Skocz do zawartości

Czy można zmienić różną szerokość opon ?


xpbit

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.


Mam założone opony w X4 z przodu 245/45 a tyłu 275/40 wszystkie 19" niestety nie wiem jaka jest szerokość felg.


Moje pytanie czy mogę założyć komplet opon tej samej szerokości do tego auta ? czy robi to aż tak dużą różnice że muszą być z tyłu szersze ?



Pozdrawiam :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzałem dziś felgi.....


Z przodu są felgi o szerokości 8,5J


z tyłu są felgi o szerokości 9,5J


wszystkie 19 cali, jakie opony powinny być optymalnie założone na przodzie i na tyle żeby dobrze działał xdrive ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No masz napisane 245/45 + 275/40 i dodatkowo opony homologowane BMW.

 


a index prędkości ma być taki sam ?

czy nie ma znaczenia że jedne będą V a drugie W ? bo np teraz mam i jedne i drugie V tylko wiadomo nośność większa na tyle, bo kapeć 275.


Czyli nie ma co kombinować tylko trzeba kupić zimówki w tym samym rozmiarze co podane ? przód 245/45 a tył 275/40 ?


a muszą być homologowane czy mogę kupić jakiekolwiek ? bo akurat upatrzyłem sobie hankooki bez runflata :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszą homologowane.

Indeks może być wyższy, ale nie niższy.

 

Dlaczego homolgacja jest tak ważna ?


Czym się będzie różnić opona tych samych rozmiarów z homologacją względem tej bez homologacji ?


Opony między przodem a tyłem powinny mieć ten sam obwód czy średnice całego koła taką samą ? bo już zgłupiałem od tego xdrive :shock:


w quattro nie ma takich problemów xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To przeczytaj wątek o xDrive. Co tydzień to samo pytanie.

Quattro ma 4x takie same kapcie.

 


Nie no kumam że są dwie różne szerokości felg.... to i opona musi być inna czyli muszę zamontować tak jak mam teraz przód 245/45 a tył 275/40

tylko mam rozumieć przez to że opony w tych rozmiarach bez homologacji nie będą miały tego samego obwodu, a z homologacją będą miały ten sam obwód ?


czytałem kilka tych tematów które szybko gubią wątki i już ludzie piszą że mają różne szerokości felg potem że te same i jest to trochę pokręcone już kto o czym pisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Opona 225/50 z homologacją będzie inna niż 225/50 mimo np. że obie są Pirelli P Zero.

 


no dobra dobra... rozumiem cie w 100% że ta sama opona z homologacją i bez homologacji będzie się różnić...... ale ja przecież takich nie będę zakładał także nie mówi mi nic takie porównanie.


bo chodzi tu o inne opony na przodzie i inne na tyle, ale wszystkie 4szt nowe tylko po prostu inny producent niż pirelli z homologacją BMW.


Najbardziej nurtujące mnie pytanie to takie czy jak kupie opony np Hankook tak jak powinny być czyli przód węższe tył szersze to czy one nie będą ze sobą współgrać ? czyli nie będą mieć tych samych średnic ? gdzie w sumie powinny mieć tak. czy przez to że nie maja homologacji to będą inne średnice chociaż powinny być takie same ?


już nawet myślałem o komplecie felg na zimę i kupić normalnie 4 te same opony i się nie pierdzielić z tym, ale i z felgami problem bo większość ma też mieszane szerokości felg..... straszna upierdliwość w tym xdrivie i to jeszcze w takim w sumie słabym aucie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

No właśnie nie będą. Mogą odbiegać parametrami podczas pracy/nagrzania itp w taki sposób, że nie będą trzymać obwodu toczenia, który trzyma się w 1% przewidzianym przez BMW.

Homologacja Ci to daje.

Zmierz nawet obwód na sucho tych opon, przykładowo 225/45 i 255/40 (nie pamiętam jakie rozmiary masz) i zmierz homologowane w taki sam sposób :wink:

Nie rób researchu na nowo, bo to już i tak dojdziesz do tych samych wniosków i od tego nie ma ucieczki. Masz xDrive i chcesz ogumienie mieszane to zakładasz homologację.

Nie chcesz płacić za homologację to kup 4x takie same felgi i 4x takie same opony i jesteśmy w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcesz płacić za homologację to kup 4x takie same felgi i 4x takie same opony i jesteśmy w domu.

 

zawsze ciężej kupić 2szt inne i 2szt inne, niż komplet 4 takich samych i to jest fakt.


Czyli jak kupie teraz 4 felgi z tym samym ET, o tej samej szerokości np takie jak mam przedni 8,5J i założę jakiekolwiek opony 4szt takie same (wymiar taki jak na wlepce) to będzie wszystko hulać ? :8)


bo jak porównuję to tylne felgi (takie same jak przednie) będą 2,5mm bardziej schowane od tych mieszanych teraz. aczkolwiek nie wiem czy te teraz nie są szerzej rozstawione od przednich xD ale to chyba nie powinien być problem ?


a tak przy okazji jeszcze X4 ma otwór centrujący 72,6mm ?? bo mi tak na suwmiarce wyszło 72,5 ale wiadomo taka normalna suwmiarka to na oko ten wymiar :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
tylne felgi (takie same jak przednie) będą 2,5mm bardziej schowane od tych mieszanych teraz. aczkolwiek nie wiem czy te teraz nie są szerzej rozstawione od przednich xD ale to chyba nie powinien być problem ?

 

Felgi przednie i tylne mają inne et, które wyrównuje różnicę szerokości...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylne felgi (takie same jak przednie) będą 2,5mm bardziej schowane od tych mieszanych teraz. aczkolwiek nie wiem czy te teraz nie są szerzej rozstawione od przednich xD ale to chyba nie powinien być problem ?

 

Felgi przednie i tylne mają inne et, które wyrównuje różnicę szerokości...

 


no tak ale czy wyrównują do 2,5mm ?? bo jak teraz założyłbym z tyłu takie same jak z przodu felgi (te same ET i ta sama szerokość) to będą tylne schowane o 2,5mm względem obecnie szerszych z tyłu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

wiele osób jednak twierdzi inaczej.... że te twierdzenia są z dupy :shock:


ale dla świętego spokoju kupiłem komplet 4 takich samych felg BMW i takie same 4 opony (bez homologacji BMW) i bez runflata i jeździ bardzo dobrze i o wiele lepiej niż na runflatach z homologacją BMW bo przynajmniej nie jest tak sztywno :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.