Skocz do zawartości

Brak haka w DR


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

pierwszy raz kupiłem nowy samochód BMW i w DR nie jest wbity hak. Samochód jest w leasingu. W salonie BMW powiedziano mi, że sam muszę udać się na stację diagnostyczną w celu uzyskania zaświadczenia a potem do wydziału komunikacji. Z mojej strony konsternacja. Dlaczego ja mam to załatwiać? Poprzednie samochody były zawsze kupowane w koncernie VW i tam zawsze otrzymywałem DR z wbitym hakiem. Czy w BMW to standard, że mam sobie to sam załatwić, czy ktoś zaniedbał sprawę i chce się mną wyręczyć? Czy ktoś kupował samochód z hakiem i mógłby się podzielić z informacją jak to u Was było?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakaś abstrakcyjna sytuacja. Skoro auto leasingujesz to nic sam nie załatwisz bo nie jesteś właścicielem. Jest nim leasingodawca. Chyba, że upoważniłby Cie do działania w jego imieniu w co wątpię.

Serwis BMW tez nie jest dla Ciebie partnerem do rozmowy - Ciebie wiąże umowa leasingu.

Jak się umówiłeś, że auto będzie wyposażone w hak (tzn. masz to gdzieś w specyfikacji załączonej do umowy czy coś) - to zgłaszaj się do leasingodawcy, podnoś niezgodność przedmiotu leasingu z umową. To oni jako właściciel auta mają załatwić sprawę z wbiciem haka w DR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja jest kuriozalna. Mieszkam w Opolu i samochód był odbierany w tym salonie. Natomiast wszystko załatwiałem w Bielsku. Zadzwoniłem więc w tej sprawie do osoby, która zajmowała się samochodem dla mojej firmy. Zupełnie inna rozmowa, na innym poziomie. Obiecał się wszystkim zająć. Muszę wysłać DR do Bielska, tam wszystkim się zajmą i odeślą go z powrotem.

Po raz kolejny więc spotykam się z problem stwarzanym w salonie w Opolu. Nikomu tego salonu nie polecam (serwis jest ok). Powiedziałem doradcy w Opolu, że to nie jest mój samochód, jest w leasingu, więc ewentualny mandat i tak nie będzie na mnie wystawiony. W odpowiedzi usłyszałem, że BMW ma dobrych prawników, więc te pieniądze i tak sobie odzyskają. Pozostawiam to bez komentarza...

Nie chcę robić kryptoreklamy ale współpraca z salonem w Bielsku jest na bardzo wysokim poziomie. Super upust na samochód i pomoc w każdej sprawie. Polecam Pana Pawła Matuszczyka, na pewno nikt nie będzie żałował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.