Skocz do zawartości

Krzywienie tarcz hamulcowych różne modele/Macie ten problem?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

Witam

Od jakiś 5 lat z roku na rok mam coraz większy problem z zakupem tarczy hamulcowych. Wtedy co któryś komplet był wadliwy a aktuaknie 3 komplety na 4 które kupuje po kilku tysiącach km lub odrazu są pokrzywione.

Zresztą nie tylko ja bo rodzina i znajomi mają to samo.

Wiadomo na nowych tarczach zawsze jazda spokojna, zero mycia na rozgrzanych tarczach itd. Wymiany w różnych profesionalnych warsztatach lub w aso. Tarcze róznych firm brembo, ate i oryginał bmw bez różnicy.

Aktualnie z ostatnich problemów z ostatniego pół roku. Moje BMW 640i najpierw włożyłem tarcze Ate oczywiście zaraz krzywe, potem brembo i to samo na końcu oryginał i mniej ale też biją. Kolejne auto znajomego 2 tygodnie temu wymienił tarcze w M3 F80 przebieg auta 40tyś tarcze nowe z ASO. Aktualnie nie da się jeździć po rozgrzaniu a przejechał 1000km. Jak zimne jest ok ale dwa trzy hamowania i mało nie wyrwie kierownicy z rąk tarcze z klockami 3500zł. Kolejne auto mojego taty A8. 3 miesiące temu skonczyły się klocki z przodu do tej pory było idealnie. Postanowiliśmy założyć nowe tarcze i klocki. Tarcze oryginały klocki brembo czy ferrodo coś z tych dwóch. Po przejechaniu 1000km lekkie wibracje. Aktualnie po 3000km tarcze jak zimne jest idealnie jak się rozgrzeją nie da się jechać wyją i wibrują. Tarcze z klockami ponad 3000zł. Problem nie występuje w moim C63 tam wymieniam na trw i zawsze jest idealnie. Nie występuje też ani w X5 ani X3 które też mamy w rodzinie.

Czy u was również jest taki problem z tematem tarczy czy tylko ja i znajomi mamy pecha?

Mój specjalista od BMW mówi że to nagminny problem i ma już dość wymiany hamulcy bo ciągle są reklamacje i 3/4 odrzucone. Nawet jeździłem gdzie indziej na wymiany w tym do aso bo myślalem że to jego wina ale nic z tego zawsze to samo. To bardzo solidny specjalista po szkokoleniach i z mega sprzętem. Mimo użycia sprzętu do mierzenia krzywizny tarczy i ustawieniu ich idealnie, wyczyszczeniu piast, zacisków itd itd problem występuje nagminnie. Ktoś jeszcze ma takie same spostrzeżenia?

Z góry dzięki za opinie i rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

F30 328ix niebieskie hamulce 380 mm, tarcze oem pokrzywione w opór przy 50000 km.

Ani razu nie było żadnej kałuży, auto używane z głowa od początku przeze mnie. Wymieniłem na ATE, kolega który kupił jeździ i narazie wszystko ok (przebieg ok 65tkm).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

F36 - nowy zestaw Mperformance z ASO (heble produkowane przez Brembo): 370/340mm - pokrzywione po 15k km. Też używane z głową.

Wymienione na tarcze Zimmerman/klocki Hawk HPS 5.0 - na razie ok (5tys. km) - hamują też dużo lepiej niż Mperf.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
pokrzywione po 75TYS KM

Wykonuje darmową fotografię samochodów - PROFESJONALNA.

Dla forumowiczów na terenie Wrocławia. Portfolio. +



http://i.epvpimg.com/guXaeab.png


Zlecę import samochodów z USA/JAPONIA


Kupię:

- Boczek tylnych prawych drzwi F30 wersja Harman/Kardon

- Listwy hexagon wnętrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie podobnie. Przód wymieniony na textar. Wszystko ładnie wyczyszczone i przód pogięty po 10kkm, przetoczone i pogiete po 2-3kkm. Dużo gorzej jest gdy się rozgrzały. Tył tez textar tu przy montażu wszystko pomierzone, tarcze krzywe po 8kkm. Wymieniłem przód i tył na oem i zero problemów przejechane mam ponad 20kkm.

Ciekawostka u pana który przetacza tarcze 90% aut to bmw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.