Skocz do zawartości

Pomiar poziomu oleju w silniku.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jakiś czas temu kupiłem BMW F20 125i oczywiście bez bagnetu, poziom oleju sprawdza się na monitorku, wiadomo. Sprawdziłem poziom oleju (auto serwisowane było w ASO) i poziom oleju był MAX, czyli wszystko OK. Wymieniłem olej dla świętego spokoju i znowu pokazywało MAX. Do mojego silnika wchodzi 5 l oleju i tyle było wlane, bo patrzyłem "wymieniaczowi" na ręce (olej oryginał BMW 5W30 LL 04). Oczywiście w trakcie eksploatacji sprawdzałem olej powiedzmy raz w miesiącu i zawsze pokazywało MAX. Doczytałem w instrukcji obsługi, że komputer pokaże prawidłowy poziom tylko wtedy, gdy silnik będzie pracował minimum 30 min. więc sprawdzałem tylko po dłuższej jeździe. Podobno jeśli silnik jest odpalony krócej niż 30 min komputer pokaże poziom z poprzednio prawidłowo przeprowadzonego sprawdzania.

Przejechałem 10 000 km większość po mieście, więc ponowna wymiana (kilka dni temu). Przed tą wymianą ponownie sprawdziłem poziom oleju po dłuższej jeździe i pokazywał znowu MAX.


Do sedna - czy ten wskaźnik w ogóle działa, czy cały czas pokazuje MAX? Nie chce mi się wierzyć, że po 10 000 km przejechanych w większości po mieście nie ubyło NIC oleju. Auto ma w tym momencie przejechane 50 000 km i od 11 000 km jeździ głównie po mieście, wcześniej jeździło głównie po trasach, ale bardzo spokojna, przepisowa jazda.


Jak to wygląda u was? Rusza się ta "kreska" poziomu czy też pokazuje cały czas MAX?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Tak jest to wkurzajace i zawsze sie zastanawiam nad brakiem fizycznego bagnetu... abstrakcja.

Co do pytania to przynajmniej u mnie nie zawsze wskazuje "max" np podczas wymiany oleju robilem 3 krotnie pomiar i delikatnie dolewalem po 0.2 - 0.3 litra oleju i za kazdym razem wskazania na komputerowej mierce byly blizsze do maksa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.