Skocz do zawartości

wymiana opon


Rekomendowane odpowiedzi

przychodzi mi czas na wymianę opon . mam założone bridgestone run flaty . Zastanawiam się czy założyć zwykłe oponki dobrej firmy , stawiam tu na dunlop a może michelliny. Lub co według was założyć? No i sprawdzić jak się jeździ i poczuć różnice bo czytałem forum i wiele osób pisze ze na zwykłych lepiej się jeździ


.

Czy były jakieś przypadki , komplikacje z założeniem zwykłych opon?


Teoretycznie mogę zostać przy run flatach ale jeśli lepiej się jeździ na zwykłych to może lepiej to sprawdzić . Łapać kapcia można codziennie albo nigdy..wcześniej jeździłem 8lat samochodem i nigdy kapcia nie złapałem , raz wbił mi się w zwykłą oponę jakiś mały gwóźdź to tylko powoli zlatywało powietrze przez kilka dni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Możesz założyć zwykłe ale polecam XL (wzmacniane) aby wyeliminować ryzyko pływania w zakrętach. Też zmieniłem z runflat na zwykłe XL kiedy miałem F10 z zawieszeniem m-sport i było bardziej komfortowo. Polecam opony jakie fabryka BMW montuje do różnych swoich modeli na pierwszy montaż a mianowicie Hankook ventus s1 evo2 lub nowszy model evo3 który zazwyczaj jest tańszy od wyżej wymienionych a parametrami porównywalna lub nawet lepsza. Edytowane przez guzior2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o wybór konkretnego modelu opony, to dla mnie najważniejsze jest, żeby opony dobrze radziły sobie na mokrej nawierzchni. Najlepsze pod tym względem z zimówek są Michelin Alpin 6, Pilot Alpin 5, i Continental WinterContact TS 860. Ja wziąłem na ten sezon Continentale. Ewentualnie zobacz jeszcze Bridgestone Blizzak LM005.
DSC_3573c_mini.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Pytanie dla bardziej doświadczonych posiadaczy bmw, kupiłem pół roku temu F30 328i xdrive na lato i zimę były opony run flat, zimówki jeszcze pojeżdżą ze 2sezony, ale letnie słabe... Rozmiar 225/45/18 moje pytanie, czy mogę zastąpić opony run flat na zwykle,, lub XL (wzmacniane) bez negatywnych zmian w zachowaniu auta - prowadzeniu, itp...

Jak tak, proszę doradźcie jakie letnie dobrze kleją na suchym i mokrym.

Z góry dzięki.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jeśli już chcesz zwykłe to wybierz XL bo zminimalizujesz ryzyko efektu pływania i ze względu na xdrive kup opony z homologacją bmw czyli z gwiazdką. Mogę polecić jak wyżej opony Hankook które idą na pierwszy montaż do różnych modeli bmw, kleją rewelacyjnie na suchym jak i na mokrym a i cena jest konkurencyjna ale to są RunFlat.

https://opony.strefakierowcy.pl/opona/hankook_ventus_s1_evo3_k127b_106143.html


Zwykłe XL z homologacją BMW to np. te: https://opony.strefakierowcy.pl/opona/pirelli_p_zero_91911.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Podłącze się do tematu bo mam E60 523 i na Run Flatach 17 cali. Ale nadają się już na wymianę. Myślałem o Run także Ale wulkanizator odradza . Nie ukrywam że były wygodne bo nie potrzebny był zapas którego fabrycznie nie miałem. Ale teraz czy brać zwykle i ryzykować bez dojazdowki ,a jak tak to jakie polecacie 225/50 R17 na lato. Chciałbym aby dobrze trzymały na suchym no i na mokrym bo lubię czasami szybciej pojechać i nawet w zakrecie. Ogólnie auto jest jako drugie w rodzinie Ale opona musi być dobra bo na wakacje nim jeżdżę w dłuższe trasy z dzieckiem więc bezpieczenstwo przede wszystkim

BMW czyli Bardzo Miły Własciciel

E60 523i 2007

(oo=[][]=oo)


Ex: BMW E-30 318iS M42 90'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz profesjonalna opinię/test - jakie opony są słabe, dobre, najlepsze...

https://www.oponeo.pl/artykul/test-opon-letnich-adac-w-rozmiarze-225-40-r18

Wybierz co dla Ciebie będzie odpowiednie.

Lub ten test: https://testyopon.pl/testy/test-opon-letnich-2020-auto-zeitung-w-rozmiarze-225-50-r17

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Fajny test, ale mam pytanie... na 6 miejscu jest opona Sava UHP2 która w tyle zostawia znane marki.

Jest to bliźniacza opona dla Dębicy Presto UHP 2 (ta sama guma, bieżnik i właściciel - GoodYear) Inne zakłady: ta Dębica jest robiona w Niemczech.

Czy ktoś jeździ na tych oponach?

Sam miałem UHP w poprzednim aucie - Pasku, i tam się sprawdzały znakomicie.

Edytowane przez yarko2000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Wszystkie opony sią "sprawdzają" - auto jedzie :D , dopiero przy zmianie jednych "średnich" na drugie "topowe" czuć różnicę. Druga sprawa to, że ta sama opona, ale w różnych rozmiarach może się różnie sprawować. Dlatego szukając dobrej opony, trzeba czytać testy/porównania danego rozmiaru.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.