Skocz do zawartości

Mycie silnika


Rekomendowane odpowiedzi

  • 6 miesięcy temu...

Trochę późno, ale może sie przyda.

Można myć różne silniki, ale jest kilka podstawowych zasad które należy zachować.

1) silnik nie może być gorący

2) nie można maksymalnym strumieniem karchera płukać silnika ani tym bardziej komory.

3) jak najmniej chlapać po elektronice (miejsca ze sterownikami, kompami itd), a jeżeli można - to trzeba taką zabezpieczyć np. nałożyć / owinąć reklamówkę

No i generalnie (w dobie ekologii) nie można myć silnika na myjni, chyba że nikt tego nie zobaczy, lub jest to myjnia która to dopuszcza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Święte słowa przedmówcy.

Nie gorący, nie wysokim ciśnieniem i nie po elektronice.

Ja czasem jak coś się działo jakiś wyciek itp to brałem płyn do mycia silników wlewałem w jakaś butelkę ze spryskiwaczem (np po płynie do mycia szyb) i pryskałem centralnie tylko okolice wycieku, potem małym pędzelkiem trochę po miziałem i do tej samej butelki wlewałem wodę do spłukania. I czysto. Bez myjni bez stresu :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Święte słowa przedmówcy.

Nie gorący, nie wysokim ciśnieniem i nie po elektronice.

Ja czasem jak coś się działo jakiś wyciek itp to brałem płyn do mycia silników wlewałem w jakaś butelkę ze spryskiwaczem (np po płynie do mycia szyb) i pryskałem centralnie tylko okolice wycieku, potem małym pędzelkiem trochę po miziałem i do tej samej butelki wlewałem wodę do spłukania. I czysto. Bez myjni bez stresu :mrgreen:

 

Tak, to najlepszy sposób :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.