Skocz do zawartości

Pęcherze na oponie Pirelli P ZERO NERO GT XL 17" wzmacniane.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Pytanie czy miał może ktoś wcześniej problem z tymi oponami 17" 225/50.Mianowicie opony kupiłem nowe i obecnie mają 2 lata.Po założeniu zauważyłem że na jednej z opon znajdują się dwa pęcherze na bocznej stronie opny od zewnątrz w odległości około 20cm.Kupiłem nową i założyłem jednak nie dawno zauważyłem żę na dwóch innych oponach pojawiły sie pojedyncze pęcherze przy których znajdują się również delikatne nacięcia ( na tamtej pierwszej również były nacięcia). Dodam że nie obtarłem ani nie najeżdżałem na krawężniki.Pytanie czy mogli uszkodzić na wulkanizacji opony w momencie sciągania i wymiany na zimówki? chodzi o ten moment sciskania opony po uprzednim spuszczeniu powietrza czy może wada tych opon?

Auto to E60 LCI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć fotkę, jak te nacięcia wyglądają. Ja miałem pęcherze na oponach i nie wiem kiedy je zrobiłem, ale diagnoza była jednoznaczna, że to od uderzenia oponą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotki opony już zmienionej. Postaram się wrzucić fotki opon na sicie śle ogólnie w miejscach gdzie są pęknięcia występują pęcherze. Na tej oponie występują 2 pęknięcia jak na zdjęciu w odstępie 30 cm po lini prostej. Opony na aucie maja po jednym pęknięciu i jednym pęcherzu. ab27e005496bfb6ec65a514d1b123bfa.jpgf2b6b62a538240a055620da76a361637.jpg3f1eb474843d64141ff4592b7814e500.jpg



Majek23

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wygląda na ręczną robotę - tzn ktoś wziął nóż i próbował przeciąć, ale się naciął, bo boki opon były za twarde. A może po prostu nie chciał, żeby od razu było widać.. Ciężko taki typ uszkodzenia podpiąć pod przytarcie o coś, aczkolwiek to nadal forumowe wróżby :D Ja bym zapytał 2-3 wulkanizatorów, bo oni wiedzą jak powstają różne uszkodzenia. Natomiast podpiąć to pod gwarancje wg mnie praktycznie niemożliwe, bo to fizyczne uszkodzenie opony.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to wyglada na aucie na dwóch oponach. Na większości wulkanizacji twierdzą ze spowodowane wjazdem w dziurę lub podjazd pod krawężnik. Pod krawężnik nie podjeżdżałem a jeżeli wjechałem w dziurę to w taka normalna jakie są na polskich drogach nie w jakaś wyrwę w asfalcie. 95a1b56fff2ed658b46f490250a94063.jpg74ed9797d19166150e4f8c23e782a5c0.jpg



Majek23

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę poszukać fakturę. Opony brane były z oponeo. Nawet nie wiem ile jest gwarancji.Nawet za bardzo nie wierze ze gwarancja to uwzględni.Pytam poprostu czy ktoś już może przerabiał ten temat z tymi oponami czy może błąd na wulkanizacji spowodował te uszkodzenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz próbować . Jestem po pozytywnym rozpatrzeniu reklamacji przez Oponeo, tyle ze oparło się o producenta. Za pierwszym razem Oponeo zniechęcało mnie do składania reklamacji, tłumacząc ze to opony się starzeją , 2 letnie, dopiero po moim negatywnym komentarzu na FB producenta dostałem kontakt do przedstawiciela marki, następnie Oponeo i w ciągu kilku tygodni miałem zwrot kasy, ps dotyczyło to opon innej marki niż twoja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.