Skocz do zawartości

Wymiana płynu hamulcowego


Rekomendowane odpowiedzi

Witam


Przymierzam się do wymiany płynu hamulcowego. Od wczoraj przekopuje cały internet, ponieważ przeczytałem, że przy wymianie oprocz hamulców trzeba wymienić plyn w sprzęgle (wysprzeglik). I tu pojawiają się moje wątpliwości co do tego jak poprawnie to zrobić. Z tego co wyczytałem można to zrobić (w warunkach domowych) na dwa sposoby :




1. Wysysam cały plyn ze zbiorniczka


Zalewam nowy plyn i zaczynam spuszczać plyn z każdego koła po kolei zaczynając od tego które jest najdalej zbiorniczka (prawy tył), aż zacznie lecieć świeży plyn. Na końcu odkręcam odpowietrznik wysprzeglika i czekam az pojawi sie świeży plyn.




2. Zanim wyssam plyn ze zbiorniczka luzuje odpowietrznik wysprzeglika nakładam na to strzykawke z wężykiem i wpuszczam na siłę nowy plyn powodując że stary cofa sie do zbiorniczka i można go odessac.






Teraz pytanie do was. Która z metod jest lepsza (o ile jakakolwiek z nich jest prawidłowa)?


Teorie które tu opisałem znalazłem na różnych forach internetowych lecz nigdy tego nie robiłem sam, dlatego też pytam dla pewności tutaj.


Samochód to F30 choć podejrzewam, że we wszystkich modelach wygląda to podobnie






Z góry dzięki za pomoc


Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za pomoc tak myślałem, że pierwsza metoda będzie lepsza wątpię by przepychanie brudnego płynu z dołu do góry było dobrym pomysłem, ale obawiałem się że odkręcając po prostu odpowietrznik przy wysprzegliku układ może się zapowietrzyć.

Z tego co udało mi sie znaleźć w internecie i słyszałem od znajomych powinno udać sie bez podłączania kompa "stara metodą".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.