Skocz do zawartości

wymiana skrzyni w X3 F25,


Rekomendowane odpowiedzi

cześc Moi Drodzy;

szukam porady w nastepującym wątku.

padła mi skrzynia w moim X3, F25, 2011, 2.0D Xdrive., 184 konie.

Model skrzyni to 8HP45x.


muszę znależć skrzynię pasującą do mojego auta i tu pojawia sie problem. Oddałem auto do serwisu (znanego) i uzyskałem informację, że potrzebna jest skrzynia 8HP45x z numerem LU o wartosci 7616509;


na aukcjach, OLX, znajduje mnóstwo skrzyń, które rzekomo pasują - ale maja inny numer LU.

np. taka:

image;s=1080x720


Czy może ktoś z Was wie:

- co oznacza numer LU na naklejce znamionowej skrzyni?

- czy przy wymianie skrzyni - mam brać uwagę ten numer LU i do upadłego szukać skrzyni z numerem LU 761 6509 czy tez pasuje każdy numer LU.


Wg. serwisu u którego soi moja bryczka - numer LU jest ważny bo bez takiego samego numeru LU nie ma gwarancji, że sterownik skrzyni będzie w stanie prawidłowo ja wysterować - z powodu np. innej mechatroniki -mimo iz jest te sama rodzina skrzyn 8HP45x


W dokumentacji ZF znalazłem definicję, że LU to OE PartNumber: strona 3 z załączonego dokumentu https://aftermarket.zf.com/us/united-states/aftermarket-portal/brochures/full-zf-remantrans-2018catalog-2.pdf


będę szalenie wdzieczny za poradę.

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.