Skocz do zawartości

Xdrive: opony homologacja


Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
Kolego jest już temat, po co nowe zakładać (45 stron):

https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=86&t=242171

Ogumienie mieszane - musisz mieć gwiazdkę.

Ogumienie jednakowe (te same szerokości felg) możesz kupić opony bez gwiazdki.

 

W koncu mam czas sie zabrać za auto. Dzieki za pomoc mam pytanie czy zalozenie 18 cali felg zamiast 17 i co za tym idzie innych opon bez runflata może miec zły wpływ na zebatki napedu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Cześć

W X6 z roku 2009 (315 tył i 275 przód) tej samej marki i tego samego bieżnika jeździłem na oponach bez gwiazdek i bez runflata i nic złego ze skrzynką rozdzielczą się nie działo.

Teraz w X6 z 2015 mam opony takich samych rozmiarów i.w z runflatem, ale nadal bez gwiazdek i też nic złego się nie dzieje.

Kłopot jest tylko taki, że bieżnik opon tylnych zużywa się szybciej teraz mam 1 mm różnicy na wysokości bieżnika i dalej nic się złego nie dzieje. A zamieniać ich nie można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

mam tą samą zagwozdę mam tył szerszy i pzero na przodzie mi się wyząbkowały tył mam na 5,5mm(2019r) więc raczej muszę nowy komplet kupić :/


nie uśmiecha mi się płacić po 1k za oponę trochę bo przebiegi znikome przez pandemię robię, więc myślę o komplecie średniej klasy bez runfalta i * ale trochę się cykam szczerze mówiąc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...
Dla xDrive najważniejsze jest, by obwód kół na obu osiach najlepiej był taki sam lub bardzo zbliżony. Jeśli opony bez gwiazdki w dwóch rozmiarach będą miały bardzo zbliżony obwód, to z VTG nic złego nie będzie się działo. Z ciekawości, mierzyłeś obwód zakupionych opon?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Właśnie po to jest homologacja, żeby mieć pewność, że obwód jest w tolerancji przewidzianej przez producenta. Bez homologacji nigdy tej pewności nie ma. Co nie znaczy, że nie można trafić na komplet, który będzie się mieścił w tolerancji, czy to runflat, czy bez. Niestety to, że jeden kolega miał szczęście i trafił, nie znaczy, że ktoś inny także trafi. To jak z totolotkiem, to, że jeden wygrał nie znaczy, że drugi też wygra :-).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.