Skocz do zawartości

Opony z super trakcją dla RWD?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

Witam

Przyszly ciepłe dni więc zmieniłem zimowe conti na letnie michelin PSS, które dostałem z autem (dot 2019).

Efekt jest taki że na michelin auto ślizga się jak na łyżwach zresztą w każdym M na PSS czy PS2 miałem to samo. Do 120km/h nie ma trakcji auto przyspiesza ale potrzebujemy przynajmniej dwa pasy ruchu.

E46 M3 czy E92 M3 to są auta kompletnie bez momentu obrotowego a na michelin trakcja była do dupy. O amg nie wspominając wyleciały z mercedesa po tygodniu.

W F80 mam ok 750NM na zimowych conti trakcja byla mega auto robiło raz za razem na dragy 0-100 ok 4s best 3.8 co na rwd wg mnie jest super wynikiem 1/4 mili 11.6.

Obecnie na Michelin PSS 0-100 wychodzi między 4.5s(raz) do nawet 5.2-5.5 a zazwyczaj ok 5s i pelno dymu.

Używanie LC nie ma sensu bo auto pali opony do 120km/h i jest niebezpiecznie.

Teraz do rzeczy chce kupić takie opony żeby trakcja była mega jak na zimowych conti ma ktoś pomysł co kupić?

Ten sam problem mam od lat w RWD z michelinem i przetestowałem trochę innych opon:

Pirelli PZero kamienie bez trakcji , głośne i ogólnie porażka.

Kumho KU39 trakcja mega zero uślizgu nie dalo się kolami zapiszczeć ale auto pływało jak łódz bardzo niebezpieczne po 3 dniach zmieniłem.

Uniroyal rainsport 3 trakcja świetna ale auto mocno pływa a dodatkowo bardzo biją jak chwilę auto postoi i przez to odgniatanie nie do wyważenia dobre do 200KM.

Vredestein ultra vorti bardzo fajne opony lubię je. Trakcja taka 2/3 w M3 stawiam na powtarzalne 4.5s może mniej auto nie pływa dobre prowadzenie bardzo fajny wygląd. Minusy słabo/głośno amortyzują nierówności i również się odgniatają dużo mniej niż Uniroyal ale też są problemy z wywarzaniem i wibracje przez pierwsze kilometry denereujące.


Czytając po forach co ludzie polecają to teraz na topie jest Michelin 4s ale mamy te opony w 640i i jest tragedia. Auto ma tylko 320KM a problemy z trakcją ogromne. Opony z 2017 czy 2018r były na aucie więc trudno mi powiedzieć jak by było na nowym komplecie.


Jeżeli chodzi o M3/M4 opinie o 4S są skrajne. 2/3 osob jest zachwycone a reszta mówi że trakcja słaba. 1/3 osób wspomina też o zbyt miękkiej mieszance na przód, sztucznym prowadzeniu i uciekaniu przodu takie same odczucia mam w 640i ale nie jeździłem na innych oponach tym autem. Znlazłem też sporo głosów, że po założeniu nowych 4s trakcja jest rewelacyjna ale po przejechanii 5-10tyś i zużyciu 1-2mm robi się tragedia i ludzie zmieniają opony. To by się zgadzało z noimi odczuciami w 640i.


Najmocniej rozważam Michelin PS4 bez S ale nie wiele można o nich wyczytać.


Może miał ktoś styczność z tymi oponami w mocnym rwd? Lub czymś innym Toyo r888 na daili raczej slabo?

Michelin nie ma problemów z odgniataniem czy wyważaniem. Ma sztywne boki i prowadzi się dobrze. Dodatkowo pod względem komfortu też są świetne tylko gdzie ta trakcja....

W usa sporo osób jeździ na Bridgestone Re71R ale u nas nie ma tego.


Z góry dzięki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
--==maly==--, zerknij sobie na ten test ;) Co prawda z Lipca 2019, ale jakiś pogląd daje.

Dziękuje za link. W sumie nie myślałem o conti a w tym teście wyszedł ciut lepiej od Michelina. Michelin szybko się starzeje i traci właściwości takie opinie są o PSS i 4S i sam tego doświadczyłem. Zimowe conti sprawowaly się super może spróbuje Conti SC6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.