych zaleceniach naszych klientów – zarówno online na stronie, jak i offline podczas wizyty w Katowicach.

 

Na chwilę obecną pozostawiamy widoczną ofertę dynamicznej wymiany oleju w automatach BMW i monitorujemy rozwój sytuacji.

 

Nie jest to tekst znaleziony gdzieś w necie, BM Cars to poważna firma więc trochę zgłupiałem, co o tym myślicie ?

Tydzień temu wymieniałem w ASO i powiedzieli, że wymieniają tylko metodą dynamiczną. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Wkleiłeś z lipca 2021. Tu masz odpowiedź od ZF na moje zapytanie z lipca 2023

 

Witam,

Standardowa wymiana jaką polecamy to wymiana statyczna, zakładając że użytkownik robi ją regularnie to znaczy jak w załączniku zalecane. Nie negujemy samej wymiany dynamicznej, ale należy tutaj uważać

Szczególnie w pojazdach z długim okresem braku wymiany oleju i dużym przebiegiem.

Tutaj przy ewentualnej wymianie dynamicznej, ryzyko podejmuje warsztat, szczególnie w pojazdach z dużymi przebiegami, z różnych względów, przy regularnych wymianach od nowości w nowej skrzyni nie odgrywa to dużej roli ( czy wymiana przeprowadzana jest dynamicznie czy statycznie), ale że szczególnie przy dużych przebiegach ( a takie pojazdy występują bardzo często w warsztatach w Polsce) istnieje duże niebezpieczeństwo wypłukania złogów i ścieru dokładnie spod uszczelniaczy, dalej od ścian wewnętrznych konwertera co może doprowadzić nie tylko do uszkodzenia mechatroniki, ale ze względu na powstanie ”przedmuchów” do przyspieszenie  nieprawidłowej pracy skrzyni i niemożliwości jej do adaptowania. ( znaczy uszkodzenie zostanie tylko przyspieszone, bo i tak znaczy, że to była „końcówka” żywotności skrzyni), dalej absolutnie jeżeli już decydujemy się na wymianę dynamiczną, nie zalecamy użycia jakiekolwiek chemii. Każda użyta chemia ( mniej lub więcej agresywna) powoduje przyspieszone zużycie okładzin lock-up oraz tarcz sprzęgieł i hamulców. Szczególnie lock-up w konwerterze jest na nią „czuły” i często po użyciu chemii dochodzi do szybkiego spęcznienia i rozkładu okładzin lock-up. Olej oryginalny ZF Lifequard posiada już dodatki czyszczące skrzynię sam w sobie.

Jeżeli po wymianie oleju i przeprowadzonej jeździe próbnej, nie występują negatywne objawy po wymianie oleju przy jeździe próbnej, to można procedurę adaptacji skrzyni do nowego oleju pominąć, gdyż skrzynia i tak po pewnym przebiegu i zaistnieniu odpowiednich warunków pracy w czasie jazdy, sama się do adaptuje.

Tutaj ostateczną decyzję po weryfikacji stanu oleju z skrzyni o sposobie wymiany, adaptacji musi podjąć decyzję serwis zajmujący się wymianą oleju w skrzyniach biegów lub proszę się kontaktować z naszym serwisem, dane kontaktowe poniżej.

Serwis autoryzowany ZF który zajmuje się skrzyniami automatycznymi pojazdów osobowych w Polsce

To Firma Partner Serwisowy ZF Q-Servicetruck

Dane znajdzie Pan na stronie:

www.zfserwisczosnow.pl  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.